Namioty do ogrodu

Przyjęcie w ogrodzie będzie udane w każdą pogodę

Korzystając z namiotu ogrodowego, można zjeść posiłek na dworze, bez względu na pogodę. W upalne lato idealnie da schronienie przed słońcem. Nie straszny będzie silny wiatr lub nagły deszcz. Ochroni nie tylko nas, ale również nasze posiłki i napoje przed owadami i insektami. Będzie użyteczny i przydatny nie tylko podczas rodzinnych obiadów - pozwoli na zorganizowanie większego przyjęcia. Na rynku dostępne są namioty o różnej wielkości, dzięki czemu możliwe jest zakupienie namiotu, w którym pomieści się kilka, kilkadziesiąt lub nawet kilkaset osób.

Niewątpliwą zaletą, a zarazem wyższością nad tradycyjnymi altanami ogrodowymi jest to, że namioty ogrodowe są lekkie i można je dowolnie składać i rozkładać. Bez trudu można zmienić ich miejsce. Jesienią, zimą lub w czasie, gdy nie będzie wykorzystywany, namiot można łatwo zdemontować i złożyć. Najczęściej chowane są do specjalnych toreb, służących za pokrowiec, co pozwala na ich przechowywanie np. w piwnicy lub w garażu. Z jednej strony są lekkie, a z drugiej stabilne i wytrzymałe - nie trzeba się obawiać, czy podczas wietrznej nocy lub burzy namiot się przewróci. Pozwala na to dobry sposób mocowania do dowolnego podłoża.

Różnorodność modeli - od prostych i minimalistycznych po ozdobne

Namiot ogrodowy ma lekką konstrukcję (dach i nogi) pokrytą materiałem. Wśród licznych modeli można znaleźć te, które mają sam daszek i słupki (bez ścianek bocznych), namioty zamknięte i półotwarte (od jednej do trzech ścianek). Namioty zabudowane najczęściej mają w ściankach okna z folii, czasami dodatkowo można je zakryć roletami z materiału. W niektórych namiotach (które idealnie sprawdzą się w upalne lato) całe ścianki wykonane są z siatki - moskitiera przepuszcza dużo powietrza i skutecznie chroni przed owadami.

Ścianki mogą mieć ozdobne upięcia. Otwierane mogą być na suwak, rzepy lub rozsuwane za pomocą kółek umieszczonych na drążku. Namioty mogą mieć nie tylko różną wielkość, ale i kształt - kwadratowe, prostokątne i okrągłe to podstawowe propozycje. Możliwe jest zakupienie (lub zamówienie na wymiar) bardziej finezyjnych i niecodziennych kształtów. Wielość kolorów, w jakich produkowane są namioty ogrodowe sprawiają, że można je dopasować do każdej okazji oraz indywidualnych preferencji. Piękny namiot może być prawdziwą ozdobą ogrodu.

W domach, punktach handlowo-usługowych i na imprezach masowych

Namioty ogrodowe w różnych modelach wykorzystywane są na co dzień w wielu miejscach. Urzędy, firmy, organizacje korzystają z namiotów w wybrane wzory, na których umieszcza się loga, herby, nazwy. Kolorowe i widoczne z daleka nie tylko chronią, ale spełniają również funkcję reklamową i promocyjną. Zarówno klienci indywidualni, jak też firmy i urzędy mogą poszukać idealnego namiotu ogrodowego w wielu miejscach. Jednym z nich jest firma Vitabr - www.vitabri.pl/namiot-ogrodowy Jeśli ktoś raz pozna zalety namiotów ogrodowych, już nigdy nie będzie chciał z nich rezygnować.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej