Nielimitowane możliwości, wybór i wygoda, ale z drugiej strony ryzyko. Zakup roślin przez Internet ma wady i zalety. Podpowiadamy, jak wyjść kwitnąco z zakupów online.

Zalety zakupu kwiatów przez Internet

1. Szeroka oferta

W Internecie możemy znaleźć zarówno nasiona, jak i rośliny do ogrodu czy kwiaty doniczkowe na balkon. Możliwości jest wiele. Nie ma problemu, aby zamówić także bukiet kwiatów i wysłać go w prezencie bliskiej osobie. Choć nie zalecamy zamawiania przez Internet bukietów z dostawą w Dzień Matki czy inne popularne święto. Niestety wtedy istnieje spore ryzyko, że kwiaty nie dotrą do bliskiej osoby na czas!

2. Niższe ceny

Jeśli cena jest dla ciebie kluczowa, przejrzyj dokładnie oferty kilku sklepów, zanim zdecydujesz się na dane rośliny. Nie spiesz się z zamówieniem, zwłaszcza jeśli planujesz duże zakupy.

3. Sprawdzenie opinii

Internet to ocean opinii i poglądów. Nie zawsze są one przydatne, jednak warto je chociaż sprawdzić szczególnie, jeśli chcesz się upewniać, czy dany sklep jest rzetelny. Zanim zrobisz zakupy, sprawdź recenzje czy komentarze klientów na profilu na Facebooku, a także opinie w Google o sklepie, które pozostawili jego użytkownicy. To da Ci większą pewność, że dany serwis jest godny Twojego zaufania i pieniędzy. Sprawdź szczególnie opinie dotyczące jakości roślin, ale także dotyczące zabezpieczenia ich podczas transportu. Wysyłka roślin musi być zorganizowana przez profesjonalne firmy z zachowaniem zasad ostrożności.

4. Prawo do zwrotu zakupionych kwiatów przez Internet

Pamiętaj, że zawsze masz prawo do zwrotu towaru kupionego przez Internet. Jeśli nie jesteś zadowolony z roślin, które otrzymałeś zwróć je w ciągu 14 dni od otrzymania. Nie wiesz, jak zabrać się za transport roślin do sklepu? Z pomocą przychodzi serwis Clicktrans – tutaj znajdziesz przewoźnika, który przetransportuje taniej twoje rośliny. Wystaw bezpłatne ogłoszenie, poczekaj na wyceny i wybierz taką cenę, aby transport roślin ci się po prostu opłacał: https://clicktrans.pl

Wady zamówienia kwiatów online

1. Nigdy do końca nie wiesz, co kupujesz

Zawsze możesz jednak poprosić sprzedawcę o podesłanie rzeczywistego zdjęcia rośliny, którą chcesz zakupić. To będzie przydatny dowód, jeśli po wysyłce kwiat będzie odbiegać od tego, co jest na zdjęciu.

2. Nie masz pewności, czy kwiaty będą transportowane w odpowiednich warunkach

Roślina może opuścić magazyn w idealnym stanie, a mimo tego dotrzeć do Ciebie w krytycznej kondycji. Transport roślin to niełatwa sprawa. Dlatego ustal ze sklepem termin dostawy, jeśli rośliny mają być wysłane np. w piątek, a dostaniesz je po weekendzie – nie zgadzaj się na tę opcję. Najgorsze, co może się przydarzyć roślinom, to czekanie na dostawę w zimnym magazynie firmy kurierskiej.

Gdy już otrzymasz zamówione kwiaty

Z roślinami doniczkowymi sprawa jest w miarę prosta, postępuj zgodnie z etykietą dołączoną do rośliny. Podlej kwiaty, jeśli jest to wymagane. Rośliny ogrodowe jak najszybciej zasadź, aby od razu znalazły się w swoim naturalnym środowisku 

artykuł powstał we współpracy z clicktrans.pl

ikona podziel się Przekaż dalej