Z jakimi kosztami musisz się liczyć, projektując ogród od podstaw?

Chwasty, zarośla czy pusty plac przed domem nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. Szkoda też, aby taka przestrzeń się marnowała. Dlatego nie pozostaje ci nic innego, jak podwinąć rękawy i wziąć się do pracy. Ile gotówki musisz przygotować na to, aby stać się właścicielem ogrodu, którego pozazdroszczą wszyscy sąsiedzi?

Jeżeli planujesz urządzenie ogrodu od zera, musisz liczyć się z tym, że niezbędna okaże się pomoc fachowców. W przeciwnym razie do kosztów pracy musiałbyś doliczyć wydatki na profesjonalny sprzęt, bez którego – szczególnie na początkowym etapie prac - trudno się obejść.

Na pierwszy ogień na pewno pójdą przygotowanie terenu i gruntu. Ogród musi zostać dokładnie oczyszczony z pozostałości po budowie czy z zarośli. Następnie przeprowadza się prace ziemne, czyli przekopuje się i nawozi ziemię. Koszt takiej usługi szacuje się na około 600-700 zł za m2.

Dodatkowo ci, którym marzy się urokliwe oczko wodne lub strumień, muszą spodziewać się wydatku rzędu 600 zł/m2. Jest to związane z wykonaniem instalacji wodnej.

Ile kosztują rośliny i dodatkowe akcesoria?

Następną część prac również możesz powierzyć projektantom, jednak dla niektórych właścicieli ogrodów sadzenie roślin i trawnika to czysta przyjemność. Mimo tego w tym przypadku również trzeba liczyć się z kosztami – ceny modnych i dobrej jakości roślin czy krzewów są dosyć wysokie.

To samo dotyczy trawnika. Trzeba go nie tylko zasiać, ale zatroszczyć się o jego odpowiednie nawożenie.

W tak pięknie urządzonym ogrodzie każdy będzie chciał wypocząć. Zestaw odpowiednich mebli to koszt od 1000 zł w górę.

Nie masz wystarczających środków na swój zielony zakątek? Nic straconego!

Znając te cząstkowe koszty, nietrudno obliczyć, że kompleksowa aranżacja niewielkiego ogrodu będzie kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. W przypadku większego areału potrzebne będzie ponad 100 tys. zł.

Gotówkę na takie przedsięwzięcie można znaleźć dzięki ofertom banków. Dobrym pomysłem jest przeprowadzenia rzetelnego researchu – warto zajrzeć na finanse.rankomat.pl.

Kredyt na ogród to decyzja, której na pewno nikt nie będzie żałował, patrząc na efektownie zagospodarowaną przestrzeń przed domem. Ponadto banki, rywalizując między sobą o klienta, mają do zaoferowania naprawdę konkurencyjne warunki.

To, na jaką kwotę pożyczki możesz liczyć, sprawdzisz na stronie https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/. W ten sposób porównasz także oprocentowanie i prowizję proponowane przez banki. Wybrany w tą metodą kredyt gotówkowy możesz przeznaczyć na dowolny cel, w tym także na imponujący ogród z prawdziwego zdarzenia.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny