W Szwecji benzyna syntetyczna stosowana jest już od ponad 20 lat. W Polsce przekonuje się do niej coraz więcej osób. Dlaczego? Paliwo alkilatowe ma o 99% czystszy skład niż zwykła benzyna. W odróżnieniu od tej ostatniej nie zawiera etanolu, benzenu czy węglowodorów aromatycznych, które, uwalniane do atmosfery w formie spalin, stają się niezwykle szkodliwe dla środowiska i dla ludzkiego zdrowia – cechuje je między innymi działanie rakotwórcze. Paliwo alkilatowe ma również zalety techniczne. Zadowoli wszystkich, którym zależy na dobrej konserwacji urządzeń ogrodowych.

By maszyny mogły posłużyć dłużej

Charakterystyczny skład paliwa alkilatowego powoduje, że nie wchodzi ono w reakcję z wodą, a co za tym idzie, silnik maszyny nie podlega procesowi erozji. Poza tym w komorze spalania nie odkłada się osad, który prędzej czy później mógłby zniszczyć silnik, świece zapłonowe, uszczelki czy układ wydechowy.

Paliwo alkilatowe może również doskonale konserwować poszczególne elementy silnika. Tak jest w przypadku przeznaczonej do silników dwusuwowych benzyny WARTER PRO FUEL 2 (więcej informacji na stronie warter.pro). Została ona wymieszana przez producenta w proporcji 50:1 z wysokiej jakości biodegradowalnym olejem syntetycznym, który zapewnia doskonałe smarownie silnika – nawet przy jego największym obciążeniu i wysokiej temperaturze.

Mniej napraw, mniej wydatków, więcej wygody

Stosując benzynę alkilatową do napędu maszyn ogrodowych, de facto inwestujemy w nasz sprzęt. Czeka nas mniej usterek i napraw oraz rzadsza wymiana filtrów, a co za tym idzie większa oszczędność czasu i pieniędzy. Paliwo syntetyczne jest również dużo bardziej wydajne niż zwykła benzyna. Można je bez problemu zimować, nie musząc za każdym razem zlewać do zewnętrznego pojemnika. Raz kupione może być przechowywane nawet 5 lat, w tym 2 lata w samym urządzeniu. W żaden sposób nie będzie to negatywnie wpływało na jego funkcjonalność.

Paliwo alkilatowe w zbiorniku
Ekologiczne, ekonomiczne i bezpieczne dla zdrowia. Poznaj paliwo alkilatowe

Wreszcie można odetchnąć pełną piersią

Koszenie trawnika bez wdychania toksycznych spalin i ulatniającego się w całym ogrodzie nieprzyjemnego zapachu benzyny? Owszem, jest to możliwe. Tak właśnie wygląda użytkowanie paliwa alkilatowego. Jego czysty, pozbawiony etanolu, benzenu czy węglowodorów aromatycznych, skład sprawia, że do atmosfery uwalnia się o 99% mniej szkodliwych substancji, a zalegający w powietrzu smog zmniejsza się o całe 40%. Bezwonne spalanie zapewnia z kolei komfort użytkowania i prawdziwą przyjemność z dbania o ogród. Ty i Twoja rodzina możecie wreszcie odetchnąć pełną piersią, a przy okazji dołożyć swoją cegiełkę do troski o całe środowisko.

Innowacja na polskim rynku

Na polski rynek ekologiczne paliwo alkilatowe wprowadza firma WARTER Fuels S.A. W ofercie należącej do niej marki Warter Pro znajdują się dwa rodzaje produktów: WARTER PRO FUEL 2 oraz WARTER PRO FUEL 4. Pierwszy sprawdza się przede wszystkim w przypadku pił łańcuchowych, nożyc do cięcia żywopłotu, przecinarkach, kosach spalinowych i innych silnikach dwusuwowych na lądzie. Drugi nadaje się doskonale do kosiarek, kartingu, motocrossu, łodzi, skuterów śnieżnych, jet ski i wszelkich silników czterosuwowych, na lądzie i wodzie.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej