Meble ogrodowe na portalach lokalnych – czy warto?
Meble ogrodowe na portalach lokalnych – czy warto?

Jakie meble ogrodowe wybrać?

Zanim rozpoczniemy poszukiwania odpowiednich mebli, warto zapoznać się z ich rodzajami. Wybierając konkretny materiał, trzeba wziąć pod uwagę lokalizację kącika wypoczynkowego – czy będzie się on znajdował na otwartej przestrzeni, czy pod zadaszeniem.

Jeśli chcemy ustawić meble w ogrodzie, warto zdecydować się na materiał trwały, odporny na działanie wody i promieni słonecznych, a także łatwy w czyszczeniu. Na krytym tarasie meble nie są tak narażone na silne oddziaływanie warunków atmosferycznych, ale powinny być wytrzymałe i odporne na zmienne temperatury. Weźmy także pod uwagę sposób pielęgnacji i konserwacji, ciężar poszczególnych elementów oraz ich design.

Rodzaje mebli ogrodowych

Meble ogrodowe, z uwagi na swoją funkcję, wykonywane są z materiałów trwałych i odpornych na czynniki zewnętrzne. Spośród nich wyróżniamy:

  • Meble drewniane – drewno jest materiałem naturalnym i ponadczasowym. Meble drewniane doskonale komponują się z przestrzenią ogrodową i większością stylów aranżacyjnych. Trwałe, odporne na działanie warunków pogodowych, masywne i stabilne. Do mebli drewnianych zaliczamy także te wykonane z europalet i wikliny. Drewno wymaga regularnej konserwacji i impregnacji, aby zabezpieczyć je przed wilgocią.
  • Meble rattanowe – nowoczesne tworzywo sztuczne, z którego powstają trwałe i bardzo estetyczne meble ogrodowe. Technorattan z powodzeniem imituje wiklinę, jest jednak odporniejszy na wilgoć, promienie słoneczne i uszkodzenia. Meble są lekkie, dzięki czemu łatwo je przestawiać. Doskonale wpiszą się zarówno w otwartą, zieloną część ogrodu, jak i w przestrzeń tarasu.
  • Meble aluminiowe – stabilne i wytrzymałe meble wykonane z metalowych elementów prezentują się bardzo nowocześnie i minimalistycznie. Aluminium to tworzywo trwałe i odporne na korozję, a przy tym może być malowane na dowolny kolor. Tego rodzaju meble mogą stać na otwartej przestrzeni, ale warto chronić je przed długą ekspozycją na wodę i słońce. Promienie słoneczne mogą je silnie nagrzewać, co grozi oparzeniem.

Meble ogrodowe a aranżacja tarasu

Wybierając meble, należy zwrócić uwagę nie tylko na ich materiał czy wygląd, ale także na zaplanowaną aranżację. Drewno doskonale skomponuje się z klasycznym stylem domu i ogrodu. Będzie uzupełnieniem przestrzeni urządzonej w sposób klimatyczny i przytulny, z dywanem, dużymi poduszkami i hamakiem.

Meble aluminiowe z kolei będą idealnym dodatkiem do nowoczesnej bryły budynku, gdzie stawia się na minimalizm i prostotę. Pasować będą do stonowanej aranżacji, z metalowym oświetleniem i małą ilością dekoracji.

Jeśli chodzi o meble rattanowe, będą one kompromisem pomiędzy poprzednimi rodzajami. Wybierając je, stworzymy ciekawą przestrzeń w stylu boho lub też bardziej elegancki glamour. Rattan skomponuje się z dużymi donicami z kwiatami, parasolem w formie żagla, dzwoneczkami i łapaczami snu.

Meble ogrodowe na portalach lokalnych – czy warto?
Meble ogrodowe na portalach lokalnych – czy warto?

Meble ogrodowe – nowe czy używane?

Zwykle elementów wyposażenia ogrodu szukamy w sklepach ogrodniczych lub marketach budowlanych, ale bardzo dobrym sposobem jest także zaglądanie na lokalne portale. Dzięki temu znajdziemy bardzo efektowne meble bezpośrednio od producentów lub od lokalnych rzemieślników.

Kupując produkty od stolarza, mamy pewność, że nasze meble wykonane są ręcznie, a co za tym idzie – są niepowtarzalne. Nie tylko otrzymujemy oryginalny i wyjątkowy zakup, ale też wspieramy lokalny biznes. W ten sposób nabędziemy meble drewniane, z palet czy z wikliny.

Szukając w pobliżu naszego miejsca zamieszkania, z pewnością łatwiej będzie o transport zakupionych mebli. To jednak nie jedyna zaleta szukania produktów na portalach takich jak Allegro Lokalnie. Znajdziemy tam szereg ofert mebli używanych. To doskonała okazja, aby dokonać zakupu pełnowartościowego produktu w niższej cenie. Czasami będzie on wymagał naszej ingerencji, odświeżenia lub czyszczenia, ale z pewnością poradzimy sobie z tym samodzielnie, finalnie wychodząc na duży plus.

Jak szukać idealnych mebli ogrodowych na portalach lokalnych?

Jeśli w opisie aukcji nie ma wystarczających informacji, skontaktujmy się ze sprzedawcą i dopytajmy o dokładne wymiary, stan mebli, jeśli są używane, i czy istnieje możliwość umówienia się spotkanie, które pozwoli nam ocenić jakość produkt na żywo.

Pamiętajmy, aby wybierać kontrahenta sprawdzonego i z dobrą opinią. Zakupy przez Internet mogą wiązać się z ryzykiem, a w przypadku mebli ogrodowych – sporą różnicą pomiędzy zgrabnie ukrytymi na zdjęciach wadami a stanem rzeczywistym. Korzystając z portali takich jak Allegro Lokalnie, mamy jednak 14 dni na zwrot produktów, które nie spełniają naszych oczekiwań, i to bez podania przyczyny.

Zakup mebli ogrodowych to często inwestycja na lata, dlatego warto się do niej przygotować. Należy wziąć pod uwagę zakupy na lokalnych portalach, gdzie znajdziemy wysokiej jakości produkty w niższych cenach lub meble używane, którym nadamy drugie życie i z których będziemy jeszcze długo korzystać w naszej przydomowej przestrzeni.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej