Taras jako sypialnia - 5 pomysłów
Współczesna architektura wnętrz, coraz częściej odbiega od utartych schematów i pozwala na większą swobodę w aranżowaniu osobistej przestrzeni. Taras przerobiony na sypialnie, to przede wszystkim idealny pomysł dla osób, ceniących sobie kontakt z naturą, a przy tym poszukujących oryginalnych rozwiązań do własnego domu. Poniższe wskazówki pomogą rozpocząć przygodę z aranżowaniem przestrzeni sypialnej na tarasie, a przy tym mogą być też cennym źródłem wiedzy, dla osób, które po prostu chcą dowiedzieć się, na co zwracać uwagę podczas urządzania wnętrz.
W poszukiwaniu idealnych produktów do własnego domu, warto skorzystać z oferty firmy Hilding, posiadającej aż 80 lat doświadczania w dostarczaniu najlepszych rozwiązań do sypialni.
1. Zabuduj swój taras, tworząc ogród zimowy
Ogród zimowy to doskonała propozycja dla każdego, nie tylko dla osób chcących zaaranżować taras na sypialnię. Podobne rozwiązanie pozwala cieszyć się ulubioną przestrzenią, niezależnie od pory roku, a przy tym - w okresie letnim, po otwarciu wszystkich drzwi i okien - znów możliwy jest bliższy kontakt z naturą. W przypadku osób chcących na stałe umiejscowić swoją sypialnię na tarasie, jego zabudowanie jest nieuniknione. Zabudowa umożliwia obcowanie z przyrodą, przy jednoczesnym komforcie związanym z ochroną przed czynnikami atmosferycznymi.
2. Dobrze zagospodaruj dostępną przestrzeń
Wiele tarasów charakteryzuje się nietypowym kształtem, więc rozmieszczenie poszczególnych elementów może nie być łatwe. Przed zakupem mebli bądź dodatków należy dokładnie zmierzyć taras, aby wiedzieć, jaką przestrzenią się dysponuje. Warto zrezygnować z ogromu mebli, a skupić się na najważniejszym - łóżku. Bardzo ciekawym i efektowanym rozwiązaniem będzie postawienie łóżka w centralnej części tarasu, bez dosuwania go do żadnej ze ścian. Sprawi to nie tylko, że pomieszczenie zyska interesujący wyraz, ale przy tym nawet w przypadku mniejszej liczby elementów wystroju, taras będzie sprawiał wrażenie w pełni zagospodarowanego.
Chcąc zapewnić sypialni więcej miejsca do przechowywania, nie przysłaniając przy tym widoku, warto szukać rozwiązań spełniających kilka funkcji na raz. Otomana firmy Hidling to elegancki dodatek nie zajmujący wiele przestrzeni, a przy tym będący dodatkowym schowkiem, np. na pościel bądź ubrania, jednocześnie stanowiący idealne miejsce do odpoczynku.
3. Dopasuj łóżko tak, by było funkcjonalne i nie przytłoczyło wnętrza
W każdej sypialni, niezależnie od tego, czy jest ona klasyczna, czy też znajduje się na tarasie, łóżko stanowi najistotniejszy element. Jak wspomniano we wcześniejszym punkcie, ustawienie łóżka w centralnej części tarasu będzie ciekawym rozwiązaniem, które pomoże osiągnąć spójność aranżacji, w przypadku mniejszej liczby pozostałych mebli. Istotne jest to, jakie łózko się wybiera. Naturalnie można wybrać gotowe meble, ale równie dobrym krokiem będzie skorzystanie z baz pod materace firmy Hilding, pozbawionych wezgłowia, dzięki czemu przestrzeń wyda się jeszcze większa i nic nie przysłoni widoku na ogród. Bazy Hilding dostępne są w wielu wzorach i w zależności od modelu mogą dodatkowo pełnić funkcję przechowywania, jak w przypadku bazy kontynentalnej, dostępnej zarówno z pojemnikiem, jak i z wygodnymi szufladami.
Ponadto poza samą podstawą kluczowy jest dobry wybór materaca, który pozwoli w pełni cieszyć się z wypoczynku. Fachowe podejście do tego tematu, jak i szeroki wybór modeli, można znaleźć na stronie materaceostrow.pl. Materace firmy Hilding posiadają certyfikat Oeko-Tex®, świadczący o najwyższej jakości produktów. Ponadto zostały przeanalizowane przez niezależny Szwajcarski Instytut AEH i poddane licznym testom. Niektóre modele, takie jak Salsa, Rumba, Zumba, Pasodoble, Makarena i Fandango, posiadają dodatkowo status produktu medycznego. Są to produkty nie tylko doskonale wykonane, ale pozwalające na osiągnięcie pełnego wypoczynku, mając na uwadze zarówno zdrowy sen, jak i kręgosłup.
4. Zadbaj o stylowe dodatki
Bez wątpienia najważniejsze w sypialni jest łóżko, ale to dodatki nadają wnętrzom niepowtarzalnego klimatu. W zależności od własnych preferencji można postawić na różne kolory i wzory. Doskonałym pomysłem będzie powieszenie w oknach zwiewnych firanek, pasujących kolorystyką do pościeli. Dywan nada wnętrzu bardziej przytulnego wrażenia, a ułożony niedbale, bez zachowania kąta prostego względem ścian czy łóżka, dodatkowo urozmaici całą aranżację. Każda sypialnia to także poduszki (sprawdź na: sennamaterace.pl/24-poduszki). Tych nie powinno zabraknąć na łóżku, ale mogą też stanowić alternatywę miejsca do siedzenia, szczególnie ułożone na ziemi przy niskim stoliku kawowym. O ile poduszka ozdobna powinna spełniać głównie rolę dekoracji, wybierając poduszki do snu, warto zdecydować się na profesjonale rozwiązania. W ofercie firmy Hidling dostępnych jest wiele poduszek ergonomicznych, a zatem dostosowanych do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Wykonanie z paniki termoelastycznej pozwala na jeszcze większe dopasowanie do indywidualnych potrzeb, a tym samym przekłada się na większy komfort podczas snu.
5. Przenieś część ogrodu do sypialni
Aranżując sypialnię na tarasie, warto dodatkowo podkreślić bliskość z naturą, poprzez wzbogacenie wnętrza o rośliny doniczkowe. Pozwoli to nie tylko zatrzeć granicę, między sypialnią, a ogrodem, ale dodatkowo stanowić będzie niezwykle modny element wystroju. Aktualnie rośliny doniczkowe królują we wszystkich aranżacjach, zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnych, dlatego stanowić będą idealny dodatek, niezależnie od stylu, jaki panuje w pomieszczeniu. Dodatkowym atutem takiej ozdoby jest jej pozytywny wpływ na jakość powietrza w sypialni. Popularnym i dobrze oczyszczającym powietrze gatunkiem jest np. sansewieria lub skrzydłokwiat.
artykuł sponsorowany