Rodzaje narzędzi do koszenia

Narzędzia do cięcia trawy dzieli się ze względu na sposób ich wykorzystania. Najprostszą formą są kosiarki ręczne, które napędzane są wyłącznie siłą ludzkich mięśni. Kolejną grupę stanowią kosiarki elektryczne, które zasilane są prądem. Są stosunkowo lekkie i dokładne – większość modeli można łatwo regulować, dostosowując wysokość cięcia do własnych preferencji. Doskonale sprawdzą się na kilkumetrowych działkach ze stosunkowo równym podłożem.

Alternatywą dla kosiarek elektrycznych są spalinowe, których największą zaletą jest brak okablowania. Dzięki temu można z łatwością dotrzeć w trudne i odległe miejsca, bez konieczności stosowania przedłużaczy. Dobrze zweryfikować, czy zostały wyposażone w napęd, który ułatwia pracę. Najwygodniejszą opcję stanowią kosiarki traktorowe, niestety wiążą się ze znacznie większymi kosztami niż wcześniej wspomniane propozycje. Duży wybór kosiarek znajdziesz na stronie Bricomarche.pl.

Jak wybrać odpowiednią kosiarkę dla siebie?

Nie wszystkie kosiarki sprawdzą się w każdych warunków, dlatego należy uważnie zapoznać się z parametrami kupowanego urządzenia. Przede wszystkim trzeba zweryfikować rodzaj terenu, który planujemy kosić. Przy dużej powierzchni znaczenie będzie mieć zarówno wygoda prowadzenia, jak i ciężar, czy sposób zasilania. Niektóre rodzaje zostały wyposażone o kosze, które magazynują ucinane źdźbła, inne zaś wyrzucają trawę z tyłu lub z boku.

Jeśli nasz teren jest kamienisty lub nierówny, znacznie lepiej niż kosiarki wózkowe sprawdzą się podkaszarki. Dzięki swojej budowie umożliwiają dotarcie do najtrudniejszych miejsc – wokół drzew, przy budynkach, czy w pobliżu innych przeszkód. Do wyboru mamy modele elektryczne, które tną trawę przy pomocy wprowadzanej w ruch żyłki. Nieco bardziej zaawansowane są kosy spalinowe, które zamiast linki mogą być wyposażone w ostre tarcze, które doskonale radzą sobie z wysoką trawą. 

Najlepszym patentem na zadbany trawnik jest połączenie koszenia przy pomocy kosiarki z wykończeniem za pomocą kosy spalinowej. Wystarczy regularna pielęgnacja, by zapewnić sobie atrakcyjną, zieloną przestrzeń. Znajdź idealne urządzenia dla siebie – skorzystaj z oferty sklepu Bricomarche.pl już dziś.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej