Gdy nie można kuć ścian

Klasyczny dzwonek do drzwi zbudowany jest z uwzględnieniem dwużyłowego przewodu z przyciskiem, łączonego dalej odbiornikiem – czyli dzwonkiem. Czasem zdarza się, że instalacja ta odmówi posłuszeństwa lub trzeba ją zdemontować. Niekiedy umiejscowienie urządzenia informującego o gościach za drzwiami nie jest w pełni komfortowe, szczególnie dla osób starszych i niedosłyszących. W niektórych przypadkach blokadą są też umowy najmu, które wykluczają ingerencję w stare instalacje. W takich momentach skłonienie się w stronę rozwiązań bezprzewodowych, takich jak https://zamel.com/, jest najlepszą możliwą drogą. Bezinwazyjnie i szybko można zainstalować przycisk i dzwonek, który da się umieścić w dowolnym punkcie mieszkania, nawet w salonie.

Atrakcyjna cena

Co najważniejsze, dzwonki bezprzewodowe są urządzeniami stosunkowo prostymi w budowie, a dzięki temu niedrogimi. Atrakcyjne ceny i większa swoboda w rozmieszczeniu elementów mogą być dodatkowymi przyczynami, dzięki którym nawet posiadacze sprawnych rozwiązań kablowych chcą decydować się na ich zastąpienie nowocześniejszymi wersjami bezprzewodowymi. Ile pieniędzy należy przygotować na tego typu dzwonek? W zależności od modelu jest to od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Na cenę może wpływać kilka czynników, między innymi sposób zasilania, zasięg nadajnika oraz design.

Dzwonki bezprzewodowe – sieciowe i bateryjne

Sposób zasilania jest dość istotny, a w przypadku bezprzewodowych dzwonków może on być dwojaki. Istnieją zarówno w pełni wolne od kabli modele wyposażone w baterie po obu stronach, jak i te, które wymagają dostarczenia zasilania w postaci 230 V. Ta druga opcja swą „bezprzewodowość” realizuje jedynie na płaszczyźnie komunikacyjnej pomiędzy odbiornikiem i nadajnikiem. W przypadku zasilania bateryjnego oba urządzenia są w 100% wolne od kabli. Minusem jest to, że co jakiś czas trzeba pamiętać o skontrolowaniu, czy wszystko działa poprawnie i w razie potrzeby wymienić źródło energii. Niektórzy inwestorzy obawiają się również aktów wandalizmu – zdecydowanie łatwiej jest uszkodzić lub ukraść taki nadajnik umieszczony przed drzwiami. Na szczęście zdarza się to na tyle rzadko, iż problem śmiało da się potraktować jako marginalny.

Przy okazji warto pamiętać o jeszcze jednej, dość ciekawej kwestii: dzwonki bezprzewodowe często oferują sobą o wiele więcej pod względem designu, niż ich przewodowe odpowiedniki. Można wybierać zarówno w kształtach, jak i wersjach kolorystycznych, które później łatwiej dopasować do wnętrza domu bądź mieszkania. Czasem taki detal sprawia, że cała koncepcja wnętrza nabiera pełnej, niczym niezaburzonej spójności.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej