Kizeryt

Dobra inwestycja w kizeryt, z niską ceną!

Zaopatrzenie się w kizeryt jest właściwie obowiązkowe, jeśli chcemy cieszyć się wspaniałymi zbiorami. Magnez w nim zawarty bierze udział fotosyntezie, która jest podstawowym procesem prawidłowego rozwoju roślin. Siarka z kolei jest czynnikiem, który decyduje o prędkości pobierania azotu i bierze udział w przemienianiu go w aminokwasy. Zwiększa to tym samym efektywność  nawożenia azotowego. 

Jeśli chcemy kupić kizeryt, cena nie powinna nas odstraszyć. Aktualne ceny kizerytu sprawdzisz na https://polfert.com.pl/.  Oczywiście, jest ona zależna od miejsca w którym go zakupujemy, jednak za 25 kilo tego nawozu, zapłacimy od czterdziestu do sześćdziesięciu złotych, co nie jest wygórowaną ceną, jak na tak ważny produkt. 

Kizeryt kupimy w wielu sklepach stacjonarnych, jednak najlepiej będzie poszukać oferty sprzedażowej w internecie. Dzięki temu, możemy znaleźć dużo bardziej atrakcyjne propozycje, które nie nadszarpną zbytnio naszego budżetu, ponieważ kupując online kizeryt cena będzie z pewnością niższa niż stacjonarnie.

Kiedy używać kizerytu, aby efekt był najlepszy?

Często przed użyciem, zadajemy sobie pytanie, jaka jest najlepsza pora na kizeryt jesień czy wiosna? Okres zastosowania ma bardzo duży wpływ na plony, kizeryt jednak, jest skuteczny po zastosowaniu w obu tych przypadkach. 

Zastosowanie kizerytu jest bardzo szerokie. Dotyczy to również okresu w którym zostanie zastosowany. Nawóz z zawartością magnezu oraz siarki można stosować z dużą skutecznością zarówno jesienią, jak i wczesną wiosną. Kizeryt nawet o takiej porze roku nie rozhartuje roślin, można więc spokojnie używać go podczas zimowego spoczynku, nie zaszkodzi również zastosowanie go na jeszcze przymarzniętej glebie. 

Nawóz, warto zastosować jesienią na gleby średnie i ciężkie, ponieważ dzięki temu składniki odżywcze będą dostarczane do roślin już na początku wegetacji. Na lekkich glebach, najlepiej jest podzielić nawożenie na dwa etapy. Pierwszy zastosować należy w tym przypadku jesienią, a drugi bardzo wczesną wiosną, zanim rośliny się ''obudzą''. 

Ważne, aby użyć też odpowiedniej ilości nawozu. Należy dostosować ją do jakości gleby. Na szczęście wiemy, że kupując kizeryt cena jego nie jest wysoka, więc użycie nawet większej ilości nie będzie wiązało się z ogromnymi kosztami. 

Kizeryt stosowany pod kukurydzę 

Kizerytu z powodzeniem można używać pod różnego rodzaju uprawy, między innymi zboża i rzepak. Ważne również, aby stosować kizeryt pod kukurydzę, ponieważ magnez w nim zawarty, jest niezbędny do prawidłowego wzrostu rośliny. Niedostarczenie tego składnika, może mieć fatalny efekt dla całego plonu, szczególnie w okresie suszy.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej