Dlaczego nowoczesne ławy rozkładane są takie przydatne?

Małe pomieszczenia to konieczność stosowania praktycznych rozwiązań. Na co dzień przecież nie otoczymy się meblami, które zagracą nam pokój. Od czasu do czasu jednak też chcemy zaprosić gości, urządzić imprezę czy po prostu wygodnie się rozsiąść przy rozłożonym stole. Ławy rozkładane pokojowe dają nam ten komfort. Na co dzień pełną rolę małych stolików kawowych, a wtedy gdy potrzeba rozkładamy je i mamy pole do popisu dla naszych zdolności kulinarnych!

Funkcja podnoszenia to super sprawa!

Niektóre modele ław posiadają funkcję podnoszenia. Czy to jest potrzebne? To zależy. Jeśli ławostół po rozłożeniu ma się stać jak ława rozkładana jak stół i chcemy dostawić do niej krzesła – możliwość podwyższenia będzie konieczna. Przecież siedząc na krześle nie będziemy się pochylać nad niskim blatem. Jeśli jednak ława rozkładana podnoszona będzie przystawiona jedynie do narożnika i puf – wtedy funkcja podnoszenia jest przydatna, jednak nie niezbędna. Warto też ocenić łatwość rozkładania i podnoszenia, tak abyśmy zbytnio się przy tym nie nadwyrężali.

Czy ławostoły są tylko prostokątne?

Nowoczesne ławy do salonu rozkładane mają dziś wiele kształtów i kolorów. Z pewnością pamiętamy jak wyglądało większość ław w naszych PRL-owskich mieszkaniach – wszystkie były prostokątne. Obecnie producenci prześcigają się w rozwiązaniach i wzorach. Blaty mebli mogą być kwadratowe, prostokątne a nawet zupełnie nietypowe. Z pozoru małe stoliki zamieniają się w wygodne meble, które możemy wykorzystać do pracy na laptopie, picia kawy czy zjedzenia posiłku. Ławy rozkładane i podnoszone mają też wiele dodatkowych funkcji takich jak schowki, szufladki, obrotowe blaty. Przykładowe propozycje znajdziemy na https://mebel4u.pl/lawy-rozkladane Wszystko zależy od tego czego tak naprawdę poszukujemy i która funkcja jest dla nas najważniejsza. Nowoczesne ławy rozkładane są zatem odpowiedzią na typowe nasze potrzeby, w myśl zasady „potrzeba funkcją wynalazku”.

Na co zwrócić uwagę jeśli interesuje nas ława rozkładana podnoszona ławostół?

Oczywiście na wykonanie, czyli z czego jest zrobiona oraz cenę. Obie te rzeczy będą od siebie uzależnione. Zacznijmy więc od najdroższej opcji czyli drewna. Drewniane ławy rozkładane podnoszone będą oczywiście najdroższe i jednocześnie najtrwalsze. Lite drewno można też odnowić jeśli znudzi nam się kolor lub porysujemy lakier. Dodatkowym aspektem jest piękny, naturalny zapach drewna. Kolejną opcją są meble fornirowane czyli takie, które są wykonane z płyty MDF oklejonej cieniutką warstwą drewna. W tej opcji również możemy się więc cieszyć naturalnym rysunkiem drewna. Płyta MDF oraz naturalne drewno są też często wykorzystywane do produkcji ławostołów z zaoblonymi kształtami.

Jeśli szukamy ławy rozkładane podnoszone z zaokrąglonymi kształtami lub frezowaniami to z pewnością będą one wykonane z któregoś z tych dwóch materiałów. Ostatnim materiałem są sztuczne okleiny takie jak laminat, folia czy papier, zwykle przyklejane na płytę wiórową zwaną meblową. Niektórzy producenci potrafią jednak taką płytę polakierować co jest nie lada wyzwaniem i tylko niewielu producentów to potrafi. Lakierowane stoliki kawowe i ławy nowoczesne rozkładane to zdecydowanie często poszukiwane rozwiązania.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej