Parasole ogrodowe – osłoń się przed słońcem

Jedną z opcji, które często bierzemy pod uwagę, kiedy aranżujemy swój ogród, jest postawienie w nim dużego parasola, który pozwoli osłonić siedzących pod nim przed nadmiernym działaniem słońca. Przyda się także podczas lekkiego deszczu – nie trzeba wtedy wracać do domu, a tylko przeczekać mżawkę w komfortowym miejscu. Parasol ogrodowy to doskonała opcja do wykorzystania wszędzie tam, gdzie nie ma dachu np. pochodzącego z altany. Plusem jest to, że parasol nie wymaga stałego miejsca – można co sezon zmieniać jego położenie w zależności od tego, gdzie znajduje się strefa wypoczynku.

parasole ogrodowe - parasol ogrodowy
Parasole ogrodowe. Wygodny i stabilny parasol ogrodowy

Parasol ogrodowy – trwałość

Parasol ogrodowy (sprawdź na www.majowo.pl/pawilony-i-parasole/parasole), który wybierzesz do swojego miejsca wypoczynku, musi posiadać jedną ważną cechę – powinien być trwały. Dzięki trwałości będzie w stanie posłużyć przez kilka sezonów. Trwałość przyczyni się również do tego, że podczas mocniejszego powiewu wiatru parasol nadal będzie spełniał swoje funkcje.

Trwałość to również stabilność, zatem skupiając się na wyborze dobrego parasola do ogrodu, trzeba i na to zwrócić uwagę. Za stabilność odpowiadają w głównej mierze jeden element: podstawa. Powinna ona być wykonana z materiałów dobrej jakości, aby możliwe było zapewnienie pełnej stabilności.

Dobrze by było, aby ten element był wykonany z materiału, który nie koroduje. Dzięki temu, rozkładając parasol na kolejny sezon, nie ma się co martwić, że podstawa skruszeje i zacznie się sypać.

Każdy element z kolei należy zabezpieczyć warstwą lakieru, aby możliwe było zachowanie jej w dobrym stanie przez dłuższy czas.

Wygodnie składane parasole ogrodowe

A teraz kilka słów o tym, co interesuje nas najbardziej, kiedy parasol mamy już na miejscu. Chodzi oczywiście o łatwość obsługi, czyli składania i rozkładania. Parasol nie musi być rozłożony przez cały czas. Można go składać na noc lub kiedy wyjeżdżamy z domu na dłuższy czas. Dlatego tak ważne jest, by cechował się prostą obsługą. Zapytaj o to przed zakupem, a najlepiej sprawdź to osobiście. Dzięki temu przygotujesz się na to, co za chwilę stanie się Twoją codziennością.

Dobrą opcją są parasole ogrodowe na wysięgniku. Wysięgnik, czyli składające się ramię, pozwala dopasować ustawienie parasola do konkretnych potrzeb. Można go ustawić zgodnie z kierunkiem padania promieni słonecznych, dlatego zawsze sprawdzi się jako ochrona przed słońcem.

parasol ogrodowy - parasole ogrodowe
Parasole ogrodowe. Wygodny i stabilny parasol ogrodowy

Tkanina na parasol ogrodowy

Jednym z najważniejszych kryteriów, które bierzemy pod uwagę, kupując parasol ogrodowy, jest to, czy tkanina jest nieprzemakalna. Powinna taka być, jeśli zależy nam na tym, aby parasol posłużył także podczas lekkiego deszczu, stanowiąc ochronę dla gości.

Warto również zastanowić się nad kolorem tkaniny, z której będzie się składał parasol. Najlepszym wyborem wydają się jasne barwy, np. beż czy biel. Parasole utrzymane w ciemnych barwach mogą się mocniej nagrzewać, a tym samym odbarwiać.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej