Tkaniny ogrodowe – sposób na spektakularną metamorfozę

Nowoczesne produkty do malowania, regeneracji powierzchni drewnianych, a także efektowne, praktyczne tkaniny ogrodowe dostępne w bogatym wyborze atrakcyjnych wzorów i kolorów umożliwią rewolucję estetyczną Twojego kącika wypoczynkowego!

Jeśli posiadasz krzesła drewniane, nadwątlone zębem czasu, możesz je wyszlifować za pomocą kostki ściernej lub szlifierki elektrycznej. Taki zabieg usunie stare powłoki, wyrówna powierzchnię i da Ci „czyste płótno” do dalszych działań. Możesz zabezpieczyć meble lakierem, bejcą do stosowania na zewnątrz albo zmienić ich kolor farbą dedykowaną do drewna. Ważne, aby zadbać o ochronę krzeseł w warunkach zewnętrznych, gdzie mają kontakt z wilgocią, deszczem czy poranną rosą.

Prostym sposobem na sprawienie, aby krzesła wyglądały estetycznie i zyskały stylowy sznyt jest uszycie miękkich mat mocowanych na troczki. Szyjąc samodzielnie masz okazję idealnie dopasować kształt, proporcje, wymiary i wiązania w odpowiednich miejscach. Pierwszym krokiem jest zmierzenie siedziska oraz oparcia krzesła. Matę możesz uszyć z wodoodpornej tkaniny ogrodowej, którą kupisz w zaufanym sklepie, na przykład tutaj https://www.pinsola.pl/. Do wypełnienia wykorzystaj gąbkę lub włókninę tapicerską. To tanie, łatwo dostępne produkty, które zapewnią miękkość i komfort użytkowania. Aby maty były stabilne i trwałe, warto zrobić pikowanie za pomocą kilku guzików, które zespolą warstwy. Guziki możesz obciągnąć tkaniną ogrodową, użytą do projektu. Nowoczesne materiały dedykowane na zewnątrz są wodoszczelne, wytrzymałe, trwałe, odporne na wilgoć, czynniki mechaniczne i chemiczne, a nawet mikroorganizmy, pleśnie czy insekty. Piękne różnorodne wzory i kolory dają swobodę wyboru i gwarantują spełnienie marzeń o efektownej, stylowej, klimatycznej aranżacji. Możesz postawić na odcienie naturalne, żywe barwy albo wzory tropikalnych liści, motywy kwiatowe, komiksowe, ponadczasowe kompozycje marynistyczne czy inspirowane sztuką.

3 pomysły na zmianę wyglądu krzeseł ogrodowych
3 pomysły na zmianę wyglądu krzeseł ogrodowych

Jeśli masz krzesła, których bardzo nie lubisz pod względem formy, konstrukcji, kształtów i koloru lub są wyjątkowo zniszczone, dobrym pomysłem jest uszycie nakładanych pokrowców, które dokładnie je zakryją. Musisz wymierzyć wszystkie płaszczyzny pionowe, poziome oraz rozrysować szkic uwzględniający proporcje. Praktycznie nie ma mebla, do którego nie dałoby się dopasować odpowiedniego pokrowca, trzeba jedynie pamiętać o wystających elementach, nieregularnościach, obłych liniach i z dbałością stworzyć wykrój. Po wycięciu wszystkich kształtów trzeba je zszyć, a następnie przewrócić na prawą stronę i wypchać rogi, żeby całość wyglądała estetycznie. Tego typu pokrowce to swego rodzaju nowe szaty dla starych mebli i jest to znakomity patent na niedrogą przemianę nielubianego, wiekowego wyposażenia. Wykorzystaj wysokiej jakości tkaniny ogrodowe w śmiałe, efektowne wzory albo gładkie wersje imitujące szlachetną fakturę lnu, do kupienia tutaj https://www.pinsola.pl/tkaniny/tkaniny-ogrodowe.

Wiele osób posiada plastikowe, tanie fotele ogrodowe, które nie wyglądają zbyt elegancko i stylowo. Ale i na to znajdzie się kreatywny, prosty sposób. Wystarczy uszyć wygodne siedziska i poduszki w formie oparcia. Takie akcesoria nie tylko podniosą komfort wypoczynku, ale sprawią, że mało reprezentacyjne krzesła zyskają szlachetny, unikatowy wygląd. Do białych mebli proponujemy pastelowe tkaniny ogrodowe oraz wzory utrzymane w odcieniach szarości. Tego rodzaju zestawienia nawiązują do modnego stylu skandynawskiego. Do ciemnozielonych lub antracytowych krzeseł z tworzywa dobierz kontrastowe materiały w żywych barwach i w śmiałe wzory tropikalne, liście monstery albo orientalne kwiaty. Poduchy są bardzo proste do uszycia, to kwadratowe formy, które wystarczy zszyć pozostawiając otwór do przewrócenia na prawą stronę, a po wypchaniu zamknąć konstrukcję ściegiem krytym. Mimo, że tkaniny ogrodowe są łatwe do czyszczenia i bardzo odporne na zabrudzenia, warto pokusić się o stworzenie pokrowców na zwykłe wkłady do poduszek. Zapięcie na suwak, rzep lub zatrzaski daje możliwość wygodnego zdjęcia  i wyprania poszewek w razie potrzeby.

Teraz Twoja kolej – sięgnij po tkaniny ogrodowe i odmień swoją przestrzeń!

Opisaliśmy 3 najprostsze sposoby na szybką i stosunkowo łatwą metamorfozę krzeseł ogrodowych, które z brzydkich kaczątek mogą przemienić się w łabędzie i stać się prawdziwą, stylową ozdobą Twojego kącika wypoczynkowego. Duży wybór tkanin ogrodowych w efektowne, modne wzory daje ogromne pole do popisu i tylko wyobraźnia nas ogranicza. Być może zainspirujesz się na tyle, że wymyślisz własny sposób na spektakularną przemianę starych mebli. To rozwiązanie nie tylko ekonomiczne, ale też ekologiczne, dlatego warto spróbować.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej