Z czego składają się meble ogrodowe?

W grupie asortymentu jakim są meble ogrodowe dostępnymi na homebook.pl, można zaliczyć również te na taras lub balkon. Jako elementy zestawu zalicza się:

  • krzesło ogrodowe z podłokietnikiem lub bez,
  • ławkę ogrodową,
  • komplet mebli balkonowych – stół z dwoma krzesłami lub fotelami,
  • stoły ogrodowe razem z ławką albo z krzesłami,
  • ławę ogrodową,
  • leżanki ogrodowe,
  • sofę ogrodową,
  • leżak,
  • fotel rozkładany,
  • fotel ogrodowy i tarasowe – może być bujany i podwieszany.

Meble mogą być kupowane oddzielnie, albo w zestawie. Dzięki temu można umeblować ogród, taras lub też balkon.

Na co zwrócić uwagę kupując meble ogrodowe

Meble ogrodowe mogą być postawione na balkonie, tarasie lub bezpośrednio w ogrodzie. Decydując się na ich zakup warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Pierwszym z nich jest materiał z jakiego są wykonane. Dokładne warianty zostaną opisane poniżej.

Kolejną kwestią jest zastosowanie mebli, czy np. potrzebujesz ich na duże imprezy w ogrodzie, czy dla mniejszej grupy. Meble ogrodowe można kupować pojedynczo lub w zestawach. Inną niezwykle ważną cechą jest funkcjonalność. Czy np. dane meble będą często przenoszone, czy stale będą w jednym miejscu. 

Niezwykle ważna jest również estetyka mebli ogrodowych. Mowa tu m.in. o wielkości mebli, ich kolorze. Obecnie najbardziej popularne na rynku są meble w kolorze brązowym, białym oraz czarnym. Ale spokojnie można znaleźć również inne odcienie.

Ostatnią z cech, na którą warto zwrócić uwagę jest jakość. Bardzo dobrą jakością cechują się meble drewniane oraz rattanowe. W ich przypadku należy jednak przygotować się na większy wydatek. 

 

Materiały, z których mogą być zrobione meble ogrodowe

Do najbardziej popularnych materiałów z jakich produkuje się meble ogrodowe zalicza się: drewno, metal, rattan oraz technorattan. Każda z opcji ma zarówno wady jak i zalety. 

Meble ogrodowe drewniane są wykonywane w całości z drewna albo osadza się je na metalowym stelażu. Meble drewniane są solidne oraz trwałe. Za wadę uznaje się obowiązek ich regularnej konserwacji. Nie mogą one być w wilgotnych miejscach i niskich temperaturach.

Meble z rattanu są bardzo lekkie i eleganckie zarazem. Jeżeli dokupi się do nich poduszki, meble są niezwykle wygodne. Meble rattanowe najlepiej trzymać pod zadaszeniem. Co ważne nie powinny być w miejscu o dużym poziomie wilgotności powietrza oraz należy chronić je przed promieniami słonecznymi. W trakcie zimy należy przechowywać je w chłodnym miejscu. Przy odpowiedniej konserwacji meble mogą długo służyć w bardzo dobrym stanie.

Kolejnym materiałem jest technorattan. Składa się z włókien, które imitują naturalny rattan i wyplata się je ręcznie, dodatkowo wykorzystuje się do nich metalowy stelaż. To niezwykle lekkie i trwałe rozwiązanie  nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale i warunki termiczne oraz wilgoć. Jako zaletę uznaje się prostą konserwację mebli. Jest to również tańsze rozwiązanie niż meble rattanowe.

Czwartą opcją są meble metalowe. Cechuje je elegancki wygląd, stabilność, dobra trwałość i możliwość wytrzymania dużego obciążenia. Te meble są odpowiednio zabezpieczone przed deszczem, wilgocią, słońcem oraz temperaturą. To niezwykle funkcjonalne rozwiązanie. 

Jeżeli nie masz dużego budżetu, możesz wybrać meble plastikowe. Nie są one wytrzymałe, jednak są odporne na zmienną temperaturę oraz promienie UV.

 

Jakie meble do ogrodu chcielibyście kupić?

undefined

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej