Suszarka wolnostojąca czy do zabudowy?

Suszarka do prania występuje w dwóch wersjach - do zabudowy lub wolnostojąca. Nie da się jednoznacznie określić, który rodzaj jest lepszy. Modele przeznaczone do zabudowy dedykowane są osobom będącym na etapie projektowania swojego domu lub mieszkania. Sprawdzą się one dobrze w stosunkowo dużych pomieszczeniach - umieszczone we wnęce, ciągu meblowym czy w łazience będą wyglądały bardzo estetycznie. Tego rodzaju zabudowa w stu procentach wpasowuje się do projektu całego domu i suszarka nie rzuca się w oczy. Jest to jednak rozwiązanie, które traci na wartości w przypadku wystąpienia awarii. Suszarka do prania z www.mediaexpert.pl wolnostojąca to z kolei nieco bardziej uniwersalne rozwiązanie. Znacznie zwiększa swobodę instalacji i można umieścić ją praktycznie w każdym miejscu w domu.

Rodzaje suszarek dostępne na rynku

W naszym kraju najpopularniejsze jest korzystanie z suszarek kondensacyjnych. Ich działanie jest oparte o wykorzystanie zjawiska skraplania pary wodnej. Budżetowe modele z reguły odprowadzają wodę do umieszczonego na zewnątrz pojemnika, który musi być ręcznie opróżniany. Jednak dzięki temu suszarkę można umieścić w dowolnym miejscu. Nieco droższe - jednak również chętnie kupowane - są także suszarki kondensacyjne z pompą ciepła. Powietrze, którego zadaniem jest suszenie ubrań, znajduje się w obiegu zamkniętym. Jest na przemian ogrzewane i ochładzane - rozwiązanie tego typu jest wydajne, ekologiczne i przede wszystkim ekonomiczne, generuje jedynie niewielkie koszty eksploatacyjne. Ten rodzaj sprzętu dba też o stan ubrań i nie powoduje wystąpienia uszkodzeń mechanicznych bądź zniszczenia tkanin.

Najważniejsze cechy dobrze dobranej suszarki

Jedną z najważniejszych cech dobrze dobranej suszarki jest jej odpowiednia pojemność. Powinna być przynajmniej tak duża - jak pojemność posiadanej pralki. Dzięki temu korzystanie z niej będzie faktycznie wygodne i komfortowe. Dzielenie prania na kilka partii do suszenia to niezbyt praktyczne rozwiązanie. Nie bez znaczenia jest także głębokość - ma ona duży wpływ na możliwości związane z aranżacją wnętrza. Najbardziej uniwersalne są egzemplarze, których głębokość wynosi 60 centymetrów - z reguły łatwo wtedy dopasować ją także do pralki, która znajduje się obok.

Różne modele charakteryzują się także zróżnicowanym czasem suszenia - warto postawić na kompromis, który umożliwia delikatne traktowanie ubrań przy możliwe najkrótszym czasie pracy suszarki. Kupując urządzenie tego typu, warto postawić na sprawdzone rozwiązania i zainwestować w firmowy produkt. Suszarka Electrolux z www.mediaexpert.pl lub suszarka Bosch z www.mediaexpert.pl to urządzenia wykonane z dbałością o detale. Oferują też wiele przydatnych w codziennym użytkowaniu dodatkowych funkcji i programów. Nie bez znaczenia jest także wysoka klasa energetyczna, która wpływa na obniżenie kosztów eksploatacji.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej