Jak działa promiennik podczerwieni? 

Podstawową zasadą działania ogrzewania na podczerwień jest wykorzystanie technologii promieniowania podczerwonego. Promienniki na podczerwień emitują ciepło, które dzięki promieniowaniu IR dociera natychmiast i bezpośrednio do powierzchni znajdującej się w zasięgu urządzenia. Ogrzewanie na podczerwień (https://promienniki.sklep.pl/ogrzewanie-na-podczerwien) nie podnosi temperatury powietrza, tylko dostarcza ciepło do obiektów (przedmioty, ciało człowieka, powierzchnie ścian, podłóg itp.). Elektryczne promienniki ciepła gwarantują idealne wskaźniki rozkładu temperatury - równomierne na całej powierzchni pomieszczenia - przez co komfort cieplny jest na najwyższym poziomie. Wykorzystana technologia pozwala także na bardzo wydajne zastosowanie promienników podczerwieni na zewnątrz. 

Rodzaje promienników na podczerwień 

Ogrzewanie wykorzystujące promieniowanie podczerwone wykorzystuje dwa rodzaje urządzeń. Te rozwiązania, to panele grzewcze oraz miejscowe promienniki ciepła o różnej mocy. Promienniki podzielić można na urządzenia emitujące światło (promienniki wysokotemperaturowe) oraz te, które światła nie emitują (promienniki niskotemperaturowe). Elektryczne promienniki nieświecące nadają się bardziej do przestrzeni zamkniętych, gdyż dostarczają one mniejsze ilości ciepła. Ten typ promiennika idealnie sprawdzi się w biurach, domach, warsztatach oraz zamkniętych obiektach przemysłowych (hale, magazyny).

Niższa temperatura panelu nie stwarza zagrożeń dla pomieszczeń. Promienniki podczerwieni świecące wykorzystują wysokotemperaturowe grzałki, które wraz z emisją ciepła jednocześnie emitują światło. Rozwiązania idealnie sprawdzą się w przestrzeniach otwartych, takich jak ogrody, tarasy, balkony. Wybór pomiędzy tymi dwoma wariantami uzależniony będzie od potrzeb danej osoby oraz przestrzeni, w której zapewnione ma być ciepło.

Promienniki ciepła

Czy promienniki podczerwieni są bezpieczne? 

Promienniki podczerwieni to urządzenia zdecydowanie bardziej bezpieczne niż inne sprzęty służące do zapewniania ciepła. Tradycyjne grzejniki ogrzewają powietrze wprawiając je w ruch, co powoduje cyrkulację cząstek kurzu i innych drobnoustrojów. Jest to szczególnie niebezpieczne dla alergików oraz osób, które mają problemu z układem oddechowym. Promienniki działają bezpośrednio na powierzchnie, dlatego też nie powodują ruchu powietrza i cząsteczek. Dodatkowo minimalizują ryzyko powstawania pleśni oraz grzybów. Urządzenia na podczerwień nie wytwarzają również nieprzyjemnych zapachów oraz uciążliwego hałasu. Uważać jedynie należy, by moduły grzewcze na podczerwień instalowane były w bezpiecznej odległości od ogrzewanych powierzchni. Pozwoli to uniknąć przegrzania się urządzenia oraz nadmiernego działania promieniowania na powierzchnię.

Dowiedz się więcej o promiennikach podczerwieni: https://promienniki.sklep.pl/promienniki-podczerwieni

Gdzie i kiedy warto zamontować promienniki podczerwieni? 

Ogrzewanie na poczerwień może w pełni zaspokajać potrzeby na ciepło w pomieszczeniach. Idealnie sprawdza się ono natomiast jako system wspomagający. Łatwa dostępność promienników ciepła sprawia, że korzystać z nich mogą zarówno odbiorcy biznesowi i przemysłowi, jak i klienci indywidualni. Promienniki są niezwykle łatwe w montażu i obsłudze. Instalować można je na ścianach, sufitach oraz podłogach. Promienniki podczerwieni przemysłowe zapewnią wymagane ciepło w obiektach przemysłowych. Sprzęt ten idealnie nadaje się do hal i magazynów. Moduły te świetnie sprawdzą się także w ogródkach restauracyjnych oraz podczas różnych imprez plenerowych dbając o komfort gości. Ten typ urządzenia grzewczego doskonale nadaje się także do użycia przy domach, jako ogrzewanie garażu, czy dodatkowe ogrzewanie na taras lub balkon podczas chłodnych wieczorów. 

Promieniki ciepła

Promiennik podczerwieni na taras 

Pogoda potrafi być bardzo kapryśna i nawet w letnie miesiące może popsuć plany niejednej plenerowej imprezy rodzinnej czy kameralnego spotkania z przyjaciółmi w przydomowym ogrodzie. Niska temperatura nie będzie problemem, jeżeli zainwestuje się w ogrzewanie na podczerwień. Promienniki na taras, balkon czy do ogrodowej altany to najlepszy sposób na zapewnienie idealnego komfortu cieplnego. Urządzenia te pozwolą na spędzanie na zewnątrz nawet bardzo chłodnych wieczorów w optymalnych warunkach termalnych.  

Promiennik podczerwieni jako ogrzewanie garażu 

Garaż to często przestrzeń wykorzystywana nie tylko jako schronienie dla samochodu, ale także przydomowy warsztat. W takim miejscu idealnym narzędziem grzewczym są promienniki podczerwieni, które w bardzo szybkim czasie zapewnią wymagane ciepło i umożliwią komfortowe wykonywanie prac w garażu. 

Zobacz też -> ogrzewanie garażu promiennikami: https://promienniki.sklep.pl/ogrzewanie-garazu-promiennikami-ciepla

Wady promienników

Jaki promiennik podczerwieni kupić?  

Promienniki na podczerwień są bardzo łatwo dostępne. Należy jednak pamiętać, że w celu zapewnienia najwyższego poziomu wydajności korzystać trzeba ze sprawdzonych urządzeń dostarczanych przez renomowanych dostawców. Doskonałej jakości promienniki IR dostarcza firma Technomac oferująca sprzęt renomowanej firmy Heatscope. Urządzenia te wykorzystywane są w przemyśle, usługach oraz przez klientów indywidualnych na całym świecie. O jakości promienników Heatscope dostarczanych przez Technomac świadczą pozytywne opinie wielu zadowolonych klientów. 

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej