Śledzenie przesyłek w aplikacji

Jeżeli ktoś odbiera lub wysyła dużo paczek i nie chce za każdym razem na stronie www wpisywać 24-cyfrowego kodu dla każdej z nich, to lepszym rozwiązaniem będzie aplikacja na telefon, która automatyzuje cały proces. Dla przykładu aplikacja firmy InPost automatycznie śledzi wszystkie przesyłki powiązane z numerem telefonu klienta i wyświetla powiadomienia informujące go o zmianie ich statusu. Poinformuje go nawet jeżeli będzie akurat przechodził obok paczkomatu, w którym czeka na niego przesyłka. Taka to inteligentna bestia.

Śledzenie paczek - jak rozumieć statusy

●     Przygotowana przez nadawcę - ten status oznacza, że nadawca wypełnił już formularz nadania i zapłacił, ale paczka jest jeszcze u niego (czeka na kuriera albo jest w drodze do paczkomatu lub punktu obsługi).

●     Odebrana od klienta - kurier był już u nadawcy i wziął paczkę albo nadawca wsadził ją do paczkomatu lub oddał w punkcie obsługi.

●     Przyjęta w oddziale - przesyłka została dostarczona lokalnego oddziału firmy spedycyjnej i czeka na wyjazd w Polskę.

●     W trasie - ten status oznacza, że przesyłka jest w samochodzie przewoźnika w drodze z oddziału do oddziału. Dlatego ten status może się pojawić wielokrotnie, na kolejnych etapach podróży.

●     Przyjęta w oddziale - tym razem chodzi już o lokalne biuro firmy skąd przesyłka wkrótce zostanie zabrana przez kuriera, który dostarczy ją do odbiorcy, paczkomatu, lub punktu odbioru.

●     W doręczeniu - Paczka jest już na ostatnim etapie podróży - została przekazana kurierowi w celu dostarczenia pod wskazany adres.

●     W paczkomacie/POP - ten status oznacza, że paczka jest już w paczkomacie lub punkcie obsługi, skąd można ją odebrać.

●     Dostarczona - ten status oznacza, że przesyłka dotarła już do klienta. Kurier ją doręczył albo została wyjęta z paczkomatu lub odebrana z punktu obsługi. Jeżeli jesteś nadawcą, możesz odetchnąć, sprawa załatwiona, kolejny zadowolony klient. Jeżeli jesteś odbiorcą i nie masz jej w tym momencie w rękach, to popytaj domowników lub współpracowników. A może sąsiadów? Nie mówiłeś kurierowi, że może zostawić u sąsiadów?

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej