Systemy alarmowe

Inteligentny dom z inteligentnym alarmem

Wiele osób, żyjąc w ciągłym lęku przed włamaniem, decyduje się na korzystanie z usług firmy ochroniarskiej. To dobre rozwiązanie, ale często niewystarczające, gdyż i tak generuje lęk, czy aby patrol zdąży na czas, by zapobiec niebezpieczeństwu. Specjaliści z Fibaro zachęcają, wyposażyć dom tak, aby sam sygnalizował wtargnięcie intruzów i skutecznie ich odstraszył, zanim jeszcze pojawi się ochrona. Przypuszczalnie, kiedy strażnicy się pojawią, nie zastaną już nieproszonych gości, których spłoszy inteligentny alarm. Niepożądany ruch lub otwarcie okien sprawi, że chroniony przez inteligentne rozwiązania alarmowe dom będzie widoczny z daleka i słyszalny w całej dzielnicy. Intensywne sygnały wizualne i audytywne można oczywiście zdalnie zdezaktywować, gdy tylko będzie wiadomo, że niebezpieczeństwo zostało zażegnane.

Inteligentny alarm a system przyjaznych powiadomień

Systemy Fibaro zostały tak skonfigurowane, żeby zawiadamiać właściciela (np. wykorzystując smartfon lub inne zdalne urządzenie) o niepożądanych sytuacjach na posesji. Jednak taką wiadomość może dostać inna zaprzyjaźniona osoba, która pilnuje domu pod nieobecność gospodarza. Natychmiast po tym, jak ktoś będzie próbował dostać się na chroniony teren, zaufany sąsiad czy przyjaciel otrzyma o tym powiadomienie. Będzie mógł od razu sprawdzić, czy wszystko jest w porządku i zareagować. Intercom Fibaro pozwala również na otwarcie drzwi domu osobom, którym ufamy i chcemy, by weszły na naszą posesję. Goście lub dziecko, które zapomniało wziąć ze sobą kluczy, nie muszą już czekać przed domem. Wpuszczamy ich do środka, korzystając z odpowiednich funkcjonalności Fibaro i nie ryzykując, że alarm postawi na nogi całe otoczenie inteligentnego domu.

Systemy alarmowe a prace w domu pod nieobecność właściciela

Systemy alarmowe Fibaro współpracują z aplikacjami, które pozwalają na zdalne uzbrojenie i rozbrojenie alarmu. Właściciel ma także dostęp do podglądu z kamer monitoringu oraz może kontrolować stan wszystkich czujników. Często wyjeżdżająca osoba może także zlecić pod swoją nieobecność opiekę nad zwierzęciem lub wykonanie prac remontowych, domowych czy ogrodniczych. Warunkiem jest przekazanie każdej z osób wchodzących na teren posiadłości unikatowego PIN-u, który umożliwia otwarcie bram i drzwi.  Nawet jeśli wszystko to odbywa się za zgodą gospodarza, intercom i tak, wpuszczając inną osobę (np. opiekunkę psa lub kota, ogrodnika, doręczyciela przesyłek) do domu lub ogrodu, powiadomi o tym właściciela posesji. Teraz dzięki inteligentnym systemom Fibaro gospodarz może być spokojny o bezpieczeństwo domu, ale wie, że jego kot zostanie nakarmiony przez przyjaciela, a ogrodnik zadba o rabaty i trawnik przed domem.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej