Świetnie nadają się do przechowywania wody

W sytuacji awaryjnej, zwłaszcza w przypadku klęski żywiołowej, zaopatrzenie w świeżą wodę pitną będzie prawdopodobnie jednym z najważniejszych problemów. Plastikowa beczka o pojemności 200 litrów może nawodnić dwie osoby przez dwa tygodnie! Zalecamy użycie beczek z tworzywa sztucznego aprobowanego przez Agencję Żywności i Leków. Jeśli chodzi o magazynowanie takich pojemników, to warto pamiętać, aby beczki:

  • trzymać z dala od bezpośredniego światła słonecznego,

  • przechowywać w miejscu chłodnym o stabilnej temperaturze,

  • trzymać z dala od toksycznych chemikaliów,

  • przechowywać pod plandeką, jeśli zajdzie potrzeba trzymania ich na zewnątrz.

Można je również wykorzystać do zbierania wody deszczowej

Stworzenie beczki na deszcz to praktyczny sposób na zbieranie i oszczędzanie wody do codziennych zastosowań. Beczka deszczowa to proste urządzenie, które znajduje się pod rurą spustową domu i zbiera spływy. Chociaż zebrana woda nie nadaje się do picia — chyba że najpierw zostanie dokładnie oczyszczona przy użyciu chemikaliów, takich jak jod — jest idealna do podlewania ogrodów, prania ubrań i innych zastosowań domowych.

W jakich sytuacjach idealnie nadadzą się plastikowe beczki?
W jakich sytuacjach idealnie nadadzą się plastikowe beczki?

Uniwersalna beczka wykonana z tworzywa dopuszczonego do kontaktu z żywnością. Zakręcana na solidny dekiel w kolorze czarnym. Idealna do kiszenia żywności (w workach) lub do przechowywania np. wody w celach gospodarczych. Sprawdź na www.prymusagd.pl

Są idealne do kompostowania

Kompostowanie jest podstawą praktyk związanych z samowystarczalnością, ponieważ umożliwia recykling resztek żywności na żyznej glebie, która doskonale nadaje się do uprawy nowych upraw. Aby szybciej „zadziałał”, stos kompostu należy umieścić w szczelnie zamkniętej plastikowej beczce, z dala od światła. Musi być również chroniona przed owadami i wędrującymi zwierzętami. Warto się jednak natrudzić, gdyż taka forma kompostowania zapewnia:

  • szybszy przebieg omawianego procesu,

  • redukcję lub całkowitą eliminację zapachu z rozkładających się materiałów,

  • użyteczność na podwórkach o ograniczonej przestrzeni.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić z nich doniczki

Wystarczy kilka otworów wywierconych w podstawie i trochę żwiru na dnie do drenażu i z plastikowej beczki można zrobić jedyną w swoim rodzaju doniczkę. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla sadzonek drzew i warzyw, które głęboko się ukorzeniają. Połączenie „ogrodów beczkowych” z inteligentnymi praktykami konserwowania może również zapewnić długoterminowe dostawy żywności.

Podsumowanie

Praktyczność i wszechstronność plastikowych beczek nie kończy się na wyżej wymienionych przykładach. Warto też wspomnieć o możliwości produkcji kiszonek w bezpieczny i skuteczny sposób. Dlatego najlepiej samemu przekonać się o stopniu ich użyteczności pod warunkiem, że dostarczone będą od sprawdzonego producenta.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej