Meble Ogrodowe Corfu

Na co zwracać uwagę, poszukując mebli do ogrodu?

Najogólniej rzecz ujmując, można stwierdzić, że kupowanie mebli do użytku w ogrodzie, opiera się na tych samych zasadach, co zakup wyposażenia do salonu. Istnieje jednak kilka dodatkowych wytycznych, które trzeba mieć cały czas w pamięci, aby zapewnić sobie i bliskim wygodę na długie miesiące.

Pogoda pod specjalną rozwagą

Podstawowym elementem, o którym musimy pomyśleć, są oczywiście względy pogodowe. Wyposażenie, stosowane na zewnątrz domu, w większości przypadków jest pozostawiane w strefie wypoczynku od wiosny aż do pierwszych, zimowych przymrozków.

Z tego powodu należy znaleźć meble, które są w stanie oprzeć się niszczycielskiemu działaniu polskiej aury. Wyposażenie ogrodowe musi być więc w pełni odporne na zmiany temperatur oraz podwyższoną wilgotność. Dobrze również, żeby nie odbarwiało się pod wpływem promieniowania UV, gwarantując piękny wygląd produktów przez długi czas.

Oferowane w Bazkar.pl meble ogrodowe, wykonano z różnych materiałów – zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych, z wielką dbałością o detal oraz wysoką jakość produktów. Na które produkty warto się zdecydować?

Tradycyjne rozwiązania mają się nadal naprawdę dobrze. Meble metalowe i drewniane wciąż cieszą się olbrzymią popularnością – są bezapelacyjnie piękne i eleganckie. Trzeba jednak pamiętać, że są stosunkowo ciężkie, a przy tym wymagają nieustannej troski oraz regularnych zabiegów konserwatorskich, aby mogły nam służyć dłużej niż jeden sezon.

Z kolei meble z tworzyw sztucznych, jak coraz popularniejszy polipropylen, mogą być wystawiane, bez szkody dla ich formy i wyglądu, na działanie kapryśnej aury – deszcze, promienie słoneczne, zmiany temperatury itp. Nie wymagają dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych, a czyszczenie ich można ograniczyć do przetarcia powierzchni wilgotną szmatką z niewielkim dodatkiem detergentu.

Wielkość strefy relaksu – od małych balkonów do dużych ogrodów

Drugim ważnym punktem przy planowaniu przestrzeni do wypoczynku, jest dokładne określenie miejsca, w którym meble mają się znaleźć. Należy zmierzyć jego wielkość, ustalić kształt. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej dobrać odpowiedni zestaw ogrodowy, dopasowany do naszych potrzeb.

Jeśli dysponujemy niewielkim tarasem, lepiej postawić na mniejsze fotele lub krzesła. Świetnie sprawdzają się również meble modułowe lub wielofunkcyjne. W przypadku nieograniczonego miejsca w ogrodzie, warto wybrać wygodne zestawy z kilkuosobową sofą i fotelami.

Wygoda ponad wszystko

Główną funkcją mebli do ogrodu jest zapewnienie nam wygodnego odpoczynku. Dlatego też należy szczególnie zadbać o komfort ich użytkowania. Niezmiernie przydatne mogą okazać się poduszki, które kładzie się na oparciach i siedziskach.

Warto zwrócić uwagę, czy są one dodawane do kompletu mebli, który kupujemy. Jeśli nie, należy znaleźć pasujące rozwiązania, które umożliwią wygodne siedzenie na sofie lub fotelu przez dłuższy czas. W przypadku mebli metalowych dodatkowo uchronią przed niebezpieczeństwem poparzenia się od powierzchni, zbyt nagrzanej od promieni słonecznych.

Meble ogrodowe

Przemyśl magazynowanie

Nie każdy rodzaj mebli, nawet najlepiej zaimpregnowanych, można przechowywać w sezonie zimowym na zewnątrz. Dlatego też jeszcze przed zakupem należy sprawdzić jak dużą przestrzenią do magazynowania w garażu lub piwnicy dysponujemy. Ze względów typowo funkcjonalnych, produkty powinny składać się w prosty sposób lub umożliwiać sztaplowanie, czyli wkładanie jednego w drugi, dzięki czemu można znacząco zmniejszyć przestrzeń potrzebną do składowania ich.

Stylowy, zewnętrzny salon

Oprócz kwestii praktycznych, należy również wziąć pod uwagę styl mebli, który będzie współgrał z całą otaczającą przestrzenią. Strefa relaksu na tarasie lub w ogrodzie często pełni funkcję letniego salonu, w którym spędzamy więcej czasu niż w domowych czterech ścianach, dlatego też powinna być nie tylko wygodna, ale też piękna, łącząc się z zielenią wokół oraz nawiązując do sąsiadującego z nią pokoju dziennego.

Budżet – margines dla zakupów

Ostatnim elementem, który również ma olbrzymie znaczenie, jest określenie budżetu, który chcemy przeznaczyć na zakup mebli do ogrodu. Znacząco ułatwia to późniejsze poszukiwania. Trzeba pamiętać, że współczesne meble z polipropylenu wykazują się olbrzymią odpornością, trwałością i pięknym wyglądem, a ich cena jest często zdecydowanie niższa niż w przypadku kompletów z egzotycznego drewna lub rattanu. Mogą być zatem świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy szukają wysokiej jakości funkcjonalnej i estetycznej bez nadmiernych wydatków.

Aranżowanie przestrzeni do wypoczynku w ogrodzie niewiele różni się od urządzania salonu. Trzeba dokładnie określić rozmiar miejsca, sprawdzić czy meble pomieszczą wszystkich domowników. Należy zadbać o wygodę i komfort użytkowania oraz postawić na trwałość rozwiązań. Wówczas już nic nie przeszkodzi nam w błogim odpoczynku na świeżym powietrzu w przydomowej strefie relaksu.

undefined

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej