Stół do ogrodu, na taras i do altany — gdzie i kiedy się przyda?

Do stołu ogrodowego zasiadamy podczas grillowania, spotkań z przyjaciółmi czy rodzinnych posiłków. Stanowi więc doskonałą alternatywę dla stołu jadalnianego we wnętrzu. Warto zatem postawić na mebel wytrzymały i duży, aby swobodnie pomieścił wszystkich biesiadników. 

Rozmiary mebla dopasować trzeba do liczebności rodziny, ale również do dostępnej przestrzeni. Miejsca powinno być na tyle dużo, żeby można było swobodnie poruszać się wkoło stołu z dostawionymi krzesłami. Jednak wymiary to tylko jeden z wielu elementów, na które trzeba zwrócić uwagę.

Ponieważ stół ogrodowy umieszczamy nie tylko na zadaszonym tarasie czy altanie, ale również pod gołym niebem, warto zadbać o to, by był odporny na warunki atmosferyczne. Istotny jest przy tym materiał, z którego go wykonano, jak i wykończenie. 

Wiele osób decyduje się na metalowe czy rattanowe stoły do ogrodu, jednak drewniane również sprawdzają się doskonale, o ile są zabezpieczone odpowiednim lakierem odpornym na działanie wody i zmiany temperatury.

Wybierając stoły ogrodowe, weźmy pod uwagę również ich umiejscowienie. Od strony południowej wystawimy meble na działanie intensywnych promieni słonecznych. W takim wypadku warto zadbać o materiały odporne na płowienie czy zbyt intensywne nagrzewanie się. Dobrze sprawdzą się drewniane stoły ogrodowe w jasnych barwach.

Do ogrodu i na otwarty taras wybierzmy stoły cięższe, o masywnej i stabilnej konstrukcji, która zapewni, że nawet porywiste wiatry nie przewrócą mebla. Jeśli mamy altanę osłaniającą od wiatru, możemy zdecydować się na mebel lżejszy i delikatniejszy.

Przy wyborze uwzględnijmy również podłoże, na którym mebel będzie stał. Powierzchnia na tarasach, w altanach i ogrodach często nie jest gładka i idealnie równa, ważne więc, by nogi stołu miały duży przekrój, który zapewni stabilność na deskach, kostce brukowej i innych powierzchniach.

Jak powinien wyglądać idealny stół ogrodowy?

Idealny stół ogrodowy powinien być przede wszystkim funkcjonalny i trwały. Musi zapewniać odpowiednio dużo miejsca dla domowników i gości, być stabilny i wytrzymały oraz odporny na działanie zewnętrznych warunków atmosferycznych.

Poza tym musi być również estetyczny. Dopasowanie stołu ogrodowego do wystroju nie jest takie proste. Pod uwagę trzeba wziąć nie tylko wygląd konkretnego miejsca, w którym mebel stoi. Dobrze dopasowany stół do ogrodu koresponduje również z architektonicznym stylem domu i wpisuje się w aranżację całego ogrodu.

Podstawą jest oczywiście spójność stołu z innymi meblami ogrodowymi. Powinny być wykonane z tych samych materiałów i utrzymane w tej samej kolorystyce, ale na tym nie koniec. Cały zestaw mebli musi wpisywać się w wygląd tarasu czy altany. Powinien więc pasować np. do barwy, struktury i faktury podłoża, na którym stoi.

Dobrym pomysłem jest również wybór formy odpowiedniej do architektonicznego stylu domu. Inne meble będą bowiem pasować do zabudowy nowoczesnej, inne do minimalistycznej, a jeszcze innej do klasycznego stylu wiejskiego. Warto jednak zapamiętać, że istnieją formy uniwersalne, które sprawdzają się niemal w każdej aranżacji. To przede wszystkim proste konstrukcje pozbawione zdobień czy wzorów charakterystycznych dla konkretnych stylów architektonicznych.

W ogrodach najlepiej sprawdzają się meble z materiałów naturalnych, które doskonale komponują się z roślinnością. Drewniane stoły ogrodowe są więc pomysłem idealnym, szczególnie kiedy wyraźnie widoczna jest oryginalna struktura drewna.

Stół ogrodowy 3w1 - funkcjonalność i świetny styl

Stół ogrodowy nie musi być meblem banalnym. To nie tylko blat na czterech nogach, który służy do postawienia szklanki czy talerza. Nowoczesne stoły ogrodowe 3w1 to meble o niezwykłej funkcjonalności, które oferują nie tylko miejsce do biesiadowania, ale również doskonałą rozrywkę.

Stoły ogrodowe 3w1 skonstruowane są jako stoły bilardowe. Jednak dzięki odpowiednim blatom nakrywającym można je bardzo szybko i łatwo przekształcić w stoły do ping-ponga lub standardowe meble biesiadne.

Stół ogrodowy — mebel, który nie musi być banalny
Stół ogrodowy — mebel, który nie musi być banalny
Stół ogrodowy — mebel, który nie musi być banalny
Stół ogrodowy — mebel, który nie musi być banalny
Stół ogrodowy — mebel, który nie musi być banalny
Stół ogrodowy — mebel, który nie musi być banalny

Stół ogrodowy 3w1 jest więc idealnym wyborem dla wszystkich, którzy szukają wysokiej funkcjonalności, cenią sobie oszczędność miejsca i świetną zabawę. Możliwość zmiany mebla ogrodowego w pełnowymiarowy stół do bilarda czy ping-ponga z pewnością przyda się podczas imprez i spotkań z przyjaciółmi.

Zaletą stołów ogrodowych 3w1 jest nie tylko funkcjonalność. Meble te są wysoce odporne na warunki atmosferyczne. Zarówno konstrukcja z impregnowanego drewna, jak i sukno stołu bilardowego odporne są na działanie promieni UV, wody i zmian temperatury, dzięki czemu stoły 3w1 mogą stać na zewnątrz przez cały rok.

Są to również meble masywne i bardzo stabilne. Stół do ogrodu 3w1 Lissy ma regulowane nogi, które umożliwiają idealne wypoziomowanie. Poza tym jest to mebel o prostej konstrukcji, dzięki czemu pasuje właściwie do każdej aranżacji. Świetnie wpisze się zarówno w klasyczne, jak i nowoczesne tarasy, altany i ogrody.

Wyjątkowe stoły ogrodowe 3w1 to świetny sposób, by w ogrodzie zorganizować miejsce nie tylko do wspólnego biesiadowania, ale również do zabawy i rozrywki. Stół bilardowy czy do ping-ponga będzie wspaniałą atrakcją dla dzieci i dorosłych, a dawka zdrowej rywalizacji pomoże zacieśnić więzi i dostarczy wiele radości. Ostatecznie przecież właśnie to — możliwość miłego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi — jest podstawową funkcją stołu do ogrodu.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej