Czyszczenie rolet zewnętrznych

Kurz, pyłki, opady atmosferyczne, lokalizacja niedaleko polnej drogi bądź w centrum miasta – te wszystkie elementy wpływają na stan rolet i skutecznie mogą utrudnić ich prawidłową pracę. Dlatego tak istotne jest, aby regularnie myć rolety zewnętrzne. W jaki więc sposób czyścić rolety? Najpierw musisz opuścić pancerz oraz – jeśli rolety zewnętrzne są elektrycznie sterowane – odciąć źródło zasilania. Gdy to już zrobisz, możesz przejść do kolejnego etapu, czy omiecenia i spłukania wodą rolet, dzięki czemu pozbędziesz się zabrudzeń typu pył i piasek. Następnie miękką szmatką z dodatkiem z płynu do mycia naczyń umyj widoczne elementy, tj. pancerz, skrzynkę i prowadnice, a potem zostaw je do wyschnięcia. Rolety zewnętrzne - https://krajewski.pl/rolety-zewnetrzne poruszają się m.in. dzięki prowadnicom pionowym, w które są wyposażone. To właśnie w tych przestrzeniach bardzo często gromadzi się brud, a go ciężko jest usunąć sposobem, który wyżej opisaliśmy. Skuteczniejszą metodą jest sprężone powietrze, które przeznaczone jest do usuwania kurzu z trudno dostępnych miejsc.

Konserwacja i serwisowanie

Konserwacja rolet zewnętrznych jest niezwykle istotna. To właśnie ta czynność pozwala zwiększyć trwałość i żywotność sprzętu. Co jaki czas powinno wykonywać się usługę? Najlepiej robić to przynajmniej raz na rok, w szczególności, jeśli masz rolety elektrycznie sterowane. Należy jednak pamiętać, że konserwacja mechanizmu to czynność, której nie będziesz w stanie samodzielnie wykonać, jeśli nie jesteś fachowcem. W takich przypadkach warto zgłosić się do profesjonalnego serwisu.

Firma Krajewski – produkcja, sprzedaż i montaż rolet zewnętrznych

Jeśli Twoje obecne rolety zewnętrzne są na tyle zniszczone – bądź nie jesteś z nich zadowolony – że jedyną opcją jest ich wymiana, koniecznie zgłoś się do firmy Krajewski. To przedsiębiorstwo działające od 1993 roku na Śląsku, które zajmuje się produkcją i montażem systemów osłonowych. W ofercie mają dostępne różne rozwiązania, obecnie zamówisz u nich rolety w systemie podtynkowym, adaptacyjnym i nadstawnym. Każdy z oferowanych modeli został stworzony z wysokiej jakości materiałów, co daje Ci gwarancję, że przy odpowiedniej pielęgnacji, rolety zewnętrzne będą służyły Ci przez długie lata.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny