Wyraziste obrazy z kwiatami: nowoczesne wzory do nowoczesnych wnętrz

Kwiaty - tulipan

Z każdym rokiem nowoczesne aranżacje cieszą się coraz większą popularnością. Mieszkania urządzone w tym stylu dostarczają nie tylko poczucia komfortu, ale zazwyczaj są również bardzo praktyczne. Aby jednak pozostały także spójne pod kątem estetycznym, musimy wyposażyć je w odpowiednie, dopasowane dekoracje. W tym momencie pojawia się przed nami pierwsze wyzwanie. Poszczególne odmiany nowoczesnej stylistyki znacząco różnią się od siebie i będą wymagać odmiennego typu obrazów. Rozważmy więc kilka możliwości. Do mieszkań minimalistycznych i jasnych bardzo dobrze pasować będą wzory monochromatyczne z kwiatami. Na przykład szare płótno przedstawiające bukiet tulipanów. Estetyka industrialna czy wielkomiejska może pozornie wydawać się trudna do połączenia z motywami kwiatowymi. W takich wnętrzach warto postawić więc na odrobinę ekstrawagancji. Na przykład czarno-białe zdjęcie róży, na którym jedynie płatki utrzymane będą w kolorze. Natomiast w pomieszczeniach żywych, stawiających na grę barwami oraz światłem, idealnie sprawdzą się obrazy z kwiatami egzotycznymi.

Przemień swoją sypialnię w ogród!

Obraz - dmuchawce

Sypialnia jest wnętrzem, którego dekorowanie potrafi dostarczyć sporej przyjemności. To właśnie tu możemy pozwolić sobie na sięgnięcie po nasze ulubione motywy[https://myloview.pl/obrazy/wg-kategorii/kwiaty/]oraz tematy. Zwykle pożądana jest także pewna doza delikatnego, subtelnego nastroju. Choć jesteśmy w stanie osiągnąć go na kilka różnych sposobów, to często opłaca się zacząć od tego najprostszego – odpowiednich dekoracji, takich jak właśnie obrazy z kwiatami. W przypadku sypialni najpopularniejszym wyborem są wzory pastelowe i delikatne. Płótno z pojedynczą lilią na tafli wody wprowadzi do pomieszczenia aurę spokoju. Natomiast obraz przedstawiający rozwiewanego właśnie dmuchawca (zwłaszcza w połączeniu z białym kolorem ścian lub jasnymi meblami) doda sypialni lekkości. Pragnąc natomiast uzyskać romantyczną, nieco tajemniczą atmosferę, warto zakupić wzory z kwiatami o intensywnych kolorach, przedstawionymi na całkiem czarnym tle.

Eleganckie obrazy do salonu: kwiaty inspirowane malarstwem

Obraz - kwiaty malowane na płótnie

Dla odmiany salon jest wnętrzem, które w pierwszej kolejności kojarzy nam się z elegancją. Dlatego też wiele osób wybiera do niego dekoracje gustowne i uniwersalne. Jeśli sami pragniemy sprawić, aby pomieszczenie to nabrało reprezentacyjnego wyglądu, a równocześnie nie stało się banale, warto ozdobić je właśnie obrazami z kwiatami. Także w tym przypadku mamy do wyboru kilka interesujących opcji. Jedną z najpopularniejszych są płótna w stylu martwej natury. Inspirowane malarstwem obrazy przedstawiające kwiaty w wazonach (oraz ich nowocześniejsze wersje, opierające się na odpowiednio stylizowanych zdjęciach) to bardzo dobry wybór do salonów klasycznych, eleganckich, wyposażonych w drewniane meble. Jeżeli jednak zależy nam na tym, aby pomieszczenie nabrało lekkości, to idealnie sprawdzą się wzory artystyczne, przypominające stylem  ilustracje wykonane akwarelami. Delikatne róże, maki lub magnolie przedstawione na białym tle doskonale skomponują się między innymi ze stylem skandynawskim.

Kuchnia pełna kwiatów

Słonecznik na płótnie

Kuchnia w której będziemy czuć się komfortowo powinna być zarówno praktyczna, jak i atrakcyjna. Również w tym pomieszczeniu warto zdecydować się na obrazy z kwiatami. Istnieje kilka rodzajów wzorów, które pasują do tego wnętrza szczególnie dobrze. W pierwszej kolejności może być to drukowane na płótnie zdjęcie słoneczników na tle błękitnego nieba. Taki wzór zarówno ożywi jasne kuchenne wnętrze, jak i wzbogaci je o dodatkowe kolory. Pośród drewnianego wyposażenia, znakomicie będzie wyglądał natomiast obraz przedstawiający pole intensywnie fioletowej lawendy.

Tekst przygotowany we współpracy z ekspertem Myloview.pl


ikona podziel się Przekaż dalej