Drewno to materiał, który obecnie znów coraz częściej wykorzystuje się w budownictwie. Nic w tym z resztą dziwnego. Surowiec ten ma bowiem niezwykle wiele zalet, przynoszących korzyści zarówno osobom decydującym się na taką inwestycję, jak i środowisku. Nietrudno zauważyć, że szczególnie to drugie, ma w dzisiejszych czasach ogromne znaczenie. Drewno jest jednym z nielicznych materiałów budowlanych, które są w pełni naturalne i, co najważniejsze, biodegradowalne. Co więcej, surowiec ten wykazuje także bardzo dużą trwałość i solidność. Dzięki temu doskonale sprawdza się przy budowie nie tylko konstrukcji całorocznych, ale i domków ogrodowych oraz letniskowych. Dowiedzmy się, dlaczego warto postawić taki obiekt na własnej działce. O korzyściach związanych z montażem domków ogrodowych opowie nam pan Przemysław Balcewicz, dyrektor Eko Architektury, czyli wiodącego producenta wyrobów drewnianych na Polskim rynku. 

Korzyści związane z budową domków ogrodowych
Korzyści związane z budową domków ogrodowych

Branża wyrobów drewnianych rośnie w siłę. Dlaczego właściwie montaż ogrodowych domków jest w tej chwili zjawiskiem tak popularnym? 

Rzeczywiście, obecnie notujemy stały wzrost zainteresowania naszymi produktami. Bez wątpienia jednym z powodów, jest oczywiście fakt, że drewno jest surowcem w pełni naturalnym. Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, aby ich inwestycje budowlane były ekologiczne. Dla nas również jest to niesłychanie ważne. Nie bez powodu nazwa naszej firmy to Eko Architektura. 

Domki ogrodowe to niewielkie budowle (zobacz więcej na domkiekoarchitektura.pl), które montujemy na działkach prywatnych. W naszej ofercie dysponujemy zróżnicowanymi projektami takich konstrukcji. Jedną z ich największych zalet, bez wątpienia jest wiele możliwości zastosowań. Co ciekawe, trend ten przybył do naszego kraju dość niedawno. Jednak na zachodzie takie rozwiązanie stosuje się powszechnie już od wielu lat. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że domki ogrodowe są niebywale funkcjonalne. Umożliwiają zwiększenie powierzchni użytkowej domu, a także stwarzają świetne warunki do przechowywania. Ponadto nie możemy pominąć tu kwestii finansowej, ponieważ montaż konstrukcji nie wiąże się z dużymi wydatkami. 

W jakim celu właściwie buduje się domki drewniane? Jaka jest ich funkcja i do czego tak naprawdę mogą służyć?

Istnieje niezmiernie wiele możliwości w zakresie wykorzystania domków letniskowych. To właśnie jedna z ich największych zalet. Co więcej, dysponujemy ofertą, która umożliwia dostosowanie szczegółów projektu do potrzeb klienta. Dzięki temu z łatwością zyskujemy odpowiedni rezultat, pełniący zaplanowaną przez właściciela funkcję. Domki ogrodowe bardzo często służą jako tak zwane domki gościnne. To świetna opcja, ponieważ pozwala na zyskanie odrobiny prywatności, na przykład przy rodzinnych odwiedzinach. Są to konstrukcje solidne i bardzo precyzyjne pod względem architektonicznym. Ponadto urządzenie takiego wnętrza jest niezwykle proste, a samo drewno stwarza wspaniałe, przytulne warunki. 

Oczywiście jest wiele innych zastosowań dla domków ogrodowych. Mogą służyć na przykład jako domowa siłownia, studio nagraniowe, czy biuro. Doskonale sprawdzają się także jako między innymi:

  • schowek 
  • pomieszczenie gospodarcze
  • pracownia dla majsterkowicza
  • sauna.
Korzyści związane z budową domków ogrodowych
Korzyści związane z budową domków ogrodowych

Czy możliwy jest montaż domku ogrodowego według indywidualnego projektu? Czy taka inwestycja jest w ogóle opłacalna?  

Jest wiele czynników, mających wpływ na to, że klienci w całej Polsce cenią sobie współpracę z nami. Jednym z nich jest właśnie możliwość wykonania zlecenia na podstawie indywidualnego projektu. Oczywiście nasza oferta jest niezwykle bogata w propozycje zaprojektowane przez najlepszych architektów. Z tego też powodu klienci najczęściej decydują się skorzystać właśnie z nich. 

Domki ogrodowe to idealne rozwiązanie dla osób szukających trwałych, a jednocześnie niedrogich rozwiązań. Koszt budowy jest zależny oczywiście od wielu czynników, jednak finalna cena zawsze jest bardzo atrakcyjna. Bez wątpienia mogę więc stwierdzić, że jest to tym samym doskonała inwestycja. 

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej