W najnowszych aranżacjach królują szarości

Ten trend dotyczy przede wszystkim wyposażenia, jednak wśród najnowszych propozycji znalazły się również srebrzyste rośliny. Jak wprowadzić szarości na taras lub balkon? Wystarczy sięgnąć po akcenty w szarym, surowym, betonowym odcieniu. Sprawdzą się także skandynawskie pastele oraz odcienie ołowiu i antracyt, czyli nuty ciemniejsze. Ścianki betonowe, na których zawisną doniczki z kwiatami i ziołami to niewielki nakład pracy i środków, który stworzy z pewnością modny, zgodny z nowymi trendami efekt.

W aranżacyjnych szarościach znalazły się także meble ogrodowe. Mogą to być propozycje w kolorze szarym lub po prostu wykonane z materiału bliskiemu w odcieniu szarościom, jak meble ogrodowe aluminiowe. Na https://cloveris.pl/pl/c/Meble-ogrodowe-aluminiowe/15 znaleźliśmy propozycje, które fantastycznie odnajdują się w tym trendzie. Urządzając ogród zgodnie z obowiązującą modą, możemy sięgnąć np. po aluminiową sofę w kolorze białym bądź czarnym, z grafitowymi poduszkami. Krzesło tarasowe także nie musi być kompletnie szare. Połączenie bieli konstrukcji z szarą tekstyliną siedziska i oparcia prezentuje się bardzo stylowo i perfekcyjnie nawiązuje do najświeższych ogrodowych trendów. Możliwości będziemy mieć tutaj zatem naprawdę wiele. Dodatkowo, meble ogrodowe aluminiowe to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się także w kolejnej propozycji na nadchodzący sezon.

Ogrody balkonowe i parapetowe

Nowoczesne meble aluminiowe do ogrodu i na taras są lekkie, wygodne w użytkowaniu, a ich prosta konstrukcja dostarcza wielu możliwości aranżacyjnych. To zatem fantastyczna propozycja także na balkon. A ogrody balkonowe stanowią kolejny trend w 2021 rok. Balkony dostarczają wielu możliwości na stworzenie skrawka prywatnej zieleni w przestrzeni miejskiej. Wystarczy sięgnąć po rośliny w "wersji kompaktowej" oraz rośliny wysokie, lecz nie rozłożyste, które posadzimy w dużych donicach. W ten sposób stworzymy zielony kącik do czytania i na popołudniową kawę.

Inną propozycją na kolejny rok są ogrody parapetowe. Minimalistyczna wersja zieleni dla tych, którzy nie dysponują balkonem lub tarasem, lub też po prostu chcą jeszcze mocniej otoczyć się roślinnością. Mamy tutaj ogromne pole do popisu. Możemy postawić na klasyczne kwiaty doniczkowe, zioła lub rośliny ogrodowe zaadaptowane do warunków domowych. Jeśli ma być modnie, rośliny powinny być srebrzyste i w odcieniach bieli.

Ogrodnictwo permakulturowe i podwyższone grządki

Ogród permakulturowy to kolejny wyraźny trend 2021. Będziemy zatem łączyć ekologiczne uprawy z wykorzystaniem żywiołów, czyli wody, wiatru, ziemi i słońca. Pomocne okazać mogą się tutaj podwyższone grządki, które pozwalają lepiej kontrolować uprawiana ziemię i skuteczniej zapanować nad szkodnikami.

undefined

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej