Jeśli jesteś w gronie osób posiadających dom wolnostojący z ogrodem, prawdopodobnie wiesz już, od czego należy zacząć. Uporządkowanie i odświeżenie zieleni to pierwszy krok do przyjemnego i miłego dla oka otoczenia. Zadanie to znacznie ułatwia wykorzystanie pewnych sprzętów – przykładowo myjki ciśnieniowej bądź parowej. W późniejszym czasie świetną inwestycją będą także kosiarki – na rynku są już nawet modele autonomiczne, samoczynnie jeżdżące i koszące trawę. Pamiętaj też, że wiosna to doskonały okres, by wysiewać własne warzywa i zioła. W okolicach marca i kwietnia możesz, jeśli tylko temperatura pozwoli, wysiewać czosnek, szpinak czy rzodkiew. Marchew, pietruszka i koper również powinny sobie poradzić.

Relaks w ogrodzie

Niezależnie czy uwielbiasz ogrodnictwo i uprawę roślin, czy nie, warto uprzyjemnić sobie życie, korzystając z dobrodziejstw technologii. Świetną i użytkową inwestycją do ogrodu jest grill. My polecamy modele gazowe z uwagi na łatwość i ergonomię korzystania – modele popularne na rynku wyposażone są w elektroniczną zapalarkę czy termometr, dzięki któremu nie przeciągniesz przygotowywanych potraw. Fanom tradycyjnego grilla węglowego polecamy zakup komina do rozpalania węgla, dostępnego, chociażby na decofire.pl. Znacznie ułatwia to i przyśpiesza pracę z urządzeniem. Na zimniejsze dni, taras czy werandę dogrzejesz promiennikiem gazowym albo elektrycznym parasolem grzewczym. Rozwiązanie na gaz będzie tańsze w stosowaniu, natomiast modele na prąd mają ogromną zaletę – grzeją za pomocą podczerwieni. Co za tym idzie, ogrzewają poprzez promieniowanie ludzi i przedmioty, nie powietrze. Dzięki temu nawet w wietrzny dzień będzie nam ciepło. Dodajmy koce i mamy przytulne miejsce na posiedzenie i grilla ze znajomymi nawet w zimne wieczory!

A może dom inteligentny?

Jeśli mówimy o prawdziwej innowacji, musimy wspomnieć o rozwiązaniach do zdalnego zarządzania naszą nieruchomością. Inteligentne budynki opierają się na systemie kierowania instalacjami zdalnie, zwykle poprzez aplikację na telefon. Pierwszym, co powinno Cię interesować, jest system czujników i monitorów – moduły sprawdzające zamknięcie okien, alarmujące w przypadku wykrycia bezwonnego tlenku węgla, czyli czadu, czy też zalania wodą są bardzo rozsądną inwestycją. Detektory poinformują Cię o sytuacji awaryjnej w każdej chwili. System inteligentnego domu powinien też zarządzać ogrzewaniem. Uzupełnij to przenośnym klimatyzatorem – który może działać także jako osuszacz i jest sterowany pilotem – by zagwarantować sobie wygodę i komfort o każdej porze. Ponadto w salonie możesz zamontować kominek gazowy ze wbudowanym modułem Wi-Fi. Wyposażenie tarasu czy balkonu uzupełnić może wspomniany już wcześniej ogrzewacz elektryczny. Pozostając w duchu nowoczesności, polecamy model z odtwarzaczem audio i wideo oraz pilotem do sterowania.

Dzięki powyższym sugestiom każde z nas znajdzie własny pomysł na wiosenne porządki. Niezależnie czy interesuje Cię ogrodnictwo i własnoręcznie wyhodowane rośliny, czy działka jako miejsce mniej aktywnego wypoczynku, pozimowy sezon jest idealną okazją, by coś zmienić w swoim otoczeniu. Ergonomia i wygoda to coś, czego wszyscy musimy się nauczyć i co rozumiemy w nieco inny sposób, ale ostatecznie jest to klucz do codziennej radości.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny