Sok malinowy Thermomix

Składniki na domowy sok malinowy to jedynie świeże maliny oraz cukier. Owoce powinny być przebrane i umyte. Warto zwrócić uwagę, czy nie dodajemy jakiś pojedynczych sztuk z naleciałościami pleśni. Następnie przygotowując sok malinowy thermomix (sprawdź na: www.thermodieta.pl) musimy do naczynia włożyć maliny, a później cukier. Razem miksujemy, dosłownie przez kilka sekund, a później podgrzewamy. Dokładny czas i temperatura zaprogramowana jest już w urządzeniu i po wyborze przepisu "sok malinowy" będziemy mogli wykonać domowy sok, krok po kroku. Warto nadmienić, że zwykle podczas przygotowywania własnych przetworów, borykamy się z sytuacjami nieplanowanymi jak na przykład przypalenia lub wydostawanie się naszych mikstur poza garnki, miski, pojemniki. Wszystko to powoduje dodatkową pracę w postaci całodniowego sprzątania kuchni po takich wyczynach, jak i utratę tego co najważniejsze - składników, z których przygotowujemy przetworu. W przypadku gotowania w Thermomix nie mamy takich wyzwań przed sobą. Temperatura, czas, ilość produktów, wszystko to jest dokładnie opisane i zaprogramowane w przepisie. Do nas należy jedynie włączyć urządzenie i postępować zgodnie z pojawiającą się na ekranie instrukcją.

Gorący sok malinowy

Kiedy w naszym Thermomix pojawi się po 20 minutach gorący sok malinowy, musimy go przecedzić przez sito z drobnymi oczkami, a następnie rozlać do sparzonych wrzątkiem lub wyprażonych w piekarniku słoiczków. Następnie należy je zakręcić i odwrócić do góry dnem, pozostawiając do przestygnięcia. Wszystkie sprawdzone przepisy znaleźć możemy na stronie blog kulinarny Thermomix. Jak wiadomo maliny to nie tylko sok, ale również i inne przetwory, które w sezonie na te owoce możemy przygotować sobie na zimę. A sezon trwa, w zależności od odmiany krzewu, nawet już od czerwca, aż do samego września. Warto zastanowić się nad tym gdzie kupimy maliny, jeśli nie mamy ich w swoim przydomowym ogródku. Z pewnością lepszym rozwiązaniem, jeśli będziemy planować sok malinowy wykonany przez nas własnoręczne, zakup owoców na placu targowym lub u polecanego rolnika. Na pewno będzie to smaczniejszy owoc niż ten, który kupimy w supermarkecie.

Właściwości zdrowotne

Sok malinowy to sprawdzony domowy specyfik, który sprawia że dodany do ciepłej herbaty jest w stanie postawić nas na nogi. I faktycznie przez pewien czas możemy poczuć się lepiej. Niemniej ważne jest to jaki sok będziemy pić. Nie trudno przekonywać do tego, że ten ze sklepowej półki będzie nieco mniej wartościowy od tego, który przygotujemy sami w domu. Zwykle zawierają one minimalną ilość owoców, czy ich koncentratu. Warto więc sprawdzić etykietę, czy nie kupujemy samego cukru z lekkim malinowym zabarwieniem. A z pewnością zastanowi się, czy własny, domowy sok nie będzie lepszym rozwiązaniem. Przepis nie jest trudny, Thermomix wykona za nas całą pracę, a nam zostanie już tylko skorzystanie z tego wspaniałego eliksiru w razie potrzeby. A właściwości zdrowotnych jest mnóstwo! Począwszy od przeciwgorączkowych, wzmacniających, przeciwmiażdżycowych, antynowotworowych, a nawet i przeciwbiegunkowych. Szereg zawartych w nim witamin takich jak C, E, z grupy B, minerałów z pewnością korzystnie wpłyną na nasze samopoczucie.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej