Problem ze schudnięciem – gdzie tkwi przyczyna?

Dlaczego tak trudno schudnąć? Problem tkwi w tym, że często imamy się złych metod odchudzania, niezgodnych z naturalnym rytmem naszego organizmu, źle skomponowanych, zbyt radykalnych albo zbyt liberalnych. Nie dają one żadnych efektów albo przynoszą jedynie krótkotrwałą utratę masy ciała, by później zaowocować znienawidzonym efektem jojo, czyli powrotem dawnej wagi.

Niejednokrotnie także, choć wydaje nam się, że robimy wszystko bez zarzutu, nieświadomie popełniamy wiele błędów, czy to dietetycznych, czy treningowych, które niweczą nasze starania. Trzecia kwestia to nasza psychika. Niełatwo jest nam wytrwać w postanowieniach dotyczących nowego, odchudzonego menu i aktywności fizycznej, szybko się zniechęcamy i równie szybko powracamy do starych, sprzyjających tyciu nawyków.

Dobra wiadomość dla nas jest taka, że wystarczy wprowadzić parę drobnych zmian w działaniu oraz zwalczyć kilka podstawowych przeszkód, takich jak chociażby nadmierny apetyt, aby uruchomić proces intensywnego odchudzania. Co warto podkreślić, wszystkie bariery dzielące nas od szczupłej figury, są znacznie łatwiejsze do pokonania, jeśli posiłkujemy się dobrej jakości reduktorem tłuszczu, właśnie takim, jak Piperinox.

Błędy w trakcie odchudzania, które sprawiają, że waga stoi w miejscu

Brak efektów w odchudzaniu? Jest na to sposób – wystarczy wyeliminować te nawyki, które sprzyjają magazynowaniu tkanki tłuszczowej i zastąpić je nowymi, stymulującymi proces szczuplenia ciała. Oto najczęściej popełniane błędy podczas odchudzania i wskazówki, jak je naprawić.

Zbyt częste zmiany planów dietetycznych i treningowych

Częstym nawykiem odchudzających, podczas szukania idealnej drogi do szczupłego ciała, są nagminne zmiany diet i programów ćwiczeń. W jednym tygodniu jadłospis oparty na białku, w drugim na płatkach zbożowych, a w trzecim warzywno-owocowy detoks. Raz 6 treningów tygodniowo, raz tylko 2, ciągłe modyfikacje zestawów ćwiczeń... Pracując w takim trybie, nasz organizm ulega rozregulowaniu i nie ma szansy wejść w nowy rytm efektywnego spalania zapasów tłuszczowych.

Co należy zatem zrobić? Przygotować konkretny plan dietetyczny oraz treningowy i trzymać się go przez dłuższy czas. Stosować dobrze zbilansowaną dietę o lekko obniżonej kaloryczności zamiast co chwila wprowadzać w życie nowe diety cud. Zamiast praktykowania dziesiątek różnych modnych planów treningowych, znaleźć taki typ aktywności, który lubimy i w którym czujemy się dobrze i ćwiczyć w ustalonym trybie ok. 3-5 razy w tygodniu, oczywiście wszystko na miarę własnych możliwości fizycznych (bez przeforsowywania się).

Zła ocena kaloryczności jadłospisu

Nieprawidłowa ocena ilości kalorii, które na co dzień konsumujemy, a dokładniej ich zaniżanie, to bardzo częste zjawisko wśród osób próbujących schudnąć. Nierzadko zwyczajnie nie mamy świadomości, ile tak naprawdę kalorii mieści się w danym produkcie albo coś wydaje nam się jedynie małą, niegroźną przekąską, a tymczasem jest bombą kaloryczną.

Duże ilości nadprogramowych kalorii ukryte są szczególnie w żywności przetworzonej, np. we wszelkich gotowych daniach. Wielekroć również w naszym bilansie nie bierzemy pod uwagę kaloryczności dodatków do potraw (np. sosów) ani płynów, które spożywamy (np. kolorowych napojów, kawy z cukrem i ze śmietanką, piwa – wszędzie tam są dziesiątki albo i setki kalorii!).

I tak, wydaje nam się, że spożywamy około 1500 kcal dziennie, a tak naprawdę pochłaniamy ich grubo ponad 2000. W ten sposób nie jesteśmy w stanie doprowadzić do ujemnego bilansu kalorycznego, którego ciało potrzebuje, aby zacząć spalać zapasy tłuszczowe. Co zatem zrobić? Zapoznać się z tabelami kalorii poszczególnych produktów, wyeliminować z menu wszystkie bomby kaloryczne, stosować niskokaloryczne zamienniki (np. zamiast cukru ksylitol, zamiast kolorowych napojów woda z cytryną, zamiast pączka kawałek sernika w wersji fit itd.), utworzyć ścisły plan posiłków i starać się nie spożywać niczego nadprogramowego.

Zbyt uboga dieta, za mało posiłków dziennie

Wiele osób jest zdania, że odchudzanie to czas, kiedy trzeba gruntownie zredukować ilość konsumowanego pożywienia. Owszem, jedząc za dużo, tyjemy, ale z drugiej strony, jedząc za mało, nie jesteśmy w stanie skutecznie schudnąć. Do prawidłowego funkcjonowania nasz organizm potrzebuje odpowiednich porcji wszystkich składników pokarmowych, takich jak białka, węglowodany, tłuszcze, witaminy, minerały. Kiedy dostarczamy zbyt mało danego składnika, praca ustroju zostaje zaburzona, powstają niedobory żywieniowe, nasze zdrowie i samopoczucie ulega pogorszeniu.

Co więcej, przy zbyt ubogiej diecie i zbyt małej ilości posiłków, metabolizm ulega spowolnieniu, a to pierwszy krok do zahamowania procesu odchudzania, a nawet do nasilenia procesu kumulowania zapasów tłuszczowych (to naturalna reakcja organizmu zagrożonego głodem).

Co należy zrobić? Zjadać 5 niewielkich posiłków dziennie co około 3 godziny (pierwszy posiłek nie dalej niż godzinę po przebudzeniu, ostatni posiłek ok. 2-3 godziny przed snem). Stosować jak najwięcej naturalnych produktów o wysokiej wartości odżywczej, eliminować żywność gotową, przetworzoną, z dużą ilością sztucznych dodatków, przesyconą węglowodanami prostymi. Obciąć podaż węglowodanów, ale nie wykluczać ich całkowicie. Korzystać z dobrych typów węglowodanów (np. ziaren, razowego pieczywa, pełnoziarnistego makaronu, otrąb, płatków owsianych, owoców), unikać tych złych (słodyczy, białego pieczywa, słodkich napojów, a także chipsów, paluszków i tym podobnych przekąsek).

Warto też zadbać o urozmaicenie kulinarne, nie ograniczać się tylko do kilku produktów. Jeść dużo różnorodnych warzyw, często wprowadzać do menu chude białko (np. jaja, sery twarogowe, maślanki, jogurty, ryby, chude mięso), nie zapominać o dobrych typach tłuszczów, chętnie sięgać po owoce (szczególnie o niższej zawartości łuszczu), rośliny strączkowe, nasiona i orzechy, produkty z pełnego ziarna zbóż (np. płatki zbożowe, kasze, ryż brązowy itp.).

Brak konsekwencji w działaniu, negatywne nastawienie

Odchudzanie może być proste i skuteczne, ale potrzebujemy dużej konsekwencji w działaniu oraz pewnej dozy samodyscypliny. Co więcej, odchudzanie może być dla nas dużą przyjemnością, a nie katorgą, ale aby zaznać tej przyjemności, musimy uaktywnić się fizycznie (stawiając na taką formę ruchu, którą lubimy) oraz poznać smaczne, a zarazem dietetyczne przepisy, aby potem wprowadzić je do swojej kuchni.

Tymczasem bardzo często popełniamy taki błąd, że traktujemy odchudzanie jako męczący, karkołomny proces, jako okres, kiedy wiecznie chodzimy głodni i musimy wylewać siódme poty na siłowni. Nic z tych rzeczy. Proces wyszczuplania ciała może być tak naprawdę początkiem trwałej zmiany stylu życia i startem nowego, lepszego rozdziału. Rozdziału, w którym jesteśmy zadowoleni z siebie, czujemy się atrakcyjni i pewni siebie. Zmieńmy zatem nastawienie na pozytywne, dzień po dniu realizujmy nasz plan, jedzmy dietetycznie, ale smacznie, spędzajmy aktywnie czas, nie pozwólmy, by złe emocje, zniechęcenie i rezygnacja wzięły górę, tylko z pełną determinacją dążmy do szczupłej sylwetki!

A jeśli brakuje nam silnej woli i energii, jeśli nie możemy wygrać z uczuciem głodu, notorycznym zmęczeniem i apatią, jeśli potrzebujemy dodatkowego wsparcia, dzięki któremu efekty odchudzania będą przychodzić szybciej i bardziej zauważalnie, warto sięgnąć po spalacz tłuszczu, taki jak Piperinox.

Spalacz tłuszczu jako ważny element skutecznej kuracji odchudzającej

Spalacze tłuszczu to coraz popularniejsza grupa suplementów diety. Pomagają w trudnym dla naszego organizmu okresie odchudzania, kiedy to następuje zmniejszenie podaży kalorii, a jednocześnie zwiększenie poziomu wysiłku fizycznego.

Dobrej jakości spalacze tłuszczu, poprzez wielokierunkowe działanie, wspierają nas zarówno na poziomie metabolicznym (nasilając procesy, dzięki którym tkanka tłuszczowa rozbijana jest szybciej), jak i mentalnym (blokując obsesyjne myśli o jedzeniu i notoryczną ochotę na jakąś przekąskę, poprawiając samopoczucie, zwiększając poziom motywacji itd.). Co więcej, wpływając na poprawę wydolności fizycznej, pomagają nam realizować cele treningowe. Nie dziwi zatem fakt, że coraz chętniej sięgamy po tego typu środki.

Piperinox kumulacją najsilniejszych naturalnych termogeników

Omawiany Piperinox to flagowy przykład reduktora tłuszczu skomponowanego w taki sposób, by ze wszech stron pomagać osobie dążącej do regularnych spadków masy ciała. Jego atutem jest bardzo duży potencjał termogeniczny (w składzie znajdziemy aż 6 silnych termogeników!). Dzięki tej właściwości suplement mocno stymuluje metabolizm i w konsekwencji przyspiesza spalanie zmagazynowanej tkanki tłuszczowej.

Piperinox – dopracowana forma, zoptymalizowana zawartość, czyli kapsułki na wysokim poziomie

Nie ulega wątpliwości, że Piperinox to świetnie przygotowany suplement dla osób chcących usprawnić proces redukcji wagi. Warto zacząć od samej formy tego specyfiku, czyli innowacyjnej kapsułki DRcaps, charakteryzującej się opóźnionym procesem uwalniania substancji aktywnych. To bardzo korzystna cecha, dzięki której kwasowe środowisko żołądka nie jest w stanie zagrozić składnikom i zneutralizować ich działania. Zawartość kapsułki niemal w nienaruszonej formie dostaje się do jelit, następnie składniki są uwalniane i w pełni przyswajane przez organizm.

Na wysoką skuteczność Piperinoxu wpływa również najwyższa jakość poszczególnych komponentów wchodzących w jego skład. I tak na przykład mamy tu do czynienia z opatentowaną postacią piperyny – BioPerine® wykazującą silne działanie bioaktywne na polu przyspieszania spalania tłuszczu oraz hamowania aktywności genów odpowiedzialnych za produkcję nowych komórek tłuszczowych. Również inne składniki intensywnie uczestniczą w procesie rozpadu tkanki tłuszczowej. Co więcej, nie tylko silnie działają same, ale i potęgują nawzajem swoje działanie, dając nam jeszcze lepsze efekty wyszczuplające.

Skład Piperinoxu – blokery apetytu i przyspieszacze metabolizmu w jednym

Zobaczmy, jakimi właściwościami wyróżniają się składniki Piperinoxu:

Ekstrakt z owoców czarnego pieprzu (BioPerine®)

Jest silnym termogenikiem i źródłem drogocennej dla osób odchudzających się piperyny, która stymuluje metabolizm węglowodanów, hamuje powstawanie komórek tłuszczowych, nasila lipolizę (rozpad tkanki tłuszczowej), usprawnia trawienie i wzmaga przyswajanie ważnych dla organizmu składników pokarmowych z pożywienia.

Ekstrakt z papryki rocznej (pieprz cayenne)

Dzięki obecności dużej ilości kapsaicyny, wykazuje się znakomitymi właściwościami termogennymi. Stymuluje metabolizm i nasila spalanie kalorii, przyspiesza proces pozbywania się skumulowanej tkanki tłuszczowej, hamuje apetyt. Co więcej, pobudza oczyszczanie organizmu z toksyn, jest też silnym przeciwutleniaczem.

Ekstrakt z kory cynamonowca

Nasilając termogenezę, poprawia metabolizm i przyczynia się do sprawniejszego spalania kalorii. Jest ponadto doskonałym regulatorem gospodarki węglowodanowej w organizmie, normalizuje poziom glukozy we krwi, hamuje proces przekształcania węglowodanów w tłuszcz, przeciwdziała atakom wilczego głodu.

Ekstrakt z kłącza imbiru lekarskiego

Imbir to kolejny termogenik, który nasilając wytwarzanie ciepła w organizmie, przyczynia się do zwiększenia wydatków energetycznych i sprawniejszego pozbywania się zapasów tłuszczowych. Imbir to także składnik, który kompleksowo wspiera nasze zdrowie – poprawia odporność, wykazuje działanie antyoksydacyjne, stymuluje detoksykację ciała.

Ekstrakt z nasion guarany

Zawiera szereg cennych dla osób dążących do spadku wagi właściwości: po pierwsze, jako termogenik wspiera sprawną redukcję tłuszczu, po drugie, dodaje energii, zwalcza zmęczenie psychiczne i fizyczne, wzmaga chęć do aktywności, po trzecie, poprawia samopoczucie i kondycję umysłową, zwiększa motywację do odchudzania, po czwarte hamuje apetyt i ułatwia kontrolowanie diety.

Chrom

Bezcenny składnik dla osób mających problem z podjadaniem, nie potrafiących utrzymać diety o obniżonej kaloryczności i borykających się ze słabością do słodyczy. Chrom to pierwiastek, który dzięki zdolności do normalizowania poziomu glukozy we krwi, obniża ochotę na słodkie i normalizuje apetyt, chroniąc nas tym samym przed sięganiem po nadprogramowe kalorie.

Ekstrakt z gorzkiej pomarańczy

Nasila termogenezę, przyspiesza metabolizm, wspiera przekształcanie zgromadzonej tkanki tłuszczowej na energię, prowadzi do sprawniejszych i szybszych spadków wagi. Jednocześnie pozytywnie wpływa na naszą wydolność fizyczną – dodaje energii, poprawia zdolności wysiłkowe, sprzyja aktywnemu trybowi życia, pomaga w realizacji planów treningowych. 

Jak widać skład Piperinoxu wybitnie sprzyja gubieniu nadmiernych kilogramów. Dodatkowe informacje o właściwościach substancji aktywnych wchodzących w skład suplementu dostępne są tu: Recenzja Piperinox na https://bioway.pl/piperinox/

.

Piperinox – opinie ,efekty, czyli co o suplemencie sądzą użytkownicy?

Jeśli ktoś chce skutecznie schudnąć i szuka dobrego preparatu wspomagającego, który zawierałby bogaty kompleks najlepszych naturalnych termogeników, z całą pewnością Piperinox należy do faworytów. Zawiera wszystko, co osobie w cyklu redukcji masy ciała potrzebne. Nie musimy kupować kilku suplementów oddzielnie, wystarczą te kapsułki. To rozwiązanie wygodne i efektywne, o czym zresztą mówi wiele osób, które zdecydowały się je zastosować. Według wielu opinii Piperinox jest bardzo dobrym dopełnieniem do diety o zmniejszonej kaloryczności i do aktywności fizycznej. Biorąc pod uwagę komentarze internautów, pozwala schudnąć średnio 5-7 kg w miesiąc.

Według osób, które racjonalnie podchodzą do odchudzania i wspomagają się nie tylko tabletkami, ale także lekkim, dietetycznym jadłospisem oraz regularnym ruchem, Piperinox w pełni realizuje swoje zadania. Ułatwia odchudzanie na kilka różnych sposobów, przede wszystkim: hamując nadmierny apetyt, dodając energii, poprawiając nastrój i zwiększając motywację, a także przyspieszając proces smuklenia sylwetki i zmniejszania masy ciała.

Z kolei niezbyt zadowoleni z działania suplementu bywają ci, którym nie w głowie zmiana diety i trybu życia na aktywniejszy i którzy uważają, że sama tabletka na odchudzanie powinna załatwić wszystko. Ale nie oszukujmy się, żadne, nawet najbardziej zaawansowane i rozbudowane preparaty, same z siebie nie zredukują zbędnych kilogramów, jeśli my pozostaniemy bierni. Musimy nauczyć się odżywiać w inny niż do tej pory sposób, musimy też zmienić siedzący tryb życia na bardziej czynny, urozmaicony. Ruch plus dieta plus dobry spalacz tłuszczu, taki jak Piperinox, to prosta droga do szczupłej sylwetki.

Suplement na spalanie tłuszczu Piperinox
Piperinox – Szybkie Spalanie Tłuszczu i Apetyt pod Kontrolą.

Artykuł sponsorowany, redakcja nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Przed użyciem w każdym przypadku zalecamy konsultację z lekarzem.

ikona podziel się Przekaż dalej