Panele ścienne 3D - inspiracje

Niezależnie od tego, gdzie planuje się aranżację, potrzebne są inspiracje, dzięki którym dostosujemy wygląd pomieszczenia do swoich wymagań i potrzeb.

Poszukując więc ciekawych pomysłów wykorzystujących panele ścienne 3D, warto udać się na stronę efekciarnia.pl, gdzie można znaleźć bardzo bogatą ofertę takich właśnie elementów. Szukając “tego idealnego wariantu”, można zestawić ze sobą kilka propozycji i stworzyć unikalne połączenie, które będzie stanowiło, np. ozdobę salonu czy kuchni. Dzięki uniwersalności takiego rozwiązania, mamy możliwość uzyskania wspaniałego efektu, który będzie zachwycał nie tylko nas, ale także wszystkich gości, których do siebie zaprosimy.

Panele ścienne dekoracyjne 3D - jakie wybrać?

Jak już zostało wcześniej wspomniane - aranżacje z wykorzystaniem paneli 3D mogą przybierać rozmaite formy z powodu swojej uniwersalności. Trzeba jednak pamiętać, że decydując się na takie rozwiązanie, będzie trzeba wybrać m.in. materiał, z którego owe panele będą wykonane.

W wymienionym wcześniej sklepie mamy całą gamę propozycji do wyboru. Możemy więc zdecydować się na panele 3D wykonane z gipsu, z betonu, z poliuretanu, z drewna, tapicerowane, ażurowe lub tzw. miękkie. Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety, różnią się one także możliwościami zastosowania, dlatego, zanim dokonamy zakupu, warto spojrzeć, czy panele z danego materiału będą dla nas odpowiednie. Pełna oferta dostępna jest na stronie https://efekciarnia.pl/1305-panele-scienne-3d.

Najczęstszym wyborem są panele 3D wykonane z utwardzonego kompozytu na bazie gipsu. Swoją popularność zyskały dzięki swojej plastyczności - z łatwością można je przycinać i wiercić w nich otwory, a także bez trudu je pomalować lub polakierować samodzielnie. Świetnie się prezentują, a do tego wszystkiego niewiele kosztują.

Do wnętrz w stylu nowoczesnym, industrialnym lub loftowym świetnie sprawdzą się natomiast wyroby betonowe. Produkuje się je z użyciem betonu architektonicznego i zazwyczaj dostępne są w jego naturalnym, szarym kolorze, aczkolwiek można nabyć także wersje barwione.

Równie proste w obróbce i montażu, co panele z gipsu, są ich poliuretanowe odpowiedniki. Mają one jednak dodatkową zaletę w postaci nieograniczonych możliwości formowania, co pozwala uzyskać najbardziej fantazyjne wzory. Do przycięcia takich paneli nada się nawet najzwyklejszy nożyk do tapet.

Często spotkać można także panele 3D wykonane z płyt MDF. Gotowe produkty malowane są najczęściej na biało, jednak występują też w wersjach surowych, laminowanych czy pokrywanych lakierem.

Dostępne na rynku są także panele miękkie, wykonane z pianki poliuretanowej. Ułożone w pomieszczeniu nadają mu wyjątkowy charakter, a ze względu na swoje właściwości, doskonale nadają się do pokojów dziecięcych i młodzieżowych.

Panele drewniane z kolei nadają pomieszczeniom surowego, naturalnego klimatu. Najczęściej przygotowane z drewna bukowego lub dębowego wyglądają świetnie i są bardzo wytrzymałe, co jest ich dodatkowym atutem.

Dwie grupy specjalne, czyli panele ażurowe i tapicerowane są spotykane dosyć rzadko, jednak odpowiednio dobrane potrafią wywołać zachwyt wśród gości. Charakteryzują się niespotykanym, niebanalnym wyglądem i unikalnym wzornictwem.

Poszukujesz wysokiej jakości paneli 3D? Odwiedź sklep efekciarnia.pl

Wspomniana firma funkcjonuje na rynku już od wielu lat i dostarcza wysokiej jakości elementy dekoracyjne swoim klientom. Oferowane przez nią materiały pochodzą od sprawdzonych i pewnych producentów, a ich ceny są atrakcyjne.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej