Jak utrzymać piękną trawę w letni czas?

Co prawda latem wiele trawników prezentuje się najpiękniej, niemniej jest to dość ciężki okres dla przetrwania trawy w nienagannym stanie. Otóż jak powszechnie wiadomo w okresie letnim trawa wzrasta bardzo intensywnie, a tymczasem letnie susze oraz upały mogą ją znacznie osłabić. Zazwyczaj objawia się to szybkim usychaniem darni oraz powstawaniem nieestetycznych ubytków. Aby temu skutecznie zapobiec niezwykle ważną rolę w tym okresie odgrywa letnia pielęgnacja trawnika. W tym celu bardzo ważne jest odżywianie go odpowiednimi nawozami.

Prawidłowe nawożenie trawnika latem

Każdy doświadczony ogrodnik doskonale wie, że aby trawnik był w pełni zadbany należy go nawozić co najmniej trzy razy w roku. Wiosenne nawożenie trawnika powinno być zawsze przeprowadzone na przełomie marca i kwietna. Letnie nawożenie trawnika ma miejsce w czerwcu, natomiast jesienne nie później niż w połowie sierpnia.

Nawożenie trawnika z pomocą odpowiedniego nawozu wykonuje się zawsze po wcześniejszym skoszeniu trawy. Najlepiej jeśli jest to pochmurny dzień, bowiem wówczas trawa nie jest zbyt mocno nagrzewana przez promienie słoneczne. Wybrany nawóz do trawnika należy zawsze równomiernie rozsypać po całej powierzchni. Warto zawsze pamiętać o tym, aby przed rozsianiem nawozu murawę porządnie wygrabić, co przyczyni się do lekkiego spulchnia podłoża. Dzięki temu nawóz znacznie szybciej wniknie w okolice korzeni.

Letnie nawożenie trawnika najlepiej jest wykonać przed opadami deszczu. Natomiast w przypadku jego braku należy trawnik po nawożeniu obficie podlać wodą. Dzięki temu użyty nawóz dokładnie rozpuści się i dobrze wsiąknie do gleby. Jeżeli nie podlejemy trawnika, to wówczas granulki nawozu będą zalegać na źdźbłach trawy i w połączeniu z silnym słońcem, mogą poparzyć trawę.

Niezwykle ważne jest także równomierne rozrzucenie nawozu na trawniku. Tam, gdzie będzie znajdować się go zbyt dużo, trawa może się wypalić, natomiast tam, gdzie będzie znajdować się go zbyt mało trawa może zżółknąć oraz być niedokarmienia. Aby uniknąć takiej sytuacji warto zdecydować się na to, aby rozsypać nawóz równomiernie przy pomocy specjalnego siewnika.

Najlepszy nawóz do trawników

Obecnie wybór nawozów do trawników jest na rynku ogrodniczym ogromny. Sklep Dla Ogrodu oferuje klientom zainteresowanym zakupem wysokiej jakości nawozy, dzięki którym trawa bardzo szybko wzrasta oraz pięknie się prezentuje.

Do nawożenia trawników doskonale nadają się gotowe nawozy mineralne, które to są dostępne w postaci proszków, granulatów oraz płynów. Doskonałym rozwiązaniem jest zakup granulowanego nawozu, który to można w łatwy sposób równomiernie rozprowadzić na całej powierzchni murawy. Z kolei najszybszy efekt nawożenia można uzyskać stosując płynne nawozy do trawy, które to posiadają działanie dolistnie oraz doglebowe. Użycie wysokiej jakości preparatu do trawy powala przez całe lato cieszyć się z posiadania pięknej oraz gęstej murawy

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej