Jaki basen do ogrodu?

Zdecydować się na basen rozporowy, czy stelażowy? 

W pierwszej kolejności warto zdefiniować poszczególne rodzaje wodnych zbiorników ogrodowych. Jednym z nich jest basen rozporowy, czyli pojemnik którego ściany ustawiane są w pionowej pozycji za pomocą wody wlewanej do zbiornika. Najczęściej rozporowe modele basenów posiadają charakterystyczny, dmuchany kołnierz, który należy uzupełnić powietrzem jeszcze przed wlaniem wody. Przeciwieństwem tego typu zbiornika ogrodowego jest basen stelażowy, którego ściany wspierane są w pionowej pozycji przez specjalne "rusztowanie". Choć jego rozkładanie jest nieco bardziej czasochłonne, to użytkownicy doceniają stabilność, z jaką przytrzymuje on wodę przy wchodzeniu i wychodzeniu osób z pojemnika. 

Basen stelażowy do ogrodu

Niemal każdy basen rozporowy opinie użytkowników zawdzięcza przede wszystkim swojej funkcjonalności - szybkie rozkładanie i składanie zbiornika to najbardziej pożądana przez nabywców cecha, która często decyduje o ostatecznym wyborze modelu w czasie zakupów. Dobre zdanie na temat basenów rozporowych mają również rodzice, którzy doceniają możliwość nadmuchania kołnierza z powietrza chroniącego ich dzieci w czasie zabawy w wodzie. Jeśli chodzi o basen stelażowy opinie są podzielone - jednym zdecydowanie podoba się estetyka i stabilność konstrukcji zbiornika, drudzy z kolei nie są przekonani co do czasu, jaki trzeba włożyć w ustawienie stelażu. Jak podkreślają producenci i użytkownicy, rozstawianie "rusztowania" w basenie stelażowym nie jest skomplikowane i nie wymaga użycia specjalnych narzędzi. Dodatkowo stelażowy model zbiornika uważany jest za wyjątkowo ustawny, ponieważ użytkownik może wybrać basen w kształcie kwadratu lub prostokąta.

Basen rozporowy do ogrodu

Basen ogrodowy dla dorosłych, czy dla dzieci - który z nich lepiej sprawdzi się w ogrodzie?

Ważnym pytaniem, na jakie trzeba odpowiedzieć sobie przed wyborem basenu do ogrodu jest to, kto będzie korzystał ze zbiornika. Najczęściej basen ogrodowy dla dzieci ma o wiele mniejszą powierzchnię, niż modele skoncentrowane na dorosłych. Nawet najmłodsze pociechy mają możliwość zażywania kąpieli wodnych w ogrodzie w płytkich basenikach z pompowanymi kołnierzami. To właśnie one odpowiedzialne są za bezpieczeństwo maluchów w czasie zabaw wodnych, a dodatkowo niskie ściany basenu ułatwiają wychodzenie i wchodzenie dzieciom. Co ciekawe, baseny ogrodowe dla dzieci dostępne są również z dmuchanymi zjeżdżalniami. Tego typu zabawki wymagają jednak dużej powierzchni ogrodu do swobodnego ustawienia.

Jeśli chodzi o basen ogrodowy dla dorosłych to wybór pomiędzy poszczególnym wyglądem modeli jest mniejszy, lecz zwiększa się ilość dostępnych pojemności. Największe baseny na rynku pozwalają nawet na całkowite zanurzenie się dorosłej osoby pod powierzchnią wody. Przed zakupem należy więc wziąć pod uwagę dwie kwestie - czy regularne wymienianie wody nie będzie problematyczne w ogrodzie pozbawionym dostępu do bieżącej wody, a także w jaki sposób odprowadzana będzie woda w momencie składania konstrukcji. Jeśli obie te kwestie stanowią problem, warto zastanowić się nad basenem o mniejszej pojemności. 

Basen ogrodowy

Podstawowym wyznacznikiem w czasie zakupu basenu do ogrodu powinna być ilość dostępnego miejsca oraz jego użytkownicy. Osoby z dziećmi i posiadacze mniejszych działek powinni zdecydować się na dmuchane modele pojemników lub baseny rozporowe o mniejszej powierzchni, które ułatwią pociechom wchodzenie do chłodnej wody. Ci użytkownicy, którzy planują sami oddawać się wodnym kąpielom i zapraszać do nich swoich znajomych mogą zdecydować się na specjalne modele stelażowe o stabilnej konstrukcji i dużej pojemności wody. Szeroki wybór obu modeli basenów ogrodowych znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Castorama pod adresem  https://www.castorama.pl/produkty/ogrod/relaks-w-ogrodzie/baseny-i-akcesoria.html  

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej