Czyszczenie rolet zewnętrznych

Kurz, pyłki, opady atmosferyczne, lokalizacja niedaleko polnej drogi bądź w centrum miasta – te wszystkie elementy wpływają na stan rolet i skutecznie mogą utrudnić ich prawidłową pracę. Dlatego tak istotne jest, aby regularnie myć rolety zewnętrzne. W jaki więc sposób czyścić rolety? Najpierw musisz opuścić pancerz oraz – jeśli rolety zewnętrzne są elektrycznie sterowane – odciąć źródło zasilania. Gdy to już zrobisz, możesz przejść do kolejnego etapu, czy omiecenia i spłukania wodą rolet, dzięki czemu pozbędziesz się zabrudzeń typu pył i piasek. Następnie miękką szmatką z dodatkiem z płynu do mycia naczyń umyj widoczne elementy, tj. pancerz, skrzynkę i prowadnice, a potem zostaw je do wyschnięcia. Rolety zewnętrzne - https://krajewski.pl/rolety-zewnetrzne poruszają się m.in. dzięki prowadnicom pionowym, w które są wyposażone. To właśnie w tych przestrzeniach bardzo często gromadzi się brud, a go ciężko jest usunąć sposobem, który wyżej opisaliśmy. Skuteczniejszą metodą jest sprężone powietrze, które przeznaczone jest do usuwania kurzu z trudno dostępnych miejsc.

Konserwacja i serwisowanie

Konserwacja rolet zewnętrznych jest niezwykle istotna. To właśnie ta czynność pozwala zwiększyć trwałość i żywotność sprzętu. Co jaki czas powinno wykonywać się usługę? Najlepiej robić to przynajmniej raz na rok, w szczególności, jeśli masz rolety elektrycznie sterowane. Należy jednak pamiętać, że konserwacja mechanizmu to czynność, której nie będziesz w stanie samodzielnie wykonać, jeśli nie jesteś fachowcem. W takich przypadkach warto zgłosić się do profesjonalnego serwisu.

Firma Krajewski – produkcja, sprzedaż i montaż rolet zewnętrznych

Jeśli Twoje obecne rolety zewnętrzne są na tyle zniszczone – bądź nie jesteś z nich zadowolony – że jedyną opcją jest ich wymiana, koniecznie zgłoś się do firmy Krajewski. To przedsiębiorstwo działające od 1993 roku na Śląsku, które zajmuje się produkcją i montażem systemów osłonowych. W ofercie mają dostępne różne rozwiązania, obecnie zamówisz u nich rolety w systemie podtynkowym, adaptacyjnym i nadstawnym. Każdy z oferowanych modeli został stworzony z wysokiej jakości materiałów, co daje Ci gwarancję, że przy odpowiedniej pielęgnacji, rolety zewnętrzne będą służyły Ci przez długie lata.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej