Drewniana wanna ogrodowa

Wanna w ogrodzie nowością na Targach Ogrodniczych

W marcu 2019 na największych Targach Ogrodniczych w Polsce Green Days w ogrodzie pokazowym przygotowanym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów prezentowana była drewniana wanna REST II od ScandiSpa (https://scandispa.com/). Wanna wzbudzała szerokie zainteresowanie przybyłych gości, a innowacyjny pomysł na ogrodowe spa spodobał się nie jednemu amatorowi naturalnych rozwiązań.

Balia dla dwojga

Drewniana wanna to po prostu balia ogrodowa o mniejszych wymiarach. Ustawiona w ogrodzie pięknie prezentuje się, a kąpiel w niej pod gołym niebem jest wyjątkowy doznaniem. Do balii nalewamy gorącej wody lub zimnej i nagrzewamy. Wanna jest skonstruowana tak, aby mogły z niej korzystać dwie osoby równocześnie. Gorąca kąpiel w ogrodzie z kieliszkiem wina to wyjątkowy pomysł na romantyczny relaks we dwoje.

Drewniana wanna ogrodowa

Kompaktowa i prosta w obsłudze

Dwuosobowa wanna ogrodowa ma znacznie mniejszą pojemność (590l) od dużych balii czy jacuzzi (około 2000l), a co za tym idzie jest tańsza i prostsza w użytkowaniu:

  • Krótki czas nalewana wody – wystarczy 15 min, aby napełnić wannę.
  • Małe zużycie wody – co kąpiel możesz nalać świeżej wody, wystarczy około 330l.
  • Bez chemii – jeśli do każdej kąpieli nalewasz wody nie musisz stosować środków dezynfekujących.
  • Krótki czas nagrzewania wody – wystarczy około 1-2 godzin.
  • Małe zużycie energii lub drewna do ogrzewania mniejszej ilości wody.
  • Małe gabaryty – wanna o wymiarach 133 x 70 cm to idealne rozwiązanie dla mniejszych ogrodów i nie tylko.
  • Lekka konstrukcja – wanna waży około 80 kg i nie ma problemu z jej przenoszeniem.

Wanna bez ogrzewania i bez chemii

Jeśli masz w ogrodzie dostęp do ciepłej wody możesz wybrać wannę bez ogrzewania. Wystarczy nalać do balii gorącej wody i po kwadransie możesz cieszyć się przyjemną kąpielą. Jeśli wanna została wykonana z drewna termicznego woda będzie ciepła przez kilka godzin. Takie drewno bardzo dobrze izoluje ciepło. Po zakończonym relaksie spuszczasz wodę, a przy następnej kąpieli nalewasz ją od nowa. Tak korzystając z wanny nie musisz stosować żadnych chemii do dezynfekcji wody.

Drewniana wanna ogrodowa

Ogrzewanie wody w balii

Jeśli w ogrodzie masz dostęp tylko do zimnej wody konieczna będzie wanna z ogrzewaniem. Do wyboru masz piec opalany drewnem, piec gazowy podpinany do butli lub piec elektryczny. Przygotowując kąpiel napełniasz balię wodą uruchamiasz ogrzewanie i po około 2 godzinach woda jest gorąca i gotowa do kąpieli. Po relaksie wodę możesz spuścić, lub zostawić na kolejne dni, a nawet tygodnie. Przy następnej kąpieli nie musisz już nalewać wody. Przy takim korzystaniu z wanny pamiętaj o przykryciu wanny pokrywa i stosowaniu chemii do dezynfekcji wody. 

Drewniana wanna ogrodowa

Jak wybrać wannę do ogrodu?

Rozważając zakup drewnianej balii do ogrodu należy rzetelnie sprawdzić producenta. Jakie ma opinie, certyfikaty, gwarancję. Drewno to trudny materiał, źle dopracowana wanna ze słabej jakości drewna może cieknąć, rozwarstwiać się i gnić. Dlatego szczególnie polecane są skandynawskie wanny wykonane z drewna termicznego zwanego Thermwood. Zobacz na https://scandispa.com/drewniana.wanna.Takie drewno przechodzi ponad 100 godzinną obróbkę termiczną, która podnosi jego wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne i wodę.

Ogrodowe SPA pod gołym niebem

Wanna w ogrodzie może stać się Twoją oazą relaksu i pielęgnacji. Do wody możesz dodać aromaty nawilżające skórę. Mogą to być różnego rodzaju sole do kąpieli, kwiaty, zioła, a nawet piwne lub winne kosmetyki. Kąpieli nie tylko zrelaksuje Twoje ciało, ale także odżywi Twoją skórę. Ponadto wanna może być wyposażona w oświetlenie LED – tworzące wyjątkowy klimat podczas wieczornych kąpieli oraz aeromasaż, który działa jak jacuzzi i dodatkowo masuje ciało.

Zobacz skandynawskie wanny ogrodowe na https://scandispa.com/

Drewniana wanna ogrodowa

Drewniana wanna ogrodowa

artykuł partnera

ikona podziel się Przekaż dalej