Popularne rodzaje lamp zewnętrznych

Jak w przypadku każdej istniejącej branży, tak w branży oświetlenia zewnętrznego kategorie produktów odpowiadają zapotrzebowaniu konsumentów. W lampach na zewnątrz doskonale można taką zależność zaobserwować Przede wszystkim, warto zacząć od tego, że rodzaj lampy różni się od jej zastosowania i umiejscowienia. W zależności od tego, czy szukamy lampy do ogrodu, na taras, do altany lub balkonu czy też do oświetlenia elewacji zewnętrznej - kategoria, w której będziemy poszukiwać najlepszego dla nas produktu, będzie inna. Oto najpopularniejsze lampy do oświetlenia zewnętrznej części naszej posiadłości w roku 2020.

Kinkiety zewnętrzne

Lampy typu kinkiet to niewielkie produkty, do montażu naściennego. Charakteryzują się przede wszystkim budową, która wizualnie przypominać może hak skierowany ku górze lub dole. Kinkiety zewnętrzne są doskonałym wyborem w przypadku oświetlenia takich miejsc jak wejścia do budynku - drzwi frontowe, tarasowe, balkonowe oraz miejsc, w których z różnych powodów nie możemy zastosować oświetlenia wolno stojącego.

Słupki oświetleniowe

Słupki oświetleniowe są najczęściej spotykanymi lampami zewnętrznymi w każdym sklepie oświetleniowym. Cechują się przede wszystkim montażem punktowym i wymiarem do 140 centymetrów wysokości (powyżej tej wartości słupki oświetleniowe traktowane są jako latarnie). Doskonale nadają się do umieszczenia przy ścieżkach ogrodowych lub wokół tarasu.

Latarnie ogrodowe

Jeżeli chciałbyś uczynić ze swojego ogrodu przepiękną aranżację w stylu miejskiego parku to latarnie ogrodowe będą strzałem w dziesiątkę! Wysokie, nawet do 3 metrów, lampy doskonale sprawdzą się do oświetlenia dużej przestrzeni ogrodowej, a w dodatku nadadzą jej dodatkowego blasku - nie tylko w nocy.

Lampy najazdowe

Oświetlenie zewnętrzne nie kończy się jednak na modelach lamp widocznych, udoskonalających wizualny efekt iluminacji po zmroku. Lampy najazdowe są propozycją lamp wpuszczanych w ziemię, które pomimo swojego niewielkiego rozmiaru potrafią rozświetlić każdy element posesji. Ich montaż i budowa dają wiele zalet - przede wszystkim oszczędzają miejsca a ich trwałość pozwala na montaż na przykład na podjeździe.

Technologie wykorzystane w lampach na zewnątrz

Gdy już wybierzemy lampę, która idealnie rozświetli naszą posesję, będziemy musieli zdecydować się na jej konkretny model. Wiele lamp ogrodowych czy też zewnętrznych są bowiem jeszcze ściślej podzielone - ze względu na zastosowaną w nich technologię. Dlatego też wymienione wyżej rodzaje oświetlenia mogą wystąpić w kilku odsłonach - jako lampy solarne, lampy ledowe, czy też lampy z czujnikiem ruchu.

Zewnętrzne lampy solarne

Zdecydowanie hit sprzedażowy roku 2019 i mocny trend na rok 2020. Jeszcze dekadę temu lampy solarne były produktem, który nadawał się tylko do dekoracji kwietników - jako małe lampki z panelami solarnymi. Dziś, technologia solarna to korzyść, która nie tylko zadba o portfel posiadacza, ale także wyraźnie przyczyni się do oświetlenia powierzchni ogrodowej. Kinkiety solarne, solarne słupki oświetleniowe to aktualnie trwałe i mocne lampy. Ich działanie polega na transformacji przechwytywanych promieni słonecznych w energię elektryczną. Montaż jest niezwykle prosty - wystarczy wbić lampę w ziemię lub postawić w miejscu niezacienionym aby cieszyć się blaskiem po zmierzchu.

Lampy LED na zewnątrz

Drugą z technologii, która mocno rozwinęła skrzydła w ciągu ostatnich kilku lat, to diody elektroluminescencyjne jako źródło światła lamp. Szacuje się, że takie rozwiązanie zaoszczędza nawet do 90% energii elektrycznej (w porównaniu do tradycyjnych, żarnikowych żarówek). Dodatkowo, diody LED są niezwykle trwałe, dzięki czemu słupki oświetleniowe led, kinkiety zewnętrzne ledowe czy latarnie ledowe będą cieszyć posiadaczy znacznie dłużej. Żarówki LED są także bardziej odporne na warunki atmosferyczne, co w przypadku oświetlenia zewnętrznego jest bardzo istotne.

Oświetlenie zewnętrzne z czujnikiem ruchu

Niemal każdy rodzaj oświetlenia zewnętrznego (zobacz na luminatione.pl) jest dostępny także z czujnikiem ruchu w zestawie. O co dokładnie chodzi? Czujniki ruchu w oświetleniu zewnętrznym to niezwykła wygoda dla posiadającego. Dzięki specjalnym systemom, lampa zaświeci się wtedy, kiedy wykryje ciało obce. Rozwiązanie to doskonale zwiększa bezpieczeństwo - nie tylko ochroni nas przed nieprzyjemnymi kontuzjami w ciemności, ale także skutecznie odstraszy niechciane istoty w nocy - na przykład dziką zwierzynę. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wiele wskazuje na to, że w roku 2020 klienci będą wybierali do swoich posesji lampy, które są trwałe i oszczędne. Dlatego też dobrym wyborem będą lampy zewnętrzne ledowe oraz solarne. Nie ma skutecznej metody, która pozwoli nam na zakup najlepszej lampy. Są jednak obszary, na które warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim jakość - postaraj się, aby wybrana lampa zewnętrzna posiadała odpowiednie atesty i certyfikaty. Tylko dzięki temu będziesz mieć pewność, że oświetlenie będzie odporne na warunki atmosferyczne a lampa przetrwa długie lata. Drugim czynnikiem jest design. Chociaż nie jest najważniejszy, warto aby lampa na zewnątrz doskonale komponowała się z otoczeniem. Ku naszej uciesze, producenci oświetlenia zewnętrznego, dbają o to, aby na rynku było dostępnych wiele produktów, w różnych stylach. Lampy rustykalne i nowoczesne to tylko namiastka tego, co sklepy mają do zaoferowania. Na samym końcu powinniśmy zwrócić uwagę na cenę. Nie powinna ona być jednak podstawowym czynnikiem warunkującym naszą decyzję zakupową. Oświetlenie zewnętrzne musi być trwałe i bezpieczne, a niska cena nie zawsze to zawgarantuje.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej