Zalety drewnianych mebli ogrodowych
Z tego artykułu dowiesz się:
Rynek mebli ogrodowych jest bardzo szeroki, dzięki czemu dostępne na nim modele mogą spełnić oczekiwania klientów o różnych upodobaniach. Aranżując przestrzeń ogrodu, warto zawczasu wiedzieć, jakie meble będą do niego pasowały i sprecyzować ich kolor, materiał oraz preferowany design. Pozwoli to zaoszczędzić czas i osiągnąć satysfakcję z dokonanego zakupu.
Drewno ciągle na topie
Pomimo rosnącej popularności mebli wykonanych z technorattanu oraz imitującego go polipropylenu, na rynku mebli ogrodowych jest taki materiał, który bez względu na upływające lata, wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. Drewno – bo o nim tu mowa - ma liczne zalety, które sprawiają, że wykonane z niego meble są chętnie wprowadzane zarówno do przestrzeni publicznej, jak i prywatnych ogrodów. Co istotne, meble drewniane doskonale komponują się z każdą przestrzenią, niezależnie od tego, czy ustawimy je na drewnianym tarasie w otoczeniu pergoli, wysypanej żwirem nawierzchni, czy też na kamiennym patio. Mogą też zostać ustawione na trawniku, w altanie albo na balkonie.
Różnorodność i uniwersalność
Czy można zatem powiedzieć, że meble drewniane są uniwersalne i sprawdzą się w każdej ogrodowej aranżacji? Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć, jednak warto zwrócić uwagę, że wybór drewnianych mebli jest bardzo szeroki, a ich różnorodność ogromna. Różnią się między sobą gatunkiem drewna, a co za tym idzie właściwościami, kolorem i rysunkiem słojów oraz formą, jaka została im nadana przez człowieka. Dzięki temu inwestor nie powinien mieć problemów z doborem odpowiednich mebli niezależnie od tego, czy zamierza postawić je na trawniku, czy na tarasie; w ogrodzie japońskim, czy też angielskim; przy budynku o nowoczesnej stylistyce albo przed domem wpisującym się w charakterystykę wiejskiego dworku.
Określenie potrzeb i oczekiwań
Decydując się na zakup ogrodowych mebli – niezależnie czy to drewnianych, czy też innych – należy przede wszystkim określić jasno swoje potrzeby. Czy meble mają służyć do spożywania na świeżym powietrzu posiłków oraz wspólnego biesiadowania z grupą znajomych, a może do zażywania kąpieli słonecznych i opalania? Możliwości jest wiele, a odpowiedzi może być tak dużo, ile jest sposobów spędzania wolnego czasu w przydomowym ogrodzie. Poszczególne modele wykonanych z drewna ogrodowych mebli mogą więc wykazywać różne funkcje i służyć odmiennym celom. Dla przykładu są to: nieduże kawowe stoliki, rozkładane krzesła, zestawy wypoczynkowe oraz barki ogrodowe. Na dowód tego warto zajrzeć na stronę Bazkar.pl. Znajdziemy tam wiele z wspomnianych wyżej ogrodowych mebli.
To się opłaca
Jakie cechy drewna sprawiają, że wykonane z niego ogrodowe meble ciągle cieszą się zainteresowaniem? Wielu użytkowników ceni sobie to, że jest to materiał naturalny, a co za tym idzie, ekologiczny. Nie wpływa negatywnie na nasze zdrowie, bo nie zawiera alergenów. Może za to działać korzystnie. Jego naturalne piękno sprawia, że wiele osób potrafi się dzięki niemu odprężyć i uspokoić.
Drewniane meble bardzo dobrze komponują się z ogrodową roślinnością. Są przyjemne w odbiorze wizualnym, a ich posiadanie często jest postrzegane jako synonim prestiżu. Estetycznie wyglądają na tle innych naturalnych materiałów, na przykład kamieni. Są też trwałe i wytrzymałe. Warto jednak pamiętać, że będą służyły znacznie dłużej, jeśli właściwie o nie zadbamy. Kluczowa jest tutaj impregnacja drewna, która przedłuży żywotność mebli i pozwoli im zachować estetyczny wygląd.
Czy drewno ma wady?
Pamiętajmy jednak, że drewniane meble w ogrodzie to nie tylko zalety. Musimy wspomnieć również o tym, jakie mają wady. Dwie najistotniejsze, o których należy pamiętać, to konieczność regularnego przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych i konserwacji oraz ich waga, która sprawia, że przestawianie mebli może być uciążliwe.
Na koniec jeszcze jedna uwaga. Meble ogrodowe mogą być wykonane z różnych gatunków drewna, zarówno rodzimego, jak i egzotycznego. Jeszcze przed zakupem warto upewnić się, jaką trwałością charakteryzuje się drewno, z którego wykonano konkretny mebel oraz, jak należy o nie dbać.
Artykuł sponsorowany