Nie można zaprzeczyć, że dietetyczny catering zyskuje ogromną popularność, zwłaszcza wśród osób, które cenny, wolny czas wolą spędzać inaczej niż w kuchni. Zaczęło się od sportowców i celebrytów, którym intensywne treningi czy praca uniemożliwiają troszczenie się o jakość używanych produktów spożywczych i układanie i tworzenie zbilansowanego jadłospisu. Szybko tendencja do diet pudełkowych przeniosła się na pracowników korporacji - ludzi, którzy pracują wiele godzin poza domem, często w odległych strefach ekonomicznych. Niewiele zostaje im czasu na przyjemności, więc dieta pudełkowa sprawdza się idealnie.

Na czym polega dieta catering

Jak sama nazwa wskazuje, zdrowy catering dostarczany jest klientowi do domu w pudełkach. Catering na dowóz zawiera zbilansowane posiłki na cały dzień, odpowiednio dobrane do potrzeb i preferencji klienta. Klient wybiera sobie konkretną dietę, do wyboru są diety zdrowotne i dietetyczne. Te zdrowotne wspierają leczenie nadciśnienia, cukrzycy etc., pomagają w chudnięciu. Dietetyk zatrudniony przez firmę cateringową we współpracy z kucharzem tworzy zrównoważone menu mające dostarczyć do organizmu wszystkie niezbędne witaminy i składniki mineralne.

Poza tym istnieje możliwość wyłączenia z diety produktów na które ma się alergię lub po prostu się ich nie lubi.

Dużą wygodą jest nie musieć codziennie się zastanawiać co przyrządzić do jedzenia, dietetyczny catering zapewni nam zróżnicowane posiłki i ciekawe smaki, każdego dnia inne.

Cateringi dietetyczne moda czy rozsądek
Cateringi dietetyczne moda czy rozsądek

Wady cateringu dietetycznego

Główną wadą jaką mają cateringi dietetyczne jest ich wysoka, jednorazowa cena przy miesięcznym abonamencie. To sprawia, że wydaje się być usługą z wyższej półki, nieco elitarną, na którą nie każdy może sobie pozwolić. Należy jednak pamiętać, że firmy cateringowe oferują różne promocje, mniejsze lub większe pakiety, zależnie od możliwości i potrzeb. Warto więc śledzić i monitorować rynek cateringowy, by choć spróbować zdrowego cateringu.

Do tego, wyliczając budżet, należy wziąć pod u wagę, że fit catering dostarczony do naszego domu ograniczaja ilość i wielkość zakupów dokonywanych w sklepach, co również wpływa na zawartość naszego portfela.

Cateringi dietetyczne moda czy rozsądek
Cateringi dietetyczne moda czy rozsądek

Dieta pudełkowa to wymysł?

Zdrowy catering pozwala oszczędzić czas i pomaga stracić na wadze, co niewątpliwie świadczy na jego korzyść. Daje niezwykłą wygodę w sferze planowania dnia codziennego. Być może jeszcze nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić, ale ci, którzy się na tę formę zdecydują, odczują szybko jej zalety.

Firma Fit Apetit to grupa specjalistów, która zadba o właściwe skomponowanie i wykonanie posiłków, żeby było smacznie i, przede wszystkim zdrowo. Polecamy catering dietetyczny Inowrocław - Fit Apetit.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej