Zalety szaf przesuwnych

Przede wszystkim szafy przesuwne sprawdzają się doskonale w mieszkaniach o niewielkim metrażu. Nie wymagają pozostawienia przestrzeni koniecznej, by otworzyć tradycyjne drzwi skrzydłowe. W ten sposób jednym prostym ruchem można przesunąć nawet dużą płaszczyznę, by mieć dostęp do dokumentów, ciuchów, szuflad czy półek. Takie rozwiązanie jest niemalże bezkolizyjne i sprawia, że nie ograniczamy tak istotnych korytarzy komunikacyjnych. Dlatego właśnie szafy z przesuwnymi drzwiami będą doskonałe w wąskich korytarzach, niewielkich pokojach oraz wszędzie tam, gdzie zależy nam na optymalnym wykorzystaniu miejsca.

Ergonomia i funkcjonalność

Niewątpliwie szafy przesuwne również świetnie wyglądają, a różnorodność wykończeń pozwala dopasować to idealne do swoich potrzeb. W efekcie więc mamy do dyspozycji różne kolory oraz faktury. Na drzwiach przesuwanych pojawiają się lustra, rattan, laminaty czy fototapety. Dzięki temu bez problemu można wkomponować je w minimalistyczną, nowoczesną czy też tradycyjną aranżację. Poza tym szafy to największy i najważniejszy mebel do przechowywania i najczęściej wewnątrz montuje się półki, drążki czy szuflady, ale na rynku znaleźć można również różnego rodzaju kosze, specjalne wieszaki na spodnie czy też konstrukcje ruchome. Bardzo często takie rozwiązania stosowane są również w meblach produkowanych na zamówienie i na wymiar – w ten sposób doskonale odpowiadają one na potrzeby domowników.

Zabuduj wnękę

Na rynku są dostępne zarówno wolnostojące szafy przesuwne z https://meblini.pl/pl/c/Szafy-przesuwne/144, jak i wnękowe, które powstają na indywidualne zamówienie. Przy wyborze konkretnej opcji, warto się zastanowić, czego tak naprawdę będziemy potrzebować. Szafa wnękowa pozwala zagospodarować nawet kilka metrów wolnej przestrzeni, ale jest montowana na stałe i nie da się jej przesunąć i nie przeprowadzimy się z nią na nowe mieszkanie. Z drugiej strony jest idealnie przygotowana zarówno do wielkości miejsca, jak i do potrzeb, ponieważ już na etapie projektu planuje się rozkład wnętrza. Warto pamiętać więc, aby dokładnie przemyśleć miejsce ustawienia szafy, bo nie będzie szans, by zmienić jej ustawienie. Staje się ona stałym elementem pokoju jak ściany. Szafy wolnostojące dają nam duże pole do kreatywności, w wielu wariantach produkowane są również na wymiar, a także można je dowolnie aranżować wewnątrz. 

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej