Garaże blaszane

Garaże blaszane – pełna ochrona samochodu i to za niewielkie pieniądze

Słysząc słowa garaże blaszane, prawie natychmiast mamy skojarzenia z typowym blaszakiem, w jakim swój samochód przechowywał nasz ojciec lub dziadek, nieciekawe, często pokryte rdzą pudełko upchnięte gdzieś w rogu podwórka. Zanim jednak zniechęcimy się do takiego sposobu parkowania auta, warto zapoznać się z szeroką ofertą tego typu konstrukcji, jaką znajdziemy na stronie https://gregor-garaze.pl. Ten ceniony i cieszący się dużym zaufaniem producent wytwarza nowoczesne, wysoce funkcjonalne garaże, w niczym nieprzypominające niepraktycznych modeli rodem z minionej epoki, gwarantujące najwyższy poziom ochrony wymagany przez przyszłych użytkowników. Wpływ na to ma wiele istotnych czynników, spośród których zdecydowanie najważniejsze to przemyślany, ergonomiczny projekt oraz najlepsze gatunkowo materiały zastosowane w procesie produkcji. Wszystko to niezwykle korzystnie wpływa też na cenę blaszaka, stanowiącego w ten sposób wartą rozważenia alternatywę dla swojego murowanego odpowiednika, kosztującą najczęściej zaledwie ułamek jego ceny, maksymalnie kilka tysięcy złotych.

Garaże blaszane – odporne na każde warunki, w jakich będą eksploatowane

Z odpornej na uszkodzenia stali, zabezpieczonej przed korozją, lub aluminium, są robione wszystkie części przyszłych garaży blaszanych. Najważniejsze są oczywiście ich elementy nośne, mocny i odporny szkielet złożony z profili ścian oraz dachu o starannie dobranym kształcie, nadającym im najwyższą wytrzymałość mechaniczną, dzięki czemu oprze się wszystkim czynnikom, na jakie zostanie narażony. Za bezpieczeństwo przechowywanego samochodu odpowiada również szczelne poszycie blaszaka, blacha trapezowa, ponownie stalowa bądź aluminiowa, której powierzchnia zewnętrzna jest wykańczana na różne sposoby. Najczęściej maluje się ją proszkowo na dowolnie wybrany przez użytkownika kolor, może też zostać pokryta okleiną drewnopodobną, przez co można odnieść wrażenie, że posiadamy garaż nie blaszany, ale drewniany. Każdy model jest oczywiście wyposażony w solidne zamknięcie, drzwi otwierane tradycyjnie na boki albo praktyczniejsze segmentowe, podnoszone do góry, z zamontowanymi w nich certyfikowanymi zamkami odpornymi na włamanie. Jednakże to nie wszystkie zalety popularnych blaszaków, a coraz liczniejsi ich nabywcy podkreślają również takie jak:

  • szybkość budowy, co w przeciwieństwie do garażu murowanego, zajmuje maksymalnie kilka dni, a nie tygodni. Wszystkie prace montażowe sprowadzają się w tym przypadku  do skręcenia ze sobą części gotowego zestawu, zgodnie z dołączoną do niego dokładną instrukcją montażu. Poradzi sobie z tym praktycznie każdy, warto jednak przedtem właściwie przygotować miejsce, na którym stanie garaż, wyrównać powierzchnię gruntu, wypoziomować ją i w miarę możliwości wylać betonową wylewkę lub chociaż pokryć całość betonowymi płytami. Nada to odpowiednią stabilność konstrukcji, która oprze się zmiennym warunkom pogodowym, przede wszystkim silnym porywom wiatru;
  • możliwość doboru atrakcyjnego wyposażenia takiego jak: rodzaj drzwi, wspomniany sposób ich otwierania, dodatkowe zamki i rygle antywłamaniowe, oszklenie ścian, a nawet dachu, ocieplenie, ogrzewanie i system wentylacji czy wspomniany wyżej rodzaj wykończenia powierzchni poszycia;
  • uniwersalność zastosowania, a blaszaki możemy z powodzeniem wykorzystać nie tylko jako miejsce parkowania auta lub innego posiadanego pojazdu mechanicznego. Garaż blaszany doskonale nadaje się do użycia na działce lub ogrodzie, będąc zamiennikiem altany albo pomieszczenia gospodarczego. Przy odpowiednim doposażeniu, czyli montażu okien, ociepleniu ścian i zamontowaniu wydajnego ogrzewania, nada się też do prowadzenia działalności gospodarczej, małego sklepiku albo punktu świadczącego rozmaite usługi dla ludności. Takich zastosowań jest naprawdę wiele i taka konstrukcja przydaje się praktycznie w każdej branży, nie tylko handlowej, ale i np. budowlanej, zastępując z kolei droższe kontenery mieszkalne.

Garaże blaszane – jakie formalności trzeba spełnić, aby je postawić

Budowa tradycyjnego garażu murowanego pociąga za sobą również konieczność załatwienia mnóstwa formalności, łącznie z odrębnym zezwoleniem na jej przeprowadzenie. Zajmuje to bardzo dużo czasu i wymaga zgromadzenia niezbędnej dokumentacji, co jednocześnie znacznie wydłuża sam okres trwania budowy. Decydując się na postawienie blaszaka, nie mamy już takich problemów, ponieważ zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym, na budowę parterowych budynków o powierzchni użytkowej mniejszej niż 35 m2 nie potrzeba żadnego zezwolenia. Prace wykonuje się wyłącznie na podstawie samego zgłoszenia tego faktu, a do wniosku składanego w Urzędzie Miasta, Gminy lub Starostwie Powiatowym wystarczy dołączyć:

  • akt własności, lub dokument poświadczający prawo użytkowania gruntu, na którym chcemy postawić blaszany garaż;
  • plan zagospodarowania tego terenu, z zaznaczoną dokładną lokalizacją stawianego garażu.

Są to jedyne formalności, jakie trzeba spełnić przed rozpoczęciem budowy, urząd, w którym składamy wniosek, ma 30 dni na odpowiedź i jeśli jest ona pozytywna, to na wykonanie niezbędnych prac mamy aż 3 lata. Możemy to zrobić we własnym zakresie, jednakże warto też zainteresować się usługą montażu, oferowaną praktycznie przez każdego producenta tego typu garaży, szanującego potrzeby swoich klientów. Dowiezie on zamówiony blaszak w dowolnie wybranym przez nabywcę terminie, a pracownicy szybko zmontują go i przygotują do użytkowania. Dokładne informacje zarówno na ten temat, jak i wszystkich sprzedawanych przez niego modeli blaszaków, uzyskamy na stronie https://gregor-garaze.pl/garaze-blaszane/, gdzie również podano numery telefonów, pod którymi możemy skontaktować się z doradcami firmy.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej