Nowoczesne oświetlenie do ogrodu – bezpieczeństwo

Oświetlony ogród i dom sprawiają dobre, estetyczne wrażenie. Dzięki nowoczesnym lampom ogrodowym każdy ogród i okolice garażu staną się bezpieczniejszym miejscem. Źródła światła w okolicy naszego domu, oświetlające np. chodnik zewnętrzny, zapewnią poczucie bezpieczeństwa naszym gościom i każdemu, kto przechodzi obok naszego domu o zmierzchu i nocą. Jeśli mieszkamy przy jezdni dodatkowym plusem jest to, że wszyscy przebywający w okolicy naszego domostwa są lepiej widoczni dla przejeżdżających samochodów, a także dla nas samych. Lepiej oświetlony ogród odstrasza złodziei i trudniej w nim się ukryć, a oświetlenie wjazdu na posesję lub do garażu zwiększa bezpieczeństwo dzieci i dorosłych.

Lampy stojące do ogrodu

Ogrodowe lampy stojące subtelnie podkreślają urok każdego pięknego ogrodu. Możemy umieszczać je w dowolnych miejscach. W dużych ogrodach pięknie wyglądają wysokie latarnie. Mogą być systematycznie poustawiane np. wzdłuż dłuższej ścieżki od bramy do wejścia do domu. Najpopularniejsze rodzaje ogrodowych lamp stojących to lampy w kształcie słupa lub lampy kule. Świetnie sprawdza się także przy większych bramach i wjazdach. Jeśli zależy nam na niesamowitym efekcie podkreślającym urok naszego ogrodu czy malowniczej bramy. Miłośnikom klasyki spodobają się nie tylko lampy kule, ale także lampy, które przypominają latarnie oraz cięższe lampy elewacyjne. Nowoczesne i niezawodne oświetlenie ogrodowe znajdziesz pod adresem: https://www.multilampy.pl/lampy-oswietlenie-zewnetrzne-ogrodowe

Lampy ogrodowe dogruntowe – na podjazd i nie tylko

Lampy dogruntowe umożliwiają punktowe podświetlenie wybranych elementów i obszaru w naszym ogrodzie. Będą też świetnym oświetleniem na podjazd. Dzięki tym lampom, w czasie manewru cofania będzie nam prościej ujrzeć we wstecznym lusterku nadchodzące osoby, a wjeżdżając na podjazd, będzie łatwiej zauważyć przechodzącą osobę. Szczególnie istotne to, jeśli w naszym ogrodzie bawią się dzieci. Oprawy dogruntowe wytworzone ze stali nierdzewnej i hartowanego szkła są odporne na czynniki atmosferyczne i nie zniszczą się, nawet jeśli najedzie na nie samochód. Innym sposobem na oświetlenie okolicy wjazdu na posesję czy do garażu jest oświetlenie elewacyjne, np. kinkiety elewacyjne. Możemy oczywiście zastosować oba rozwiązania. Jeśli podjazd jest długi i światło z elewacji nie będzie wystarczająco oświetlać naszej bramy najlepiej umieścić przy niej dodatkowe oświetlenie. Lampy ogrodowe dogruntowe mogą służyć również do oświetlenia ścieżki w ogrodzie lub ozdób ogrodowych.

Lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu

Zdarza się, że chociaż częściowo chcemy umieścić w naszym ogrodzie oświetlenie włączające się na ruch. Tego typu oświetlenie sprawdzi się najlepiej na tyłach ogrodu, miejscach, których nie chcemy eksponować lub w takich, gdzie nam światło po prostu przeszkadza. Jeśli oświetlenie stałe w ogrodzie utrudnia zasypianie, to wybór oświetlenia z czujnikiem ruchu będzie najlepszym rozwiązaniem.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej