Nowoczesny ogród

Nowoczesny ogród               

Coraz bardziej popularne staje się projektowanie ogrodów nowoczesnych, które dopasowane są do współczesnej architektury domu. Jednym z współczesnych nurtów w budownictwie jest budowanie domów w stylu dworkowym- domy o surowej bryle. Do takiego domu najbardziej będzie pasował funkcjonalnie zaprojektowany ogród posiadający niepowtarzalny wygląd. Dużą rolę w zakładaniu ogrodów nowoczesnych odrywają naturalne materiały- kamień, drewno czy drewno egzotyczne (często stosowane do budowy tarasów).   

Jakie meble ogrodowe?             

Bardzo charakterystyczną cechą nowoczesnego ogrodu jest minimalizm- równie ważny w aranżacji miejsca do wypoczynku w ogrodzie. Często nowoczesne domy posiadają tarasy, które są głównym miejscem  do wypoczynku w ogrodzie. Prosta forma eleganckich oraz funkcjonalnych leżaków na tarasie  idealnie wpisuje się w projekt nowoczesnego ogrodu.              

Niewielka ilość roślin, proste linie oraz błysk aluminiowych mebli to bardzo duży wpływ stylu industrialnego na projekty ogrodów. Ważnym elementem w nowoczesnej aranżacji ogrodu jest odpowiednio wypielęgnowany trawnik, proste ogrodzenia czy jednorodne rabatki. Bardzo duże znaczenie podczas aranżacji nowoczesnego ogrodu mają nie tylko proste formy, ale również czyste formy oraz brak jakichkolwiek ozdobników w elementach stanowiących małą architekturę. Bardzo często obok naturalnego kamienia i drewna pojawia się beton oraz metal. Głównym elementem w aranżacji nowoczesnego ogrodu jest architektura ogrodowa, rośliny to tylko mniej ważne dopełnienie.  

Jakie rośliny do nowoczesnego ogrodu?             

W nowoczesnym ogrodzie jest nie wiele roślin. Głównym wypełnieniem architektury ogrodowej jest odpowiednio zadbany trawnik. Rośliny rabatowe są sadzone w dużych grupach tworząc jednobarwne lub fakturowe płaszczyzny. Do aranżacji nowoczesnych ogrodów bardzo często wprowadza się formowanie roślin- najczęściej są to pojedyncze rośliny tzw. solitery.              

Bardzo częstym zabiegiem łączącym nowoczesny ogród z budynkami jest gra światła pomiędzy wybranymi roślinami. Za pomocą roślin można nie tylko podkreślać, ale również łagodzić surową nowoczesną architekturę.              

Nowoczesny ogród jest idealnym rozwiązaniem nie tylko dla nowoczesnych domów, ale również dla wszystkich ceniących sobie elegancje minimalizmu.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej