Ogród zimowy z kominkiem – zrealizuj swoje marzenie!
Uwielbiasz spędzać czas w swoim ogrodzie. Jak się okazuje, nie musisz rezygnować z tej przyjemności tylko dlatego, ponieważ za oknem zrobiło się chłodniej. Możesz skorzystać z opcji, jaką dają przydomowe oranżerie. Szczególnie urokliwe są te „przybudówki”, w których zamontowany został kominek.
Ogród zimowy – liczy się klimat
Przydomowa oranżeria to idealne miejsce do wypoczynku. Zwłaszcza wtedy, kiedy budynek znajduje się w pięknej okolicy, lub dobrze zaaranżowanym ogrodzie. Obiady, czy śniadania spożywane w takich okolicznościach nabierają dodatkowego uroku. A wieczory z ulubioną książką i lampką wina są o wiele przyjemniejsze.
Dobry klimat takiej przestrzeni zostanie jeszcze bardziej podkręcony, kiedy zdecydujesz się na zamontowanie wkładu kominkowego. Tańczące ogniki ognia sprawią, że miejsce to stanie się Twoją oazą spokoju po ciężkim dniu pracy.
Wkład kominkowy w oranżerii – podstawowe źródło ciepła
Nie tylko względy estetyczne mają tu znaczenie. Wkład kominkowy (link) potrzebny jest także, dlatego że pomieszczenie to bardzo szybko ulega wychłodzeniu. Zwłaszcza wtedy, jeżeli nie jest wykonane z materiałów charakteryzujących się niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej. Temperatura w prawidłowo wykonanej oranżerii nie powinna spadać poniżej 10 °C, ale raczej oscylować pomiędzy 15 a 25 °C.
Aby w pełni cieszyć się taką przestrzenią, warto zdecydować się na zamontowanie wkładu kominkowego lub kozy. Godnym uwagi rozwiązaniem, takim, które będzie spełniało swoje dodatkowe funkcje, jest kominek z płaszczem wodnym. Zagwarantuje on nie tylko ciepło, ale przyczyni się jednocześnie do podgrzania ciepłej wody użytkowej. Weź pod uwagę każde z tych rozwiązań.
Inne sposoby na ogrzanie przydomowej oranżerii
Oprócz tradycyjnego kominka, można też zdecydować się na ogrzanie oranżerii przy pomocy tradycyjnych grzejników. Montowane są one najczęściej wzdłuż boków takiego pomieszczenia albo przy głównej ścianie budynku. Coraz popularniejsze stają się oprócz tego nagrzewnice podłogowe, ich największą zaletą jest to, że nie zajmują żadnej przestrzeni. Ulokowane są bowiem w specjalnym, znajdującym się w podłodze kanale. One również mogą być zasilane ciepłem pochodzącym z kominka.
artykuł sponsorowany