Lampy ogrodowe - rodzaje

Zaplanuj oświetlenie ogrodowe i zastanów się nad funkcjami, jakie mają pełnić lampy ogrodowe. Podziel je na te ozdobne i te, które mają być źródłem światła stałego. Dobrym pomysłem jest również połączenie ze sobą lamp solarnych i tradycyjnych. Dzięki czemu możesz decydować zależnie od pory, czy potrzebujesz włączyć lampy, czy do oświetlenia wystarczą te solarne. Wybór lamp ogrodowych jest spory. Między innymi możemy wyróżnić; lampy najazdowe, kinkiety, lampy ozdobne i te ze stałym lub wymiennym źródłem światła. Kinkiet ogrodowy sprawdzi się świetnie przy wejściu do altany, czy domu. Natomiast w samym ogrodzie możesz wykorzystać lampy ogrodowe kule, które oprócz źródła światła stworzą klimatyczny nastrój i ozdobią ogród. 

Kanlux - wybieramy lampy ogrodowe

Aby lampy były niezawodne, warto zdecydować się na ich zakup od sprawdzonego producenta. Kanlux jest zaufanym producentem lamp i elementów oświetleniowych od 1989 roku. W ofercie firmy znajdują się nowoczesne lampy ogrodowe typu Kanlux Stone, które do złudzenia przypominają kamienie. Rewelacyjnie sprawdzą się w nowoczesnych ogrodach. Wybierając kule od najmniejszej do największej, można stworzyć ciekawy efekt kaskadowy, lub stworzyć imitację kamieni. Lampy tego typu wieczorową porą tworzą romantyczny nastrój, a za dnia ciekawą kompozycję. Rewelacyjnie sprawdzą się również, jako oświetlenie podjazdu. Uzupełnią tym samym lampy najazdowe, które dla bezpieczeństwa powinny zostać zamontowane na podjeździe.

Kule są lampami o nowoczesnym designie, a ich ułożenie zależy już od Twojej wyobraźni. Jeśli posiadasz ogród ze ścieżkami, to dobrym rozwiązaniem będzie montaż lampek solarnych po bokach ścieżki. Natomiast jeśli zależy Ci na oświetleniu altany, czy wejścia na ogród to do tego nadadzą się idealnie kinkiety ogrodowe. W zależności od wybranego modelu możesz taki kinkiet zamontować również na fasadzie domku. Wygląda to niezwykle elegancko, szczególnie wieczorami. Dobry kinkiet ogrodowy powinien mieć wbudowaną czujkę i zapalać się w momencie wykrycia ruchu. Oczywiście jest to dobre rozwiązanie jeśli nie planujesz, aby kinkiet był źródłem stałego światła. Ważne jest, aby rozmieszczenie lamp w ogrodzie było przemyślane i spełniało swoją funkcję. Dlatego polecamy zaprojektować oświetlenie ogrodowe i rozmieścić poszczególne rodzaje lamp według planu. Ułatwi to dużo pracy i zaoszczędzi czasu na ewentualnych poprawkach, jeśli jakieś z miejsc okazałoby się niedoświetlone. 


artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej