Rodzaje sekatorów

Wybór sekatorów jest bardzo duży. Podstawowy podział, to sekatory jednoostrzowe i dwuostrzowe. Różnią się one sposobem cięcia. Drugi z sekatorów jest bardziej precyzyjny, ponieważ jedna część przytrzymuje gałąź, a druga ją przycina. Oprócz tego podstawowego podziału, mamy kolejna. Sekatory podzielimy na jednoręczne i dwuręczne, teleskopowe oraz elektryczne.

Sekatory jednoręczne znajdują zastosowanie przy podcince niewielkich roślin. Sekatorem dwuręcznym łatwiej zetniemy grubsze gałęzie. W przypadku konieczności ścinania gałęzi na wysokości idealnie sprawdzi się sekator teleskopowy. Warto sprawdzić ofertę na https://narzedzia-merkury.pl/category/narzedzia-reczne-sekatory-bahco.

Postaw na jakość

Na komfort naszej pracy oprócz odpowiedniego doboru narzędzia wpływ będzie również miała jakość jego wykonania. Po pierwsze zwróćmy uwagę na materiały, z jakich został on wykonany. Dobrą jakość zazwyczaj widać na pierwszy rzut oka. Warto również jest dopasować konkretny sekator do naszej dłoni, to zdecydowanie ułatwi prace. Jest to zwłaszcza istotne przy dłuższych pracach, ponieważ właściwie wyprofilowany sekator zmniejsza obciążenie naszego nadgarstka. W przypadku kiedy z sekatora ma korzystać kilka osób, można rozważyć zakup urządzenia z regulowaną rączką. Szeroki ich wybór znajdziecie na stronie https://narzedzia-merkury.pl/. Warto również wybierać modele  z antypoślizgową rączką. Teflonowe ostrze sprawi, że łatwiej będzie nam ciąć, a co za tym idzie, będziemy wkładali mniej energii w przycinanie roślin. Lepszym wyborem będzie również lżejszy sekator. No i oczywiście jakość ostrza jest wręcz kluczowym elementem. W przypadku sekatorów do ogrodu dobrze sprawdzą się ostrza węglowe i idealnie, gdy sekator miał możliwość wymiany ostrzy.

Dobry wybór – lżejsza praca

Dobrze dobrany sekator to wiele zalet. Po pierwsze lepsze i dokładniejsze cięcie, mniejsze zmęczenie podczas przycinania i łatwiejsza praca w ogrodzie.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej