Trudno wyobrazić sobie funkcjonalnie urządzone pomieszczenie bez regału. W mieszkaniu przyda się w właściwie w każdym pomieszczeniu: w salonie (na książki), w sypialni (na biżuterię czy perfumy), w łazience (na kosmetyki) i w kuchni (na przyprawy czy puszki z kawą lub herbatą). Regał jest także niezbędnym wyposażeniem biura, gdzie pomoże przechować i uporządkować segregatory z dokumentacją. Różnorodność kolorystyki, materiału, a nawet kształtu, w jakim wykonywany jest ten mebel (w jednym modelu mogą pojawić się półki różnej wysokości, szerokości i głębokości) sprawia, że każdy znajdzie regał dopasowany do swojego gustu i potrzeb.

Regał w dobrym stylu

W błędzie są ci, którzy alergią reagują na słowo „regał”, kojarząc je wyłącznie z minioną epoką. Obecni producenci mebli prześcigają się w tworzeniu stylowych, nowoczesnych modeli, które zaspokoją nawet najbardziej wymagających klientów. Jeśli cenisz sobie aktualną modę i bycie na bieżąco z trendami, powinien zainteresować Cię regał biały na meblewojcik.com.pl. Idealnie będzie pasował do tak cenionych w ostatnich latach aranżacjach w stylu skandynawskim. W dodatku jasne meble dobrze sprawdzają się w naszym kraju, gdzie przez większość roku odczuwamy deficyt słońca. Ponadto urządzona nimi przestrzeń optycznie wydaje się większa, dlatego biały regał będzie doskonale pasował do małych pomieszczeń i ich nie przytłoczy. Jest to rozwiązanie estetyczne, modne i praktyczne.

Miłośnik książek, czyli miłośnik regału

Jedną z podstawowych funkcji regału jest uporządkowanie domowej biblioteczki. Nie ma chyba innego mebla, który mógłby pomieścić i bezpiecznie utrzymać (często przecież bardzo ciężkie) publikacje. W dodatku charakter regału na książki pozwala na odpowiednie wyeksponowanie książek, którymi chcemy pochwalić się przed naszymi gośćmi w domu czy interesariuszami odwiedzającymi nasze biuro. Ustawienie książek na półkach na pewno ułatwi utrzymanie ich w porządku a nam – szybkie znalezienie potrzebnej pozycji. Wiele modeli regałów ma dostępną opcję regulacji wysokości półek, dzięki czemu można przystosować mebel do gabarytów książek, a także bibelotów, które chcemy na nim umieścić. Regał na książki jest także niezbędnym wyposażeniem każdego pokoju dziecięcego – umożliwi naszym pociechom stworzenie swojej pierwszej biblioteczki, a także będzie dobrym miejsce dla dziecięcych szpargałów i zabawek.

Od salonu do przedpokoju

Poza pokojem regał z powodzeniem sprawdzi się w przedpokoju, np. jako regał na buty. Dzięki niemu każdy domownik będzie mógł przechowywać obuwie w schludny, uporządkowany i poręczny sposób. Ze względu na swoją konstrukcję regały idealnie sprawdzą się zarówno w dużych, jak i małych pomieszczeniach. Jeśli mamy wystarczającą ilość miejsca w naszym domu, możemy zestawiać ze sobą różne regały, tworząc z nich nierzadko ciekawą designerską kompozycję. W przypadku małych pokoi można wstawić do nich wąski, a wysoki regał, który umożliwi zagospodarowanie niewykorzystanej przestrzeni pod sufitem.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny