Piękny i zadbany ogród

Specyfika współczesnych ogrodów

Każdorazowo projekt ogrodu musi zakładać spójność ze stylem domu. Tym samym budynek w stylu prowansalskim nie będzie się dobrze komponował z ogrodem w stylu glamour. Stylistyka i kolorystyka domu z ogrodem musi się wzajemnie uzupełniać i odpowiednio ze sobą korespondować. Nowoczesne ogrody opierają się głównie na zastosowaniu możliwie, jak najprostszych form wyposażenia. Również dekoracje, które się w nich umieszcza są zrównoważone i proste. Idealnie nadadzą się do tego designerskie donice. Warto wykorzystać do tego celu donice w jednym odcieniu, aby całość stanowiła monochromatyczne, klasyczne kompozycje. Współczesny ogród powinien być stonowany i prosty. Dzięki temu nie tylko całość będzie wyglądała schludnie, ale będzie również praktyczna i łatwa w codziennym utrzymaniu. Duże donice na zewnątrz (zobacz na worldofflowerpots.pl) stanowią zatem bardzo pożądany dodatek, stosowany w dekoracji współczesnych ogrodów.

Donice na zewnątrz

Duże donice ogrodowe, i donice z lekkich materiałów

Jeśli szukasz idealnej donicy do swojego ogrodu, powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z którego została ona wykonana. Chcąc, aby posłużyły one dłużej, niż tylko jeden sezon warto wybrać takie, które są odporne na działanie różnych czynników atmosferycznych. Na rynku można odnaleźć modele wykonane z metalu, drewna, polimerów lub gliny. Należy mieć również na uwadze fakt, że niektóre rośliny rozwijają się lepiej w donicach, wykonanych z konkretnych materiałów. Gliniane, kamienne, drewniane lub donice betonowe ogrodowe cechują się dużą odpornością na zmiany pogody. Natomiast te z plastiku można kupić w różnych kolorach, niestety szybko się nagrzewają, więc rośliny wymagają w nich częstszego podlewania. Uprawa ziół wymaga stosowania donic ceramicznych lub betonowych.

Kwiaty, które można uprawiać sezonowo najlepiej sadzić w niskich, podłużnych donicach. Z kolei do sadzenia większych roślin najlepsze będą duże donice do drzewek. Na zewnątrz domu najbardziej praktyczne będą modele donic o dużej średnicy. Donice z lekkich materiałów świetnie się sprawdzają na balkonie czy tarasie. Nadają się także do wnętrza domu.

Wielkość donicy trzeba dopasować do objętości korzeni danej rośliny. Z kolei jej wysokość powinna osiągać mniej więcej 1/3 wysokości rośliny. Dobierając dodatki do ogrodu warto zadbać o ich spójność, dlatego najlepiej zdecydować się na zakup donic o podobnym wyglądzie.

Duże donice ogrodowe

Designerskie donice i ich aranżacje ogrodowe

Jeśli zależy nam na tym, aby w odpowiedni sposób podkreślić charakter danej przestrzeni należy zadbać o jej właściwy wizerunek. Niezależnie od tego, jaką przestrzeń aranżujemy nasz wzrok najbardziej przykuwają detale. W trakcie projektowania ogrodu istotną rolę odgrywa właściwa ekspozycja roślin. Do tego celu bardzo dobrze posłużą duże donice ogrodowe ze stali corten. Ich ergonomiczny kształt sprawia, że idealnie sprawdzą się, zarówno na niewielkim tarasie, jak też w dużym ogrodzie. Piękny kolor i prostota wykonania będą stanowiły podstawę do odpowiedniego wyeksponowania każdej rośliny.

Rdzawe designerskie donice mają kształt sześcianu, co pozwala im na idealne wpasowanie się w wiele różnych przestrzeni. Piękny, naturalny rdzawy odcień podkreśli walory każdego ogrodu. Materiał, z którego są one wykonane został poddany dodatkowemu hartowaniu, dzięki czemu jest bardziej wytrzymały. Wszystko to sprawia, że donice stalowe Cubi z powodzeniem mogą nam służyć jako duże donice na zewnątrz przez wiele lat.

Donice do ogrodu

Ciekawy design, a walory użytkowe

Donice Cubi to nie jedyne donice, które będą pięknie prezentować się w ogrodzie. Beton to bardzo uniwersalny i trwały materiał, który zapewni wytrzymałość donicy, nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Nietypowy kształt donicy betonowej Matteo, z pewnością zachwyci niejednego, nawet najbardziej wytrawnego konesera sztuki ogrodowej. Z kolei w nowoczesnych przestrzeniach najlepiej sprawdzą się donice aluminiowe, które są proste i klasyczne, a zarazem niezmiernie funkcjonalne. Występują w różnych kształtach, między innymi w postaci okrągłych donic Tiziano.

Kwiaty bardzo często są obiektem zainteresowania. W związku z czym, nawet w ogrodzie niezmiernie istotne jest to, aby je właściwie wyeksponować. Z pewnością doskonale posłużą do tego celu donice do drzewek lub innych roślin, znajdujące się w ofercie sklepu World of Flowerpots. Warto wybrać, jak najlepsze donice do naszych kwiatów w ogrodzie. Jak się bowiem okazuje, ich gustowny i zadbany wygląd świadczy o nas jako o dobrym gospodarzu danego miejsca. Ogrom różnego rodzaju wzorów, prostota i jakość wykonania sprawiają, że idealnie wpasują się w różne ogrodowe aranżacje. Znajdą Państwo u nas zarówno donice betonowe ogrodowe, jak też donice z lekkich materiałów (aluminium i włókno szklane). Nasze donice to gwarancja idealnego dopasowania do stylu i charakteru Twojego domu i ogrodu.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej