Ergonomiczne meble w ogrodzie

Posiadanie ogrodu czy tarasu to swojego rodzaju luksus, na który mogą sobie pozwolić głównie osoby mieszkające w domach jednorodzinnych. Ludzie, którzy lubią spędzać wolny czas na świeżym powietrzu, z pewnością zechcą wyposażyć swoje przydomowe tereny w meble i akcesoria, które ładnie wyglądają. Jednak powinny one również zapewnić wygodę i ergonomię, które są nieocenione dla naszego samopoczucia i zdrowia.

Polacy lubią spędzać czas ze swoimi rodzinami

Wedle sondażu przeprowadzonego przez CBOS w 2017 roku, dotyczącego więzi społecznych, 37% Polaków swój wolny czas najchętniej spędza z najbliższą rodziną, 26% – w towarzystwie najbliższej sobie osoby, natomiast 12% – w towarzystwie bliskich przyjaciół.

Miejscem idealnie nadającym się do wszelkich integracji (szczególnie wiosną i latem) jest przydomowy ogród czy też taras. Z tego powodu warto jest wyposażyć te miejsca w meble, które pozwolą na długie przesiadywanie przy grillu czy na innych spotkaniach towarzyskich w odpowiednim komforcie.

Jak wyposażyć nasz taras?

Wiele osób stawia na swoim tarasie meble wykonane wyłącznie z drewna – nierzadko są to zestawy robione samodzielnie. Jest to rozwiązanie miłe dla oka, ale podczas długiego przesiadywania w jednym miejscu może nam zacząć doskwierać ból kręgosłupa; pojawiają się też inne dolegliwości, np. z uwagi na twardość elementów czy złe wyprofilowanie siedzisk i oparć. Oczywiście można doposażyć taki zestaw w odpowiednie poduszki, ale nie gwarantuje to dużej poprawy komfortu i ulgi dla naszych kości.

Jeśli chcemy, żeby na naszym tarasie znalazły się meble nie tylko wygodne i ergonomiczne, ale także ładne stylistycznie, to warto zainteresować się kompletami typu sofa plus stolik. Nowoczesne zestawy bardzo łatwo jest wkomponować niemal w każde otoczenie. Do wyboru jest wiele wzorów i materiałów wykonania. Jednym z najpopularniejszych jest z pewnością rattan syntetyczny – odporny na rozmaite warunki pogodowe, wytrzymały i łatwy w pielęgnacji. Osoby poszukujące bardziej klasycznych mebli na pewno zainteresują się zestawem, którego szkielet wykonany jest z aluminium, co zapewnia odpowiednią lekkość całego kompletu. Co ważne, meble zewnętrzne posiadają interesujące opcje wykończenia. Na przykład marka AJ Produkty ma w swojej ofercie meble, których elementy wykonano z tworzywa Gaumo pochodzącego z recyklingu – ten materiał imituje drewno i nie wymaga konserwacji.

Zadaszenie, które zapewni nam dużą ilość cienia

Osoby uwielbiające przebywać na wolnym powietrzu, ale nie posiadające tarasów muszą szukać innych rozwiązań. Idealnym wyjściem z sytuacji jest ustawienie pawilonu, który uchroni nas przed mocnym słońcem czy opadami deszczu. Zaletą takiego namiotu jest łatwość jego rozkładania i składania oraz przechowywania poza sezonem. Poza tym stanowi on bardzo dobrą alternatywę dla altan, na których budowę w wielu przypadkach jest wymagane zezwolenie.

Drobne akcesoria dla osób przenoszących pracę biurową na zewnątrz

Ludzie prowadzący własną działalność lub pracujący na kontrakcie bardzo często wykonują swoje obowiązki w domu. Kiedy na zewnątrz jest już ciepło, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przenieść się z zadaniami na taras czy pod namiot i przy okazji mieć pod okiem bawiące się dzieci. Meble tarasowe bardzo często wykonane są tak, że np. siedzisko sofy jest dostosowane do wysokości stolika, co znacznie ułatwia pracę z uwagi na możliwość zajęcia wygodnej pozycji. Jeśli spędzamy długi czas przy komputerze, to warto jest zaopatrzyć swoje siedzisko w nakładkę balansującą, która koryguje pozycję podczas siedzenia, a jednocześnie wzmacnia mięśnie przykręgosłupowe.

Dobór odpowiednich mebli ogrodowych wydaje się łatwym zadaniem. Pamiętajmy jednak, żeby przy wyborze nie kierować się wyłącznie samym wyglądem mebli, ale także ich konstrukcją i wygodą użytkowania. Warto także doposażyć je w odpowiednie przenośne akcesoria, zwłaszcza gdy prowadzimy własny biznes i lubimy pracować przy komputerze na wolnym powietrzu.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej