Jesień w Twoim ogrodzie

Po pierwsze, nawet jesienią Twój ogród może być atrakcyjnym miejscem do spędzania w nim czasu i korzystania z resztek przyjaznej spacerom i aktywnościom na świeżym powietrzu pogody. Choćby 10 minut w ogrodzie po dniu ciężkiej pracy w celu delektowania się polską, złotą jesienią, może być ukojeniem dla Twoich nerwów. Oprócz tego jest jeszcze jeden, bardziej przyziemny czynnik, ze względu na który po prostu musisz pamiętać o swoim ogrodzie w tę porę roku. Od prac, jakie wykonasz jesienią, w dużej mierze zależy to, w jakim stanie zastaniesz swój ogród wiosną, po stopnieniu śniegu. Pominięcie ich może sprawić, że to wiosną będzie czekać Cię znacznie więcej pracy, której mógłbyś uniknąć.

Pilarka

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że konieczną pracą w ogrodzie jest przycinanie drzew i krzewów. Jesienią warto przyciąć rośliny świeżo posadzone, aby mogły skupić się na rozrośnięciu się. Przycinamy też drzewka i krzewy owocowe, np. maliny. Obowiązkowym narzędziem dla ogrodnika będzie więc pilarka. Modele elektryczne są wyposażeniem przeznaczonym do typowo domowych potrzeb i w zupełności wystarczą Ci, gdy masz zaledwie kilka drzewek w przydomowym ogródku. Na większe tereny lepszym rozwiązaniem będzie pilarka akumulatorowa lub spalinowa, z większą mocą silnika i innymi bardziej zaawansowanymi funkcjami. Jeśli zdecydujesz się na taki sprzęt, możesz też być pewien, że przyda Ci się on również podczas innych prac ogrodowych lub na działce, więc większy wydatek niż na pilarkę elektryczną będzie jak najbardziej uzasadniony.

Jesienne narzędzia ogrodowe na trawie
Jakich narzędzi potrzebujesz do jesiennych prac w ogrodzie?

Odkurzacze/dmuchawy do liści

Tym, co uwielbiamy w naszej jesieni, są wielobarwne liście nadające światu niezwykłego kolorytu. Na Twoim trawniku zalegające liście, które spadły z drzew będą jednak zagrożeniem dla Twoich roślin – utrudnią im dopływ światła, wody i składników odżywczych. Zalegające w ten sposób liście staną się więc niczym innym, jak materiałem organicznym, który musisz ze swojego ogrodu usunąć. Nie musisz oczywiście robić tego ręcznie – byłoby to co najmniej mało praktyczne. Urządzeniami, które możemy polecić pod tym względem, są odkurzacze i dmuchawy do liści (https://www.krysiak.pl/kategoria-produktu/urzadzenia/odkurzacze-i-dmuchawy/). Dmuchawą zepchniesz liście w jedno miejsce, skąd będziesz mógł je łatwo zagarnąć. Jeśli chcesz jednak jeszcze bardziej ułatwić sobie pracę np. ze względu na wielkość terenu, którym musisz się zająć, możesz wybrać odkurzacz do liści, który zasysając powietrze, wciągnie przeznaczony do utylizacji materiał do specjalnego worka. Jeśli więc narzędziem, które służy Ci do usuwania zalegających liści, są grabie, warto pomyśleć o tym, aby zastąpić je czymś praktyczniejszym i wygodniejszym. Do dyspozycji są urządzenia o napędzie spalinowym (https://www.krysiak.pl/kategoria-produktu/urzadzenia/odkurzacze-i-dmuchawy/odkurzacze-spalinowe/), elektrycznym (https://www.krysiak.pl/kategoria-produktu/urzadzenia/odkurzacze-i-dmuchawy/odkurzacze-elektryczne/) i akumulatorowym, więc bez problemu dopasujesz wybór do potrzeb w swoim ogródku.

Jesienne narzędzia ogrodnicze na działce
Jakich narzędzi potrzebujesz do jesiennych prac w ogrodzie?

Myjki ciśnieniowe

Do czego jesienią może przydać Ci się myjka ciśnieniowa, skoro nie spędzasz już tak wiele czasu w ogrodzie i ewentualne zabrudzenia nie będą dla Ciebie aż tak istotne? Przed nadejściem zimy powinieneś zadbać o swój taras. Pozostawione na kilka miesięcy zanieczyszczenia i wilgoć, w szczególności na drewnianym tarasie, mogą przynieść nieodwracalne skutki, w postaci popękanych, czy odkształconych desek. Aby uniknąć tego, zaleca się właśnie mycie myjką ciśnieniową, która doskonale poradzi sobie z tego typu zadaniem, a w przypadku niektórych tarasów – również impregnację.

Łuparka

Oprócz samej pielęgnacji Twojego jesiennego ogrodu, nie należy zapominać o jeszcze jednym rodzaju prac, który jest nieodłączną częścią jesieni i zimy w wielu gospodarstwach domowych. Mowa o przygotowaniu drewna na opał. To z kolei może być zadanie wymagające dużego wysiłku fizycznego i czasu, którego mamy przecież w naszym trybie życia coraz mniej. Dla tych, którzy chcą uniknąć w tym sezonie tych żmudnych prac w swoim ogrodzie, mamy propozycję w postaci łuparek do drewna. W tej kategorii narzędzi możemy wyróżnić łuparki pionowe oraz poziome, które napędzane są silnikiem elektrycznym lub spalinowym, a działają dzięki układowi hydraulicznemu. Wybierając to rozwiązanie, zaoszczędzisz mnóstwo czasu i siły, a w Twoim domostwie będzie zawsze panować ciepło tak potrzebne przecież w chłodne, jesienne i zimowe wieczory. Wbrew pozorom, nie jest to urządzenie o wyłącznie profesjonalnym zastosowaniu, coraz częściej decydują się na jego zakup również właśnie klienci indywidualni do prywatnych domów.

Narzędzia do jesiennych prac ogrodowych
Jakich narzędzi potrzebujesz do jesiennych prac w ogrodzie?

Narzędzia ogrodowe mogą odegrać kluczową rolę w Twoich ogrodowych przygotowaniach na zimę i kolejny ciepły sezon. Im więcej uwagi temu poświęcisz, tym też w lepszym stanie będzie Twój ogród kolejnego roku. Propozycje funkcjonalnych narzędzi ogrodowych, idealnych do jesiennych prac w Twojej przydomowej przestrzeni, odnajdziesz w sklepie internetowym Krysiak, gdzie poznasz wysokiej jakości produkty oraz porady ekspertów, którzy pomogą Ci zadbać o Twój jesienny ogród.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej