Zabudowa tarasu

Zabudowa tarasu – kiedy warto się na nią zdecydować?

Można wymienić wiele powodów, dla których zabudowanie balkonu w bloku czy tarasu w domu jednorodzinnym jest warte zainteresowania. Tym najważniejszym jest z pewnością możliwość stworzenia dodatkowego pomieszczenia, z którego domownicy będą korzystać nie tylko latem, ale przez większość miesięcy w roku. Dostępność solidnych, szczelnych systemów zabudowy oraz nowoczesne instalacje grzewcze pozwalają na utrzymanie temperatur, w których bez problemu można uprawiać rośliny w donicach, nawet te egzotyczne. Można też spędzać czas z książką, gazetą czy słuchając muzyki. Takie dodatkowe pomieszczenie na tarasie zapewni odprężenie w kontakcie z naturą i przy nieograniczonym dostępie światła dziennego. 

Zalety zabudowy balkonu lub tarasu

Nowoczesne materiały produkowane w oparciu o innowacyjne technologie sprawiają, że można z nich tworzyć trwałe i lekkie konstrukcje. Takie właśnie są zabudowy tarasów i balkonów, które wykonuje firma Alsal. Dzięki profilom aluminiowym o stosunkowo niewielkiej masie można budować nawet złożone struktury, które nie obciążą ścian budynku oraz samego balkonu. Ponadto są one również bardzo trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i korozję, a także na wilgoć i czynniki biologiczne. W efekcie mogą przetrwać wiele lat bez utraty swoich walorów. Zabudowa tarasu niesie też wiele innych korzyści.

Sprawdź profesjonalne usługi zabudowy tarasów: https://www.alsal.com.pl/oferta/konstrukcje-malej-architektury/zabudowa-tarasu/

Większa przestrzeń mieszkalna

Zabudowany balkon lub taras korzystnie wpływa na zagospodarowanie wnętrza domu, zapewniając dodatkową przestrzeń. Można na nim ustawić rośliny, które wegetują w okresie zimy. Na odpowiednio dużym tarasie można urządzić niewielką jadalnię, a nawet miejsce spotkań z przyjaciółmi przy grillu.

Idealne miejsce do relaksu

Zabudowa tarasu pozwala na stworzenie spokojnego, cichego i przyjemnego miejsca do wypoczynku. Zimą przez szklane ściany docierają promienie słońca, którymi można się cieszyć pomimo niskich temperatur na zewnątrz. Dodatkowym atutem będzie kilka roślin, sztuczna trawa czy niewielka wewnętrzna fontanna.

Zabudowa tarasu

Dodatkowa izolacja termiczna budynku

Aluminiowa, wypełniona szkłem konstrukcja jest dodatkową ścianą zewnętrzną, która chroni pomieszczenia przed wychłodzeniem. Dzięki temu we wnętrzach utrzymują się wyższe temperatury i można zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Izolację zapewnia również powietrze na balkonie, które – przy szczelnej zabudowie – jest dodatkową barierą dla energii termicznej.

Możliwość obcowania z naturą przez 12 miesięcy w roku

Zabudowa balkonu lub tarasu pozwala też cieszyć się pięknem otoczenia przez 12 miesięcy w roku. Doceniają to zwłaszcza właściciele domów jednorodzinnych ulokowanych w ogrodzie, lesie czy na peryferiach miasta. Przeszklone ściany nie ograniczają widoku, a jednocześnie chronią przed zimnem. Dzięki kontaktowi z roślinnością można nie tylko skuteczniej się zrelaksować, ale też dostarczyć sobie pozytywnych emocji.

Ochrona przed deszczem, wiatrem i upalnym słońcem

Balkony i tarasy z zabudową są doskonałym rozwiązaniem o każdej porze roku. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych systemów aluminiowych z przesuwnymi drzwiami i otwieranymi oknami można dostosować formę zabudowy do panującej pogody czy preferencji domowników. Zimą szklane ściany zapewnią osłonę przed zimnem. Latem zadaszenie osłoni przed silnym wiatrem i deszczem, przy jednoczesnym dostępie świeżego powietrza. 

Ogrody zimowe - kontakt z naturą przez cały rok

Możliwości zabudowy, jakie zapewnia technologia aluminiowych profili to nie tylko wygodne i przytulne tarasy czy balkony. Dzięki rozmaitości kształtów oraz łatwości łączenia w rozbudowane konstrukcje można też budować niezwykłe ogrody zimowe. Do ich wykonania jest też niezbędne szkło dostępne w wielu wariantach. Można je dopasować zarówno do lokalizacji takiego ogrodu, jak i do rodzaju uprawianych roślin czy klimatu, jaki chce stworzyć użytkownik. W ofercie firmy Alsal są nie tylko klasyczne szyby, ale również szkło zespolone czy z kontrolą słoneczną, które ochroni rośliny przed nadmiernym nagrzewaniem. 

Zobacz ofertę budowy ogrodów zimowych: https://www.alsal.com.pl/oferta/konstrukcje-malej-architektury/ogrody-zimowe-i-zabudowy-tarasow/

Projektowanie ogrodu wymaga inwencji, dzięki której powstaje unikalne miejsce o niepowtarzalnym klimacie. Nowoczesne materiały i technologie, jakimi posługują się specjaliści z Alsal, umożliwiają realizację każdego z takich projektów, nawet o skomplikowanej i nietypowej budowie. Ogrody zimowe to nie tylko idealne miejsce do obcowania z naturą, ale również sposób na realizowanie ogrodniczej pasji i otaczanie się zielenią przez cały rok.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej