Płytki gresowe do ogrodu – na co zwrócić uwagę?

Pięknie zagospodarowany ogród powinien być wyposażony w sprawną komunikację, czyli ścieżki ogrodowe, które pozwolą poruszać się po nim wygodnie. Dodatkowo wszystkie miejsca w ogrodzie, które przeznaczamy na wypoczynek czy rekreację, warto utwardzić. Doskonale nadają się do tego zewnętrzne płytki Cerrad (https://viverto.pl/cerrad/), które sprawdzą się zarówno jako nawierzchnia tarasowa, jak i ścieżki ogrodowe.

Wybrane kolekcje płytek Cerrad ze względu na swoją grubość, mrozoodporność i właściwości antypoślizgowe można bez obaw montować na zewnątrz. O tym, że jest to świetny wybór, nie świadczy jednak tylko i wyłącznie jakość wykonania płytek oraz ich wytrzymałość. W rzeczywistości tym, co je wyróżnia, to przede wszystkim wyjątkowe wzornictwo, które świetnie pasuje do aranżacji ogrodu!

Design płytek ogrodowych – drewno czy kamień?

Cerrad słynie z tego, że największe inspiracje czerpie z natury. Efektem tego są kolekcje płytek odwzorowujących kamień naturalny oraz drewno. Do wyboru mamy wiele różnego rodzaju imitacji drewna oraz kamienia. Dzięki temu możemy dobrać takie płytki, które będą w pełni dopasowane do konkretnej ogrodowej aranżacji.

Oprócz płytek o różnej wielkości producent oferuje także stopnice. Zatem jeśli w naszym ogrodzie planujemy budowę schodków lub jeśli już są tam zaaranżowane schody, będziemy mogli bez problemu przykryć je płytkami pasującymi do ogrodowych ścieżek czy pozostałych części ogrodu. Co ważne, ogrodowe płytki gresowe mogą również imitować beton. Wybór stylu płytek jest zatem bardzo szeroki.

Jakie płytki wybrać do aranżacji ogrodu?
Jakie płytki wybrać do aranżacji ogrodu?

Montaż płytek gresowych w ogrodzie

Płytki gresowe w ogrodzie powinny być układane na odpowiednio przygotowanym podłożu. W przypadku alejek ogrodowych popularne są obecnie ścieżki w stylu japońskim. W tego typu aranżacji płytki układane są w równej odległości. A podbudową pod płytki jest kruszywo lub żwir, które mają zapewnić płytkom stabilność.

Jeśli chcemy uniknąć przebijania się roślin w szczelinach pomiędzy płytkami, warto pod podsypką rozłożyć folię ochronną. Płytka w tego typu aranżacji powinna wystawać nieco ponad grunt. Do jej odpowiedniego ułożenia użyć należy gumowego młotka, którym delikatnie wbijamy ją nieco w podłoże.

Przy czym pamiętajmy, że płytek gresowych nie powinno kłaść się bezpośrednio na trawę – jeśli na przykład chcemy, aby alejka miała bardziej naturalny charakter, wtapiając się w istniejący trawnik. W miejscu, w którym ma być zamontowana płytka, należy usunąć trawę wraz z ziemią (do głębokości około 10 centymetrów). Następnie trzeba wykonać podsypkę z piasku, który ubijamy, a na niej układamy płytki. W celu uzyskania lepszej stabilności można do piasku dodać nieco cementu.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej