Czym kierować się przy wyborze stolika kawowego?

Wybierając stolik kawowy, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Przede wszystkim istotna jest jego funkcjonalność, a na nią wpływają z kolei takie elementy jak odpowiednia konstrukcja, materiał, z którego mebel wykonano czy też wielkość wyrobu. Należy się bowiem zastanowić, do czego stolik będzie wykorzystywany. Czy ma on stanowić jedynie dekoracyjny element wyposażenia domowego, czy też rzeczywiście ma służyć jako stół, przy którym domownicy i goście będą pili kawę, herbatę, soki, jedli ciasto czy inne przekąski. W przypadku częstego wykorzystania stolika do tego drugiego celu, warto zdecydować się nie tylko na elegancki, ale również wytrzymały model. Najlepiej, by był on solidny i stabilny, z łatwością utrzymał większe obciążenia. Istotna jest też jego wysokość. Optymalna wysokość stolika to taka, która pozwala na wygodne sięganie po filiżanki czy kubki z kawą bez konieczności nadmiernego schylania się. Warto zastanowić się też nad wielkością mebla.

Stolik kawowy jako ważny element aranżacyjny

Nie zapominajmy również o kwestiach estetycznych. Stolik powinien być bowiem nie tylko użyteczny i służyć jako „podstawka” do talerzyków z ciastkami czy filiżanek z kawą, ponieważ w tym celu można przecież wykorzystać zwykły stół. Zadaniem stolika kawowego jest również nadanie pomieszczeniu stylowego, estetycznego wyglądu. Elegancki stolik kawowy może stać się ważnym elementem aranżacyjnym pokoju, wpisując się w określoną stylistykę. Polecane sklepy internetowe, takie jak https://www.wonder.pl/c/stoliki-kawowe oferują szeroki wybór różnych rodzajów stolików, spośród których każdy klient znaleźć może model odpowiedni dla siebie oraz swojego mieszkania. W zależności od potrzeb i gustu, można więc zdecydować się na umeblowanie wpisujące się w stylistykę klasyczną, a nawet retro, jak również nowoczesną, minimalistyczną, skandynawską, glamour oraz wiele innych. Dostępne są stoliki kawowe w różnych kolorach, co także pozwala na łatwe dostosowanie wyrobu do konkretnych wymogów.

Stolik kawowy – z jakiego materiału?

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, wybierając stolik do kawy, jest materiał, z którego jest on wykonany. Rynek oferuje bogaty wybór stolików z różnych tworzyw, zarówno sztucznych, jak też surowców naturalnych. Dostępne są więc modele wykonane z litego drewna. To szczególnie polecane rozwiązanie do wnętrz klasycznych, minimalistycznych czy skandynawskich. Do nabycia są też modele plastikowe albo rattanowe. Ten rodzaj umeblowania sprawdzi się przede wszystkim jako produkty do wykorzystywania na zewnątrz, np. na balkonie, tarasie czy w ogrodzie. Cechuje się ładnym wyglądem, a równocześnie odpornością na uszkodzenia czy niekorzystne warunki atmosferyczne. Ponadto dostępny jest bogaty wybór stolików metalowych, z blatami szklanymi, stalowymi, a także z fantazyjną mozaiką, a nawet drobnymi przedmiotami (np. monetami, muszlami albo kamieniami) zatopionymi w żywicy epoksydowej. Jak można więc zauważyć, wybór stolików pod względem materiałowym, a także designu jest tak duży, że każdy użytkownik znaleźć może wśród oferty e-sklepów coś odpowiedniego dla siebie.

Jaki rozmiar stolika kawowego będzie najlepszy?

Jak już wspomniano wcześniej, rozmiar stolika kawowego jest bardzo istotnym parametrem. Co do zasady, stoliki do kawy cechują się raczej niewielkim rozmiarem, ale rzecz jasna dostępne są zarówno naprawdę malutkie, jak też całkiem spore stoliki. Wielkość mebla powinna być dopasowana do powierzchni pomieszczenia (zbyt duży stolik w niewielkim pomieszczeniu nie będzie wyglądał efektownie), a także do konkretnych wymagań względem mebla. Jeśli zamierzamy regularnie korzystać ze stolika, wykorzystując go jako mebel do położenia tacy z kawą, ciastem albo innymi smakołykami, stół nie powinien być zbyt mały. W takim przypadku najlepiej, aby miał przynajmniej 40-50 cm średnicy. Jeżeli natomiast wyrób ten ma służyć przede wszystkim jako ozdoba, na której od czasu do czasu można postawić pojedynczy kubek z herbatą, można zdecydować się na mniejszy model.

Jaki kształt stolika kawowego mamy do wyboru?

Największą popularnością cieszą się stoliki do kawy z okrągłymi blatami. Są one estetyczne wizualnie, a przy tym użyteczne. Ponadto dostępne są także modele z blatami kwadratowymi, ewentualnie prostokątnymi o różnych wielkościach. Dzięki temu możliwe jest łatwe dostosowanie wyglądu mebla do konkretnych potrzeb.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej