O czym pamiętać wybierając oświetlenie do sypialni?

Sypialnia to pomieszczenie dedykowane do odpoczynku, co powinno być podstawowym kryterium przy wyborze oświetlenia. Specjaliści zalecają w tym przypadku zastosowanie ciepłej barwy światła, która działa kojąco, pozwala się zrelaksować oraz sprawia, że pokój staje się bardziej przytulny. Nadal oczywiście należy pamiętać o odpowiednim natężeniu światła, które w przypadku sypialni powinno wahać się w granicach od 200 do 250 lx. Uważasz, że to za mało, ponieważ lubisz czytać książki w łóżku? Problem ten można rozwiązać dzięki dodatkowej lampce nocnej, która rozjaśni dany fragment pomieszczenia, a jednocześnie może być efektownym dodatkiem do aranżacji.

Jaka lampa do sypialni?

Główne źródło światła, które znajduje się w większości obecnie tworzonych aranżacji sypialni usytuowane jest w centralnym punkcie sufitu. Coraz częściej wykorzystywana jest w tym celu wisząca lampa, która skupia uwagę i dodaje wnętrzu odpowiedniego charakteru. Przykładem może być lampa Sky Garden z www.lampdesign.pl, która jest zarówno elegancka, jak i funkcjonalna, dzięki czemu odpowiednio oświetla całe pomieszczenie. Jej zaletą jest również możliwość regulacji wysokości, a co za tym idzie kąta padania światła. Wieszając ją odpowiednio nisko można również podziwiać jej bogato rzeźbione wnętrze.

Innym rozwiązaniem, które z powodzeniem może sprawdzić się w sypialni są lampy umieszczone na specjalnej szynie. Ich zaletą jest nie tylko niebanalny wygląd, ale również możliwość elastycznej zmiany kierunku padania światła. Dostępne w sprzedaży lampy szynowe występują w różnych wzorach i kolorach, co sprawia, że idealnie pasują do każdego wnętrza.

Wybierając lampę do sypialni warto zwrócić uwagę, nie tylko na jej desing, ale również odpowiednią jakość wykonania, która zagwarantuje prawidłowość jej działania. Szeroka oferta tego typu produktów w konkurencyjnych cenach dostępna jest w sklepie Lamp Design, który znajduje się pod linkiem https://www.lampdesign.pl/.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej