Bloczki do budowy basenów powinny być wytrzymałe na duży nacisk, odporne na działanie wody i wilgoci, a także funkcjonalne. Nie oznacza to jednak, że muszą być ciężkie i drogie.

Styropianowe bloczki basenowe

Przeciętnemu użytkownikowi, nie związanemu z branżą budowlaną, styropian kojarzy się z ocieplaniem budynków. Jest to jedno z podstawowych zastosowań tego materiału, jednak jego właściwości pozwalają na wykorzystanie go również do budowy niecki basenowej. Styropianowe bloczki basenowe są wytwarzane już od wielu lat. W porównaniu do styropianu ociepleniowego, charakteryzują się dwukrotnie większą gęstością oraz bardzo dużą wytrzymałością na nacisk po wewnętrznej stronie basenu. Zachowując odpowiednie warunki, bloczki te można również wzmocnić, wypełniając je betonem, nawet w przypadku basenów o głębokości 2 m.

Zastosowanie styropianowych bloczków do budowy basenów z https://www.hirsch-porozell.pl/produkty/bloczki-do-budowy-basenow/ pozwala na duże oszczędności. Tego rodzaju konstrukcja nie wymaga kosztownego szalowania i tynkowania, oraz dodatkowego ocieplenia, można więc ją postawić znacznie szybciej, niż konstrukcję basenu z bloczków betonowych. Dodatkową zaletą styropianowych bloczków basenowych jest ich niewielka waga, duża dostępność oraz łatwość w obróbce - poszczególne elementy bez problemu można przyciąć nożem lub piłą. Basen z bloczków styropianowych nie potrzebuje również dodatkowej izolacji - jej wystarczający poziom zapewnia sam styropian, którego właściwości izolacyjne są wykorzystywane w budownictwie już od wielu lat.

Bloczki do budowy basenów i nie tylko

Myśląc o basenie w ogrodzie, wiele osób ma przed oczami tradycyjny, prostokątny lub, rzadziej, kwadratowy basen umieszczony w ziemi. Tymczasem prywatny basen nie musi tak wyglądać. Styropianowe bloczki do budowy basenów pozwalają na wybudowanie niecki w praktycznie dowolnym kształcie. Wystarczy zamówić u producenta odpowiednie komponenty, a później poskładać je w wybrany kształt we własnym ogrodzie. Bloczki basenowe ze styropianu mogą posłużyć nie tylko do wybudowania niecki basenowej. Wykorzystuje się je również do budowy schodów basenowych, półek w niecce czy innych konstrukcji, które ułatwiają korzystanie z basenu lub czynią je bardzo komfortowym.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej